STATISTICKÉ OKÉNKO: Divíšek bodoval, mladí mu sekundovali

3.3.2017 | Redakce

Mostečtí hokejisté pondělním utkáním s Litoměřicemi zakončili sezonu, která pro ně nedopadla ani trochu dobře. Už od samého začátku bylo jasné, že to bude opět boj o záchranu. Zachránit WSM Ligu se Mostu bohužel nepodařilo. A jak celá sezona vypadala očima statistik?

Útočníci pod drobnohledem

Ofenzíva Mostu se již od prvních kol spoléhala na zkušenou dvojici Vojtěch Kubinčák – Tomáš Divíšek, ke které se vždy přidal třetí útočník. Tomáš Divíšek si v šestačtyřiceti zápasech zapsal patnáct branek k nimž přidal osmadvacet gólových asistencí. Suma sumárum, třiačtyřicet bodů zkušeného veterána a celkové 6. místo v tabulce produktivity základní části!

S druhým největším bodovým přísunem byl další zkušený, bývalý extraligový hokejista Vojtěch Kubinčák. Dlouholetá opora Litvínova zaznamenala v základní části čtyřiadvacet kanadských bodů, o bod méně si připsal Tomáš Rod. Ve skupině o udržení se nejvíce prosazoval Ondřej Havlíček (1+6), Pavel Smolka (5+1) či Jaroslav Šimeček (4+1).

Co se týče statistiky +/-, tak ta příliš nevoněla první, nejofenzivnější lajně Mostu. Trio ve složení Vojtěch Kubinčák (-23) – Tomáš Divíšek (-20) – Pavel Smolka (-22) totiž dohromady za základní část posbíralo -65! V této statistice se nejlépe vedlo mladému odchovanci Brna a v současnosti hokejistovi Litvínova Janu Dufkovi. Dvacetiletý mládežnický reprezentant byl v základní části u čtrnácti vstřelených branek a pouze u devíti obdržených branek, a tak si podržel tuto statistiku na +5.

I mezi útočníky se hojně vyskytovaly trestné minuty. Nejvíce jich v letošní sezoně zapsal osmnáctiletý odchovanec Litvínova Martin Havelka! Nebojácný ranař se nebál ukázat svůj hokejový styl ani mezi muži a během osmnácti zápasů nasbíral hned devětačtyřicet trestných minut! O deset méně nasbíral další poctivý dříč Martin Mical. První trojici „trestanců“ uzavírá s šestatřiceti trestnými minutami Tomáše Divíšek.