Oficiální
partner
  • Bilfinger
  • Antiradary
  • Bauer

STATISTICKÉ OKÉNKO: Kolotoč v brankovišti ovládl zkušený Hübl

05.03.2017 | Redakce, foto: hokej.cz

Mostečtí hokejisté pondělním utkáním s Litoměřicemi zakončili sezonu, která pro ně nedopadla ani trochu dobře. Už od samého začátku bylo jasné, že to bude opět boj o záchranu. Zachránit WSM Ligu se Mostu bohužel nepodařilo. A jak celá sezona vypadala očima statistik?

Brankáři pod drobnohledem

Marek Pinc

Právě tento sedmatřicetiletý brankář odchytal v bráně Mostu největší porci zápasů. Velký cestovatel, který během své kariéry chytal v různých, hokejově exotických zemích, si po devatenácti odchytaných zápasech v základní části udržel procentuální úspěšnost zákroků nad 90%. Jeho průměr obdržených branek na zápas v základní části činil 3,38.

V únorovém rozhovoru, který se objevil také na oficiálních stránkách, bylo znát, že naději neztrácí a tým bude bojovat do posledního dechu. „Před sezonou jsem si myslel, že bychom mohli bojovat o desítku, ale na začátku nám uteklo hodně zápasů v posledních minutách, a to nás trošku nalomilo. Od té doby jsme odehráli pár dobrých zápasů, ale děláme v zápasech strašné individuální chyby, které se opakují. Zřejmě proto jsem tam, kde jsme,“ hodnotil situaci ještě ve chvíli, kdy byl Most „prvoligový“.

Patrik Spěšný

Mladý, perspektivní brankář odchytal v základní části deset zápasů. V nichž si podobně jako Marek Pinc držel úspěšnost zákroků nad průměrnými devadesáti procenty. Oproti svému zkušenějším kolegovy ovšem v deseti zápasech v základní části dotáhl své spoluhráče ke třem výhrám, Marek Pinc dosáhl stejného čísla po devatenácti zápasech!

Mladý, perspektivní brankář dostal větší příležitost v bráně až po příchodu nového kouče Aleše Tottera. „Jsem hrozně rád za každou příležitost, co dostanu. Nějaké zápasy jsem odchytal také v Bílině, ale to se s první ligou nedá srovnávat. Jsem za to hrozně vděčný,“ komentoval Patrik Spěšný situaci v únorovém rozhovoru.

Jaroslav Hübl

Dalším cestovatelem, podobně jako Marek Pinc, který se představil v bráně Mostu, byl Jaroslav Hübl. Zkušený brankář, který si v kariéře zachytal například za švýcarský Davos, finský SCL Tigers či italské Bolzano, odchytal v bráně Mostu šestnáct zápasů. Po nich si udržel úspěšnost zákroků na čísle 92,71%, čímž se zařadil na úplnou špičku všech brankářů Mostu v letošní sezoně.

Že chytat za poslední celek WSM Ligy nebyl žádný med, prozradil Jaroslav Hübl v říjnovém rozhovoru pro hokej.cz! „Těší mě, když se dostanu do zápasu, třeba i v Mostě, kde mi to také hodně dá. Osobně mám průměrně v první lize čtyřicet zákroků za zápas. Je těžké udržet koncentraci, protože v Mostě na vás lítá jeden puk za druhým,“ říkal ještě před svým odchodem do extraligových Pardubic zkušený Hübl.

Michael Petrásek

Posledním brankářem, který v bráně Mostu odchytal více než pět zápasů, je Michael Petrásek. Pětadvacetiletý odchovanec Ústí nad Labem, který se v Mostě rozchytával po vážné nemoci, měl svoji úspěšnost zákroků těsně pod devadesáti procenty. V deseti zápasech si připsal Michael Petrásek 296 úspěšných zákroků a inkasoval čtyřicet branek.

Michael Petrásek odchytal v bráně Mostu lepší i horší utkání, v současnosti je ovšem zdatným konkurentem Jaroslavu Janusovi v boji o post jedničky v bráně litvínovské Vervy. „Viděl jsem, jak chytal za Most proti Slavii a předvedl skvělý výkon. Věřím, že je zpátky v té skvělé formě, když končil loňskou sezonu,“ hodnotil jeden z výkonů Petráska v bráně Mostu Jaroslav Hübl.

Aktuality

Legenda pomáhá 2. kolo

18.04.2017, 14:01 | Na webu Sportovniaukce.cz bylo spuštěno druhé kolo aukce nevyzvednutých a nevydražených dresů v rámci celorepublikového projektu Legenda pomáhá! Harmonogram druhého kola dražby včetně odkazů do samotných aukcí naleznete ZDE.

Aukce Legenda pomáhá

02.03.2017, 12:05 | Dnes vrcholí aukce dresů HC Most z akce Legenda pomáhá. Vydražte si svůj dres pod tímto odkazem na Sportovniaukce.cz.

Sympaťák WSM Ligy finišuje

16.01.2017, 10:18 | Hlasování v anketě Sympaťák WSM Ligy skončí 20. ledna ve 23:59. Fanoušci mají poslední možnost podpořit oblíbené hráče. Hlasovat můžete ZDE.

Václav Drábek novou posilou tý

10.12.2016, 09:47 | Již v dnešním utkání se mohou fanoušci těšit na novou posilu obraných řad. Do klubu HC Most přichází zkušený obránce Václav Drábek, který má za sebou 31 extraligových startů a 669 startů v první lize.


Partneři klubu
  • Antiradary
  • Technické služby
  • Bilfinger
  • Severní Energetická
  • LH Profi
  • Tixexpress
  • Bauer

© 2014 HaK Club Baník MOST spol. s r.o. & eSports.cz s.r.o.

Copyright | Ochrana osobních údajů | RSS | Nastavení cookies