• Bauer

STATISTICKÉ OKÉNKO: Obránci zůstali bodově za očekáváním

4.3.2017 | Redakce

Mostečtí hokejisté pondělním utkáním s Litoměřicemi zakončili sezonu, která pro ně nedopadla ani trochu dobře. Už od samého začátku bylo jasné, že to bude opět boj o záchranu. Zachránit WSM Ligu se Mostu bohužel nepodařilo. A jak celá sezona vypadala očima statistik?

Obránci pod drobnohledem

Zřejmě v této části sestavy tlačila Most bota nejvíce. Obránci bodově nepodporovali ofenzívu tak, jak by se zřejmě očekávalo. Nejproduktivnějším obráncem se stal jednatřicetiletý obránce Kamil Černý! Zkušený obránce zapsal ve dvaačtyřiceti zápasech šestnáct bodů za šest branek a deset gólových asistencí. S tímto bodovým ziskem se v tabulce produktivity obránců celé WSM Ligy po základní části usadil až na 23. pozici!

Druhým nejproduktivnějším obráncem Mostu po základní části se stal odchovanec Litvínova Daniel Hora. Urostlý obránce, který v mládežnických letech v dresu Litvínova sbíral spíše trestné minuty, zaznamenal v letošní sezoně deset bodů za deset asistencí. Daniel Hora zaznamenal nejvíce bodů ve skupině o udržení, když k prvnímu gólu v sezoně přidal dvě asistence a se třemi body v pěti zápasech byl nejproduktivnějším hráčem Mostu v play-out.

Ani statistika +/- obráncům Mostu v letošní sezoně příliš nevoněla. Pouze tři obránci se po základní části udrželi v kladných číslech! Byli jimi Filip Pavlík, který odehrál ale pouze dvě utkání, David Cvrk a Martin Kokeš. Všichni si udrželi tuto statistiku na +1. Záporným vítězem v této statistice po základní části se stal nejproduktivnější obránce Kamil Černý. Ofenzivní bek sice byl u jednadvaceti vstřelených gólu, ovšem byl také u pětačtyřiceti obdržených. V součtu to tedy dělá -24 po základní části. Druhým nejhorším v této statistice se stal Kamil Charousek s -15 po osmadvaceti odehraných zápasech.

Jediná statistika, ve které dokázali mostečtí obránce zdatně konkurovat ostatním hráčům z celé ligy, byla statistika obdržených trestných minut! Do pomyslného TOP 5 nejtrestanějších hráčů se s osmasedmdesáti trestnými minutami probojoval Jan Strejček. Druhým nejtrestanějším hráčem byl odchovanec Karlových Varů Adam Rulík (61 trestných minut). Třetici „trestanců“ uzavírá s dvaačtyřiceti trestnými minutami Kamil Černý!