• Ústecký kraj

Žádné střely, žádné góly. Mostečtí doplatili na neproduktivitu

17.3.2017 | Redakce

Mostečtí hokejisté se po šesti letech rozloučili s druhou nejvyšší hokejovou soutěží v České republice. Po hrubě nevydařené základní části bylo už téměř jisté, kdo do "první" ligy poputuje. Závěrečné play-out bylo už pouze formalitou, a tak dal Most WSM Lize sbohem. Kde tlačila Most bota a v čem se naopak nejvíce za posledních šest let v lize zlepšil?

2016-17HC Most
Zápasy52
Body45 bodů
V - VP - PP - P11-4-4-33
Skóre111:186
Průměr střel na bránu soupeře28,96
Průměr střel proti36,75
Přesilové hry32
% využití přesilových her14,88
Oslabení222
% ubráněných oslabení77,03
Vstřelené branky v oslabení3
Trestné minuty631

V letošní sestupové sezoně získali v základní části hokejisté Mostu pětačtyřicet bodů. I když se to zdá pramálo a prakticky už po základní části bylo o sestupujícím rozhodnuto, je to třetí největší bodový zisk Mostu za posledních šest let!

Velkou botou bylo letos střílení branek. Byl to druhý nejhorší počin za několik posledních let. Počet střel na bránu soupeře byl vůbec nejmenší za posledních šest let, kdy se hokejisté Mostu drželi ve druhé lize. Potvrdilo se tedy pravidlo "kdo nevystřelí, neskóruje".

Jediné, v čem se za poslední léta hokejisté Mostu polepšili, je statistika obdržených trestných minut. V posledních letech vůbec nejtrestanější tým Mostu, který za sezonu dokázal posbírat celkem více než 1000 trestných minut, letos obdržel pouze 631 trestných minut.

Jedna z mála statistiky, na kterou se dá ještě podívat s úsměvem, je procento využitých přesilových her. Číslem 14,88 se mostečtí hokejisté procpali například před Přerov či čtvrtfinalistu letošní sezony Ústí nad Labem. Vůbec nejhoršími ze všech byli mostečtí hokejisté v kolonce ubráněných oslabení, to v procentech dělalo pouze 77%.

Onlajny.com

9.12.2016, 13:21 | Provozovatel onlajny.com se omlouvá za dočasnou nedostupnost domény pro některé uživatele. Během této doby můžete využít alternativní doménu onlajny.com.onlajny.net. Děkujeme za pochopení.

• Sport media services s.r.o.