Detail zápasu

1. liga ČR - 3.kolo

HC Přerov

po 14.9.

Branky a nahrávky: 2. Hrazdíra (Novotný), 47. Pšurný (Grof, Procházka), 49. Dostálek (Grof), 51. Goiš (Pšurný) – 30. Kubinčák (Černý, Baránek). Rozhodčí:Fiala – Poruba, Adamec . Vyloučení:7:5 . Využití:0:0. V oslabení:0:0.

HC Přerov: Šimboch (Slovák) – Chmelíř, Grof, Přindiš, Ferenc, Novotný, Šnajnar, Běhal, Pala – Procházka, Pšurný, Dostálek– Popelka, Sikora, Stoklasa – Goiš, Hrazdíra, Šťastný– Kratochvíl M., Král, Kratochvíl Š.

HC Most: Horák (Mouček) – Zeman, Havelka, Baránek, Černý, Kokeš, Strejček, Hora – Zdeněk, Alinč, Slavíček – Kubinčák, Havlíček, Řehoř – Válek,Smolka, Hanzl – Přeučil, Mical

Po uplynutí půl minuty se Šimboch blýskl zákrokem proti první střele z hokejky Micala. Přerovští se brzy dostali do hry a hned z druhé střely Novotného od modré čáry tečoval puk za Horákova záda David Hrazdira. Poté byl vyloučen přerovský Pala. Most se při přesilovce chvíli držel v útočném pásmu, následně se ovšem do úniku dostal Stoklasa, ale neprosadil se.

V dalším oslabení si Přerov opět vedl bez problémů a sebejistý Šimboch se předváděl hezkými zákroky. Přerov byl aktivnějším týmem a tlačil se mnohem více do brány. Most měl opět možnost snížit v přesilovce, ale na nic výraznějšího se nezmohl. Střelu Černého si brankář Přerova krásně pohlídal. V závěru první třetiny pak Baránek přestřelil odkrytou klec Zubrů.

Druhá třetina nabídla méně pohledný hokej, než v první. Přerov se do hry dostával pomaleji, zatímco Most již chytil správnou vlnu. Skvělým zákrokem se zablýskl Horák proti střele Popelky. Stále jsme však neviděli ty Přerovany, kteří tlačili Most v úvodní části. Most s přehledem zvládl oslabení a začal se mnohem více drát do útoku. Zubři se dostali pod tlak a odměnou mosteckým se tak stalo vyrovnání v polovině zápasu. Autorem branky byl Vojtěch Kubinčák, na jehož střelu si sice Šimboch lapačkou sáhl, ale nedokázal ji lapit.

Následovala série ostřejších zákroků, pěkně například dohrál Novotný u mantinelu Micala. Ke konci druhé periody se Šťastný famózně prokličkoval mezi hráči Mostu, ale nezakončil, i když stál tváří v tvář Horákovi. Závěr druhé periody byl však infarktový. Střela Šnajnara Horákovi propadla a puk už byl jen pár centimetrů od brankové čáry, ale vše zachránil mostecký Černý. Hned z protiútoku se pak Šimbochovi nepovedla rozehrávka a střelu do úplně odkryté klece pohotově zachránil svým tělem Šnajnar.

Na úvod třetí třetiny přerovští získali přesilovku. A stadion volal po gólu. Ze hry pěti proti čtyřem však nic nevzešlo. Král s Kratochvílem se dostali do situace dvou na jednoho, avšak Horák si levou tyč pokryl s přehledem. V další přesilovce se zkoušel prosadit Sikora. Z bezprostřední blízkosti však trefil horní tyč.

Od té doby však modrožlutí byli na koni. Rozdílovou branku na 2:1 vsítil Roman Pšurný, který dotlačil kotouč za brankovou čáru. Zakrátko ujížděl Vlastimil Dostálek sám na Černého a prostřelil ho. Bezmála dvě tisícovky diváků tvořily ohromnou kulisu a v čase 50:14 dílo dokonal Jiří Goiš, když na 4:1 zvyšoval z dorážky v ponechané výhodě.

Posledních deset minut už se Most na nic nezmohl a pouze letmými pokusy to zkoušel na Šimbocha, který byl bezchybný. Přerov vybojoval další domácí vítězství za tři body v historicky prvním utkání s Mostem.

zdroj: hokejprerov.cz

Ohlasy k utkání

HC Přerov

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): Dobrá z naší strany byla první a třetí třetina. Ve druhé jsme nehráli tak, jak jsme měli. Byly tam taktické výpadky. Hráčům nemůžeme nic vytýkat, protože nasazení a bojovnost nechyběla, ale taktická část ve druhé třetině selhávala. Soupeř se dostal na koně, ovládl led a vyrovnal. Nás pak podržel brankář, čímž jsme se postavili zpátky na nohy. Hráčům neustále říkáme, že musí být velice důrazní u soupeřovy brány. Druhý gól padl zpoza ní a pak jsme rychle přidali další. Jsme moc rádi za vítězství.

Josef Řeháček (HC Most): Porážka nás hodně mrzí, protože jsme po druhé třetině drželi stav 1:1 a mohli jsme si z Přerova odvézt nějaký bod. Bohužel jsme však v první a ve třetí třetině vůbec nezahráli podle našich představ. Druhá byla dobrá s velkým nasazením. Soupeře jsme v ní zatlačili. Zápas byl otevřený, ale zlomil nás ten druhý gól zpoza branky. Než jsme se vzpamatovali, tak jsme dostali další dva a bylo už po zápase.