Detail zápasu

WSM liga ČR - 4.kolo

HC České Budějovice

st 14.9.

Branky a nahrávky: 10. Chovan, 13. Čermák (Škoda, Kuchejda), 26. Rob (Mucha, Chovan), 28. Zíb (Rob, Chovan), 45. Babka (Rob), 55. Kuchejda (Škoda, Pavlin), 60. Rob (Babka) . Rozhodčí:Valenta, Malý, Šimán . Vyloučení:4:6 . Využití:2:0 . Diváci:5308 . Střely na branku: . Průběh utkání: .

HC České Budějovice: Bláha – Fillman, Žovinec, Pavlin, Pýcha, Mucha, Zíb, Suchánek – Čermák, Pajič, Květoň – Nouza, J. Straka, Heřman – Chovan, Rob, Babka – Šulek, Škoda, Kuchejda

HC Most: Halász – Hora, J. Novák, K. Černý, Šesták, Baránek, Strejček, Bednárik – Kubinčák, Divíšek, Stříbrný – Rod, Havlíček, Mráz – M. Havelka, Alinč, Válek – Chlapík, J. Šimeček, Slavíček

Úvodnímu domácímu duelu ČEZ Motoru předcházely hned dvě významné události. Již tradiční pochod fanoušků z Lannovy třídy až do Budvar arény a předehra od Jihočeské filharmonie, při které měli fanoušci možnost zazpívat si oblíbené chorály. Tečku před začátkem utkání udělal dětský sbor zazpíváním státní hymny. Lepší vstup do zápasu měl favorit z jihu Čech. Už při prvním střídání se ke střele po přečíslení tři na dva dostal Miloslav Čermák. Ještě větší šanci měl při přesilovce Tomáš Nouza, z dobré pozice minul. Poprvé vybuchla Budvar aréna radostí v desáté minutě. Michal Chovan uzmul soupeři na modré čáře kotouč a postupoval sám na Hálasze, kterého nadvakrát překonal – 1:0. Druhou branku přidal Miloslav Čermák. Zadovkou ho uvolnil Vladimír Škoda a posila ze Slavie s trochou štěstí prostřelila mosteckého brankáře – 2:0.

1. Druhou třetinu začal Most přesilovkou trvající necelé čtyři minuty, avšak nevytvořil si žádnou větší příležitost. Naopak rychlým průnikem zahrozil Čermák, na Hálasze si podruhé nepřišel. Třetí branku do mostecké sítě přidal nejproduktivnější hráč Motoru v přípravě Luboš Rob. Nahození Jána Muchy od modré šikovně tečoval pod břevno – 3:0. Svěřenci Antonína Stavjani měli utkání plně pod kontrolou a soupeř ze severu Čech nestíhal. V dobré pozici neprostřelil Hálasze Pýcha, trefil se až za okamžik navrátilec do sestavy Lukáš Zíb. Při přesilové hře mu krásně předložil kotouč před branku Luboš Rob a zkušený obránce neměl těžkou úlohu – 4:0. Motor ve druhé třetině dominoval a přidal další dvě branky.

I poslední třetinu hru začal lépe Motor. Škodova střela z úhlu šanci na úspěch neměla, ale o pár minut později už se českobudějovičtí fanoušci mohli radovat znovu. Luboš Rob šikovně uvolnilJakub Babku, který se kličkou zbavil brankáře a bekhendem zakončil – 5:0. Most se nedostal prakticky do žádné šance, a tak Motor útočil dál. Tvrdou střelu Straky vytáhl Hálasz krásným semaforem. Šestou branku přidal z dorážky David Kuchejda – 6:0. Poslední, sedmou branku přidal z dorážky Luboš Rob a zakončil tak povedený večer čtyřmi body - 7:0. Úvodní domácí utkání Motor zvládl a zapsal důležité tři body do tabulky.

Ohlasy k utkání

HC České Budějovice

Antonín Stavjaňa (ČEZ Motor České Budějovice): Nastoupili jsme do zápasu velkým tlakem, bohužel jsme zpočátku nedokázali skórovat. Mám radost, že hráči dohráli utkání ve stejném nasazení až do konce. Dnes se to vyvedlo jak bodově, tak i třetí formaci Luboše Roba. Na rozdíl od minulých zápasů to klapalo v obraně, rovněž Bláha působil v brance velice jistě.

Jiří Doležal (HC Most): Přestáli jsme tlak úvodní tlak domácích a jejich přesilovku, pak jsme ale udělali hrubou chybu a dostali gól. Od té doby to šlo s námi z kopce. Nedokázali jsme eliminovat dobrý pohyb domácích a v oslabeních zůstávalo volné brankoviště. Se stavem 4:0 se dá těžko něco udělat. Morálka hráčů nebyla taková, aby utkání zdramatizovali a odehráli druhou půlku lépe.