Oficiální
partner
  • Bilfinger
  • Antiradary
  • Bauer

V Třebíčí výhra v prodloužení

WSM liga ČR - 10.kolo

HC Třebíč

HC Třebíč
so 1.10.
2:3p
(1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
HC Most

HC Most

Statistiky utkání

Branky a nahrávky:19. Bartejs (Milfait), 37. Niko (Bartejs, T. Havránek) – 32. Slavíček (Divíšek), 41. Šesták (Alinč), 62. Slavíček (Divíšek) . Rozhodčí: Škrobák – Zídek, Polák. Vyloučení:5:4 . Využití:2:0 . V oslabení: 0:0.

HC Třebíč: Jekel (D. Svoboda) – Lojek, J. Zdráhal, Niko, Bartejs, Schejbal, Čejka, Přibyl – Kristl, Dolníček (C), R. Erat – Psota, T. Havránek, Huňa – Dymáček, Milfait, Kusko – Paták, Juráň, Jan Wasserbauer – Všetečka.

HC Most: Pinc (Spěšný) – J. Novák, Rulík, Šesták, Hora, Strejček, Charousek, Cvrk – Smolka, Alinč, Kubinčák – Slavíček, Divíšek (C), Rod – M. Havelka, M. Hanzl, J. Doležal – Řehoř, J. Šimeček, Stříbrný.

Reportáž z utkání

01.10.2016 | redakce

První šanci v zápase si vypracovali domácí hokejisté. Dolníček poslal střílenou přihrávku na Erata, který sklepl kotouč těsně před brankářem Pincem. Ten byl však pozorný a kotouč vytěsnil mimo branku. Šance se vytvořila také na straně druhé. Most vyrazil do přečíslení dvou proti jednomu. Brankář Jekel se ovšem včas přesunul a hřbetem lapačky kotouč vyrazil. Wasserbauer ukázal své rychlé ruce při průniku do útočného pásma. Prokličkoval se až před Pince, a však v poslední chvíli mu puk sjel z hole a jeho akce tak brankou neskončila. Další nebezpečná rána z hokejek Bílých hvězd orazítkovala brankovou konstrukci. Most si vytvořil také další přečíslení. Jeden z hráčů Mostu se ho ale rozhodl řešit střelou místo přihrávky. Kotouč nakonec trefil brankáře Jekela do masky. O chvíli později se otevřelo další okénko v třebíčské obraně. Rána Mostu však šla do tvrzeného skla za Jekelovou brankou. Oba týmy hráli hodně dopředu a na obranu vůbec nedbaly. Po rychlém a svižném začátku přišla pasáž nepřesností, kdy se oba týmy na ledě takříkajíc hledaly. Hosté si v deváté minutě vybojovali přesilovku. Její podstatnou část však strávili mimo útočné pásmo. Obrana Mostu si v úvodní periodě vybrala slabší chvilku. Jeden z hráčů Třebíče totiž ujížděl sám na Pince, ale v rozhodujícím okamžiku upadl. Podle rozhodčích bez cizího zavinění. Tenhle okamžik domácí nabudil k ještě lepšímu výkonu. Bílé Hvězdy vyrazily do útočného pásma a svíraly svého soupeře. V závěru třetiny si domácí zahráli přesilovou hru. V početní převaze si výbornou šanci vytvořil Erat. Jeho střelu z mezikruží však Pinc vyrazil nad branku. Z následné akce už se Třebíč radovala. Jan Milfait přihrál Tomášovi Brartejsovi na modrou čáru. Ten si chvíli chystal ránu a poté propálil vše co mu stálo v cestě včetně brankáře Pince. Mostecký brankář tak poprvé v zápase lovil kotouč ze sítě.

Hosté hned na začátku druhé třetiny poslali kotouč na zakázané uvolnění. Třebíč pokračovala ve vysokém tempu hry i nadále. Už, už to vypadalo, že bude vyrovnáno. Kotouče ležícího před bezmocným brankářem Jekelem si však nejdříve všiml domácí obránce, který ho okamžitě vyhodil z pásma a zachránil tak domácí od inkasování. Most si vybojoval početní výhodu a vedl si v ní bravurně. Brankář domácích ale třikrát vytáhl fantastický zákrok lapačkou a držel svůj tým nad vodou. A čarování domácího muže v masce pokračovalo i nadále. Hráči Mostu jen nevěřícně kroutili hlavami nad jeho zákroky. Nutno podotknout, že by se za ně nemusel stydět ani brankář NHL. Domácí svého soupeře dostali pod tlak. Do největší šance se dostal Dolníček. Jeho rána skončila jen ve výstroji Pince. V deváté minutě už se Most ze srovnání radoval. Tomáš Divíšek poslal pas na Slavíčka , který propasíroval kotouč do třebíčské sítě. Hosté mohli otočit vývoj utkání v přesilové hře. Brankář Jekel ale působil velmi jistým dojmem a nedovolil hostům skórovat. Domácí se s vervou hnali dopředu a ke druhé brance neměli daleko. Třebíčskému hráči však před brankou na poslední chvíli puk vypíchl Pinc. Domácí si vzali vedení zpět v přesilovce. Bartejs přihrál na modrou Jánu Nikovi a ten poslal kotouč do mostecké branky. Pinc na střelu Nika vůbec nezareagoval. S hosty mohlo být ještě hůře. Huňa projel do útočného pásma a předal puk do klubka hráčů před Pincem. Žádná rána však neskončila za Pincovými zády. Těsně před koncem si šanci připravili i hosté. Jekel byl ale opět na svém místě.

Po úvodní minutě třetí části se zápas znovu srovnal. Jan Alinč přihrál Šestákovi, a ten od modré tvrdě vypálil. Kotouč proletěl těsně nad betonem brankáře Jekela a skončil v síti. Most se po vyrovnání zvedl a snažil se strhnout stav utkání na svou stranu. Mostečtí tvrdě pálili z mezikruží, ale na brankáře Jekela si nepřišli. Poté se Třebíč na chvíli vrátila do tempa zápasu a prověřila brankáře Pince. Zbytek třetiny už jasně patřil hostům, kteří zasypali Jekela mnoha střelami. Ten však ukazoval, že dnes chytá ve výbroné pohodě. Ani jeden z celků už do konce třetí třetiny branku nevstřelil a následovalo tak pětiminutové prodloužení.

V tom se Mostu podařilo otočit celý zápas. Tomáš Divíšek našel úplně volného Slavíčka a ten svým druhým gólem v zápase pomohl hostům k bonusovému bodu. Domácí tak doma znovu padli po prodloužení.

autor: Viktor Pavlovec

Aktuality

Legenda pomáhá 2. kolo

18.04.2017, 14:01 | Na webu Sportovniaukce.cz bylo spuštěno druhé kolo aukce nevyzvednutých a nevydražených dresů v rámci celorepublikového projektu Legenda pomáhá! Harmonogram druhého kola dražby včetně odkazů do samotných aukcí naleznete ZDE.

Aukce Legenda pomáhá

02.03.2017, 12:05 | Dnes vrcholí aukce dresů HC Most z akce Legenda pomáhá. Vydražte si svůj dres pod tímto odkazem na Sportovniaukce.cz.

Sympaťák WSM Ligy finišuje

16.01.2017, 10:18 | Hlasování v anketě Sympaťák WSM Ligy skončí 20. ledna ve 23:59. Fanoušci mají poslední možnost podpořit oblíbené hráče. Hlasovat můžete ZDE.

Václav Drábek novou posilou tý

10.12.2016, 09:47 | Již v dnešním utkání se mohou fanoušci těšit na novou posilu obraných řad. Do klubu HC Most přichází zkušený obránce Václav Drábek, který má za sebou 31 extraligových startů a 669 startů v první lize.


Partneři klubu
  • Antiradary
  • Technické služby
  • Bilfinger
  • Severní Energetická
  • LH Profi
  • Tixexpress
  • Bauer

© 2014 HaK Club Baník MOST spol. s r.o. & eSports.cz s.r.o.

Copyright | Ochrana osobních údajů | RSS | Nastavení cookies