Mostečtí se s WSM Ligou rozloučili vítězstvím!

st 1.3., 17:30
5:2
(0:0, 3:1, 2:1)
HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 29. Komínek (Trübenekr), 37. Smolka (T. Doležal, Rod), 40. Smolka (T. Doležal), 46. T. Doležal (Havlíček), 60. J. Šimeček (Stříbrný, Veselý) – 26. Hanták (Loskot), 59. M. Ondráček (Jaroslav Kalla). Rozhodčí: Jílek – Doležal, Šperl. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 31:33 (5:13, 17:8, 9:12). Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2.

HC Most: Mouček – Šesták, K. Černý, A. Rulík, Walter, Hora – T. Doležal, Havlíček, Smolka – Kubinčák, Divíšek, Řehoř – R. Veselý, J. Šimeček, Stříbrný – Trübenekr, Alinč, Komínek – Rod.

HC Stadion Litoměřice: J. Pavelka – Jebavý, J. Šulc, Plášil, Smetana, Š. Havránek – Švagrovský, R. Pilař, M. Ondráček – Jaroslav Kalla, Miškář, Stoklasa – Dufek, Hanták, Loskot.

1.3.2017 | Redakce

Mostečtí vstoupili do utkání aktivněji, z čeho brzy vznikla dvojnásobná přesilová hra. Ta se ovšem domácímu Mostu ani trochu nepovedla, a tak poprvé zahrozily Litoměřice. Miškář zpoza brány oslovil před bránou volného Stoklasu, ten ovšem pukem napálil přesouvajícího se Moučku. Ani následná dorážka Jaroslava Kally se neujala, a tak se pokračovalo za bezbrankové remízy. V devatenácté minutě to byli opět hosté, kdo se drali za vedoucí brankou. Loskot krátce po skončení přesilové hry upaloval sám na Moučku, ten ovšem předvedl skvělý rozštěp a puk udržel před brankovou čárou. Další větší šance k vidění nebyla, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

S brankami se roztrhl pytel až ve druhé třetině. V té se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš, kdy na jedné straně ztroskotal Černý na Pavelkovi a na druhé se prosadil Filip Hanták. Loskot v situaci dva na jednoho oslovil svého spoluhráče, který bez problémů poslal kotouč do prázdné brány – 0:1. Vyrovnání domácích na sebe ale nenechalo dlouho čekat. Jan Trübenekr vyslal do brejku Jakuba Komínka, který bekhendovým zakončením zaskočil Pavelku – 1:1!

Závěr třetiny patřil jednoznačně domácím, kteří si v ní vytvořili rozhodující, dvoubrankový náskok! V sedmatřicáté minutě uvolnil na prvém kruhu Doležal Pavla Smolku, který svižnou střelou zápěstím do růžku Pavelkovy brány poslal svůj tým poprvé v utkání do vedení – 2:1. Tentýž střelec se s jednou brankou nespokojil, a tak ještě před sirénou zasadil Kališníkům další direkt. Pavel Smolka našlápl podél pravého mantinelu, natlačil se až před bránu, kde dalším pěkným zakončením do horní části brány bezpečně překonal Pavelku – 3:1!

Ve třetí třetině se také pokračovalo v ofenzivním pojetí hry a i nadále padaly branky! Ta pátá v šestačtyřicáté minutě, když Ondřej Havlíček nezištnou přihrávkou před Pavelku oslovil Tomáše Doležala, který zachoval chladnou hlavu a propálil hostujícího brankáře – 4:1. Už už se zdálo, že se utkání pouze dohraje, ovšem zdání klame a padly ještě dva góly. Minutu a půl před závěrečnou sirénou si Martin Ondráček našel vyražený kotouč u pravé tyče a se štěstím ho pod Moučkovým betonem procpal za brankovou čáru – 4:2. Poslední gól sezony vstřelil dvacet vteřin před koncem zápasu Jaroslav Šimeček! Domácí útočník využil skvělé práce svých spoluhráčů, kdy od modré bez problémů poslal kotouč do prázdné brány – 5:2.