Most naposledy proti Trhačům padl 3:4 po prodloužení

SK Kadaň
po 27.2., 18:00
4:3p
(0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Kohout (Trefný, D. Novák), 32. R. Černý (Chlouba, Wágner), 41. Hejcman (Kůs, Chlouba), 62. Chlouba – 1. Smolka (Havlíček, Rod), 36. Kubinčák (Divíšek, Havlíček), 53. Smolka (Havlíček, Rod). Rozhodčí: Zubzanda – Coubal, Toman. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 100. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

SK Kadaň: Lukeš – D. Novák Trefný, Šafář, J. Tomeček, Tejnor, R. Černý, Popela, D. Šimek – Krejčiřík, Hejcman, Kůs – Kohout, M. Zadražil, Osmík – Raška, Chlouba, Wágner – Chrpa, Rindoš, L. Vrána.

HC Most: Mouček – Hora, Šefl, K. Černý, A. Rulík, Strejček, Šesták – Rod, Havlíček, Smolka – Kubinčák, Divíšek, Řehoř – R. Veselý, J. Šimeček, Stříbrný – T. Doležal, Babincev, Komínek.

27.2.2017 | Jiří Novotný (KAD), Redakce

<p>Ačkoli Most do utkání vstupoval z pozice odepsaného týmu, jehož prvoligová příslušnost je u konce, již po necelé půlminutě otevřel skóre. <b>Pavel Smolka</b> se na modré opřel do puku a Lukeš na jeho ránu nestačil zareagovat. Šanci na vyrovnání měl v 5. minutě Wágner, jenž pláchl na pravém křídle, ovšem střelou mezi betony Moučka nenachytal. Po slabší pasáži hry pálil po Trefného výzvě Tomeček, mostecký brankář bravurně zasáhl. Neujal se ani Chloubův výpad v závěru třetiny, domácí forvard ztratil ve finální fázi puk.</p>

<p>na začátku druhé periody se Trhačům podařilo srovnat krok. Trefný vyslal do úniku <b>Martina Kohouta</b>, jehož rána zapadla přesně k tyči. Aktivní Kohout si vytvořil další velkou šanci ve 29. minutě, ale tentokrát pálil pouze slepými náboji. Na druhé straně zkusil Lukešovu pozornost Šimeček, domácí gólman byl připraven. Poté Trhači svého soupeře zamkli a výsledkem byl druhý gól. Hejcman ještě nechal vyniknout Moučka, ale za další minutu ho pokořil ranou od modré <b>Robert Černý</b>. Srovnat mohl Havlíček, jeho střelu Lukeš zlikvidoval. Mostecké to ale neodradilo, po Divíškově nahrávce se ke kotouči probojoval <b>Vojtěch Kubinčák</b> a překonal ležícího gólmana.</p>

<p>V závěru druhé části šli hosté na dvě minuty do třech, což na začátku třetího dějství černožlutí potrestali. Kůs vyzval přihrávkou před branku ke skórování <b>Darka Hejcmana</b>, jenž se nemýlil - 3:2. Ve 48. minutě pohrdl jasnou šancí na vyrovnání Babincev, který selhal před prázdnou brankou Trhačů. Poté zahrozil Kubinčák, jehož teč Lukeš vyrazil. Následně to znovu zkoušel Babincev, jenž svým pohotovým výpadem zpoza branky Lukeše nepřekvapil. V 53. minutě už ale hosté za svou zvýšenou aktivitu slízli smetanu. V prostoru mezi kruhy se s pukem zjevil <b>Pavel Smolka</b> a zamířil přesně.</p>

<p>Zápas tak dospěl až do prodloužení, které rozčísl po 73 sekundách <b>Roman Chlouba</b>. Zarostlý útočník projel kolem levého mantinelu až před branku, kde nekompromisně zavěsil pod víko.