Ani nové dresy k výhře s Litoměřicemi nepomohly

1. liga - 48.kolo, arena: ZS Most, diváci: 255

po 26.1., 17:30
HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 11. Pavelka 5/3 (Alinč, Slavíček), 44. Smolka 5/3 (Pavelka, Alinč), 52. Pavelka 5/4 (Alinč, Slavíček) – 9. Chlapík (Racek), 21. Bílek (T. Doležal, Šulc), 42. Bílek (Kalla, Šulc), 46. Bílek 4/5 (Kalla, Špelda), 53. Švagrovský 5/4 (Chlapík, Novák), 56. Švagrovský 4/4 (Novák, Špelda). Rozhodčí: Jechoutek – T. Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 12:7 + Tauš (MST) 10 minut zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 255. Střely na branku: 22:46. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:6.

HC Most: Horák – Kousalík, Pavelka, Černý, Kříž, Procházka, Baránek – Bojer, Alinč, Slavíček – Tauš, Smolka, Budínský – Přeučil, Havlíček, Petruška – Nedrda

HC Stadion Litoměřice: Král – Kolář, Šulc, Mikliš, Míka, Špleda, Málek, Šafář – T, Doležal, Kalla, Bílek – Ondráček, Švagrovský, Novák – Chlapík, Zdeněk, Z. Doležal – Racek

26.1.2015 | Jiří Rybář

Utkání začalo hodně vyrovnaně, žádné z mužstev si nedokázalo vytvořit převahu. V 9. minutě při situaci 2 na 2 se rozhodl Adam Chlapík pro samostatný průnik přes obránce Baránka, což se mu zdařilo, jeho následná střela podél tyčky skončila v domácí brance 0:1. O necelé dvě minuty později udělali hosté dva fauly během jednoho střídání, takže Most dostal šanci hrát 5 na 3. Domácí nabídnutou šanci využili po 15 sekundách. Alinč poslal z mezikruží puk na pravý kruh, odkud Tomáš Pavelka tvrdou ranou, která se otřela o břevno, překonal Krále 1:1. Špatné střídání Mostu nedokázal potrestat Kalla, který zůstal sám před Horákem. Tři minuty před koncem ujel Bílek po pravé straně Smolkovi, jeho střelu Horák vyrazil ke Kallovi, jenž nedokázal trefit takřka prázdnou branku.

Úvod do druhé třetiny se hostům vydařil, dokázali skórovat už po 8 vteřinách hry. T. Doležal vyslal na zteč Vítězslava Bílka, který ujel obránci Pavelkovi, dostal se až před Horáka, kterého překonal přesnou střelou pod břevno 1:2. Mezi 28. - 39. minutou dokázal Most svou vlastní nedisciplinovaností vyrobit hned šest faulů. Jednou z toho bylo 39 vteřin oslabení 3 na 5, podruhé potom další minuta ve třech proti pěti. Hosté však dlouhou sérii přesilovek nedokázali využít, jediné vzrušení přinesla Šafářem nastřelená tyčka domácí branky.

Také poslední třetinu začal Stadion ve velkém stylu. Tentokráte se trefil po 62 vteřinách. Vítězslavu Bílkovi stačilo jenom lehce přehodit zblízka bezmocně ležícího Horáka 1:3. Chvilku poté se však dvěma po sobě jdoucími fauly provinili hosté, a Most dokázal opět trestat. Stačilo mu na to znovu 15 vteřin. Pavel Smolka dostal na mezikruží přihrávku od Pavelky a přesnou střelou zápěstím k tyči snížil na 2:3. Stadion dokázal odpovědět za necelé dvě minuty. Černý přišel v přesilovce na útočné modré o puk, Kalla ho dostal do útočného pásma, kde předložil ideální pas před branku Vítězslavu Bílkovi, který bezpečně trefil poloprázdnou domácí branku 2:4.  V 52. minutě Tomáš Pavelka nastřelil od modré obránce Špeldu, který ve snaze sklepnout si puk, ho posílá do vlastní sítě 3:4. Vzápětí udělal útočný faul Nedrda a hosté konečně dokázali početní převahu zúročit v branku. Z pravého kruhu zamířil přesně nad Horákovo rameno David Švagrovský 3:5. V situaci 4 na 4 poslal při přečíslení 2 na 1 Novák nádherný pas před branku na Davida Švagrovského, který do jeho přihrávky pouze vložil hůl a puk proklouzl Horákovi mezi betony do branky 3:6. Most dnes předvedl velice nedisciplinovaný výkon, dvanáct vyloučených je příliš vysoké číslo. Porážka s Litoměřicemi byla pro Most už šestou v řadě.

Ohlasy k utkání

Václav Baďouček:"Dnes budu hodně stručný. Podali jsme mimořádně nedisciplinovaný výkon, který nás jednoznačně stál zápas. Více bych to nechtěl rozebírat."

HC Stadion Litoměřice

Jiří Doležal:"Měli jsme výborný začátek, ale po našich dvou faulech, jsme dostali branku na 1:1. Ale předvedli jsme dnes to, co jsme chtěli předvést. Jenom mě mrzí, že když jsme hráli dvakrát ve třech proti pěti, tak jsme z toho dostali dva góly, ale když jsme dvakrát měli stejnou výhodu my, tak jsem z toho nic nevytěžili. Ale vždycky jsme dokázali na snížení reagovat rozdílovou brankou, domácí to potom podle mého neusnesli psychicky, nechali se hodně vylučovat. My jsme potom nakonec ty branky dali. To bylo podle mě rozhodující. I ten závěr jsme odehráli výborně."