Derby ovládl Most a připisuje si důležité tři body

1. liga ČR - 47.kolo

SK Kadaň

st 3.2.

Branky a nahrávky:45. Wágner (Macháček, Huňady) – 9. Strejček (Alinč), 22. Nedrda (Rod, Slavíček), 34. Smolka (Alinč), 46. Rod, 58. Smolka (Alinč, Tauš) . Rozhodčí:Bejček – Rampír, Polák . Vyloučení:5:3 . Využití: 0:1. V oslabení:0:0 .

SK Kadaň: Dvořák (Čech) – Černý R, Trený, Szathmáry, Weinhold, Drobný, Kolařík, Blaha – Kadlec, Kverka, Sloboda – Veselý, Chlouba, Hlava – Šťovíček, Vrána, Vaněk – Deveri, Macháček, Wágner – Huňady

HC Most: Řehoř M (Mouček) – Hora, Cvrk, Kokeš, Černý K, Zeman, Strejček, Procházka – Kubinčák, Doležal, Řehoř I – Nedrda, Rod, Slavíček – Tauš, Alinč, Smolka – Hanzl, Šrámek

3.2.2016 | Sabina Prantová

V úvodu zápasu byli aktivnější domácí. Po patnácti vteřinách prověřil Řehoře Kadlec, hostující brankář byl pozorný. Domácí byli aktivnější, přesto se v první větší šanci ocitli hosté. V . minutě chyboval na modré čáře Kverka a do rychlého brejku vyrazili dva útočníci hostů. Alinč místo přihrávky volil střelu, Dvořák však puk vyrazil a dojíždějící Weinhold puk uklidil do bezpečí. V 9. minutě byl vyloučen Vrána a hosté svou první přesilovou hru využili. Na modré čáře napřáhl JAN STREJČEK a jeho prudká střela skončila za zády domácího brankáře.

S Trhači branka otřásla a obraz hry se brzy vyrovnal. V 15. minutě zůstal za domácí obranou zapomenutý Šrámek, ale jeho střele vystavil stopku Dvořákův beton. O minutu později vypálil od modré čáry Zeman, ale domácí brankář nastavil jeho střele vyrážečku. Tři minuty před koncem se povedenou kombinací prezentoval první útok Mostu. Kubinčák přešel přes obránce a našel mezi kruhy Horu, domácí brankář se však roztáhl na modré čáře a puk ukryl pod tělem.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté. Po dvou minutách našel Slavíček před brankou VÍTĚZSLAVA NEDRDU, který bekhendovou střelou o tyč zvýšil náskok hostů. Kadaňští mohli snížil ve 27. minutě. Sloboda se objevil sám před Řehořem, na brankáře hostů sice nevyzrál, ale objel branku a nahrál na Trefného. Ten vyslal prudkou střelu, Řehoř se však stačil přemístit a se střelou si poradil. V polovině zápasu napřáhl od modré čáry Robert Černý, ale Řehoř jeho střelu ukryl do lapačky.

Hosté se potřetí radovali ve 34. minutě. Alinč vybojoval puk za brankou Kadaně a našel před brankou volného PAVLA SMOLKU, který zakončil do prázdné branky. Hosté poté kontrolovali puk a nepouštěli se do větších akcí. Domácí tým se snažil alespoň snížit skóre, ale nemohli se dostat přes modrou čáru. Až minutu před koncem vypracoval Weinhold střeleckou příležitost pro Kverku, ale ten přestřelil.

Kadaňským se vydařil vstup do poslední části. Ve 43. minutě se ke střele z mezikruží dostal Veselý, ale Řehoř si s jeho střelou poradil. Ovšem ve 45. minutě ujel obraně hostů FRANTIŠEK WÁGNER a nadvakrát překonal ležícího Řehoře.

Kadaňská radost netrvala dlouho. Po minutě hry se k puku dostal první útok Mostu a v nepřehledné situaci dotlačil puk do sítě TOMÁŠ ROD. Domácí sice reklamovali postavení útočícího hráče v brankovišti, ale hlavní rozhodčí stál blízko situace a branku uznal. Na ledě se poté začalo přiostřovat. Na trestnou lavici se po vzájemných potyčkách posadili Vrána s Nedrdou a Hlava s Kamilem Černým. V 52. minutě Alinč zpracoval puk pro Tauše, ale akci překombinovali a puk skončil v rohu kluziště. V 56. minutě vystřelil Kubinčák a Dvořák srazil puk pouze na hůl Roberta Černého, od kterého málem puk skončil v síti. Oba hráči však rychle zareagovali a kotouč nakonec skončil v lapačce domácího brankáře. Když už zápas pouze dohrával, rozjel třetí útok povedenou kombinaci, na jejímž konci zakončoval PAVEL SMOLKA do odkryté branky a upravil tak skóre na konečných 1:5.

zdroj: skkadan.cz