Dobrý výkon na Motor nestačí! Most padl těsně 3:4

WSM liga ČR - 17.kolo, diváci: 324

so 22.10.
HC České Budějovice

Branky a nahrávky: 5. Rod (Charousek, Slavíček), 16. Kubinčák (J. Doležal), 43. J. Šimeček (Hora) – 12. Čermák (Nouza), 13. Heřman (Chovan), 22. Čermák (Suchánek, Fillman), 46. Nouza (Heřman) . Rozhodčí: Würtherle – Čížek, Svobodová . Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 324. Střely na branku: 31:36.

HC Most: Pinc – K. Černý, Charousek, Šesták, Strejček, Rulík, Hora, Bednárik – Rod, Alinč, Slavíček – J. Doležal, T. Doležal, Kubinčák – Řehoř, J. Šimeček, Dufek – Mical, Trübenekr.

HC České Budějovice: Bláha – Suchánek, Vráblík, Pavlin, Pýcha, Fillman, Žovinec, Mazanec, Zíb – Nouza, Rob, Čermák – Kuchejda, Škoda, Babka – Chovan, Pajič, Heřman – Šulek, Žálčík.

22.10.2016 | Redakce

První třetina utkání byla plná zvratů. Už v páté minutě šli do překvapivého vedení hokejisté Mostu. Charouskovu ránu zpoza kruhu těsně před bránou tečoval šikovně Tomáš Rod a první branka byla na světě. Vedení domácích vydrželo až do dvanácté minuty. V té využil zaváhání mostecké obrany Nouza, jehož střelu Pinc vyrazil přesně na hůl Miloslava Čermáka, který chladnokrevně poslal kotouč do prázdné brány. O minutu později bylo pro Most ještě hůře, když se Českobudějovičtí prosadili podruhé. Chovan našel skvěle zpoza brány Martina Heřmana, který pohotovou střelou k tyči rozvlnil síť. Na své si ale ještě jednou v první třetině přišli fanoušci domácího Mostu. V přečíslení dva na jednoho skvěle uvolnil Tomáš Doležal Vojtěcha Kubinčáka, který poslal kotouč za záda přesouvajícího se Bláhy.

Druhá třetina byl na branky o dost chudší, i když začala pěkně zostra. Po dvaaosmdesáti vteřinách hry se nechal vyloučit domácí Šesták a Motoru se nabídla jedinečná příležitost jít do vedení. S tou si poradil náramně, když už po čtrnácti vteřinách hry musel Pinc lovit kotouč ze své brány. Puk se odrazem od zadního mantinelu vrátil na brankoviště na čepel Miloslava Čermáka, který bez sebevětších problémů rozvlnil síť. Od vedoucí branky hostů to byl právě Motor, kdo diktoval tempo hry. Mostecká obrana v čele s Pincem ovšem srdnatě odolávala a udržela se na těsném dostřelu až do třetí třetiny.

Do té vstoupili domácí Mostečtí bravurně, když po třech minutách vyrovnali stav utkání! Hora oslovil na modré čáře talentovaného Jaroslava Šimečka, který se protáhl přes Vráblíka a krásnou střelou z mezikruží nad rameno Bláhy udeřil jako blesk z čistého nebe! V pětačtyřicáté minutě mohli jít domácí dokonce do vedení, když měli k mání přesilovou hru. Tu ovšem úplně zpackali a navíc v ní inkasovali rozhodující branku! Domácí přišli ve středním pásmu zbytečně o puk, do brejku se dostal Tomáš Nouza, který precizně provedeným bekhendovým blafákem rozesmutnil domácí fanoušky. V závěru utkání si Mostečtí vytvořili obrovský tlak ve hře šest na čtyři, ovšem puk za záda Bláhy dostat nedokázali, a tak se ze zisku tří bodů radovali hostující hráči Motoru.