Jestřábi doma nezaváhali, Most inkasoval sedm gólů

WSM liga ČR - 42.kolo, diváci: 1046

HC Prostějov

st 18.1.

Branky a nahrávky: 5. Martin Novák (Matuš), 6. L. Krejčík (Rudovský), 8. Rudovský, 23. Rudovský, 25. Štindl (Martin Novák, Rudovský), 31. Venkrbec (Indra, Luňák), 37. Martin Novák – 13. Rod (Alinč, Martynek), 22. Rod (Martynek, Alinč), 56. Havlíček (Divíšek, Kubinčák). Rozhodčí: Mikula – Měchýš, Reich. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 27:42. Diváci: 1 046. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 7:3.

HC Prostějov: Neužil – T. Kvapil, A. Holík, Protivný, V. Zadražil, Vokurka, Štindl, Grebeňuk – Luňák, Venkrbec, Žálčík – Martin Novák, Rudovský, L. Krejčík – Matuš, Šlahař, Švec – Indra, Hozák, Zabloudil.

HC Most: Petrásek – Frolo, K. Černý, Strejček, Hora, Šefl, Šesták, Walter – Kubinčák, Divíšek, Smolka – Rod, Alinč, Martynek – Mical, J. Šimeček, R. Veselý – Dufek, Havlíček, Válek.

18.1.2017 | Redakce

Úvodní buly čtvrtého vzájemného zápasu získali Jestřábi, kteří se ihned vrhli do útočného pásma. Mostečtí se však po chvíli zmocnili puku a přenesli hru na druhou stranu. Prostějovský brankář Jakub Neužil tak měl hned na úvod zápasu plné ruce práce. Navíc se po necelé minutě a půl dopustil faulu Jan Rudovský a tak mohli hosté pokračovat ve sém tlaku. Jestřábům se ale nakonec podařilo sehrát oslabení na jedničku. Svého rivala nepustili do žádné větší šance. Chvíli po skončení mostecké přesilovky si power play zahráli také domácí. V tom otevřel skóre zápasu nejproduktivnější hráč Prostějova Martin Novák. Ani ne minutu na to využil špatné rozehrávky Mostu Jan Rudovský, který poslal kotouč před bránu na Lukáše Krejčíka a ten zakončil přesně do pravého horního růžku. Sotva se stačili hosté vzpamatovat, lovili ze své brány už třetí gól. V osmé minutě navýšil náskok Jestřábů na 3:0 Jan Rudovský. Mostecká střídačka na to zareagovala oddechovým časem, po němž se namísto Michaela Petráska postavil do brány Patrik Spěšný. Po příchodu Spěšného na led se hosté oklepali a opět se vrhli před Neužilovu svatyni, kde ve třinácté minutě zařídil snížení na 3:1 Tomáš Rod.

Do prostřední části utkání vstoupili Jestřábi pouze se čtyřmi hráči v poli, neboť se na konci první třetiny dopustil faulu Matěj Zabloudil. Druhá přesilová hra se hostům na rozdíl od té první vydařila skvěle. V dvaadvacáté minutě snížil na pouhý jednobrankový rozdíl střelec prvního mosteckého gólu Tomáš Rod. Jenže domácí nečekali s odpovědí dlouho. Ve třiadvacáté minutě vzal Hanákům zpět dvoubrankový náskok Jan Rudovský. Jenže při následující hře 4 na 4 se provinil Daniel Hora a Hanákům se tak naskytla přesilová hra 4 na 3, čehož dokázali bleskurychle využít. Po dvanácti vteřinách poslal kotouč za záda mosteckého muže v masce Petr Štindl. Ale ani pak gólová smršť Hanáků neskončila. V jednatřicáté minutě navýšil na 6:2 kapitán Jestřábů Matouš Venkrbec. Další prostějovský gól pak zařídil čtyři minuty před koncem druhé třetiny Martin Novák.

Začátek poslední části utkání přinesl další přesilovou hru domácích. Mosteckým se ale protentokrát podařilo ubránit. V následujících minutách byl k vidění hokej nahoru dolů. Asi největší šanci měl v osmačtyřicáté minutě Jan Rudovský, jenž mohl zaútočit na hattrick.  Jenže puk zpoza branky dostrkat za Patrika Spěšného nedokázal. Další příležitost ke skórování nabídl Hanákům osm minut před koncem Jan Walter. Jeho oslabení však zůstalo nakonec bez potrestání. Navíc se po jeho návratu dopustil na druhé straně přestupku Marek Indra. A tentokrát se už skóre zápasu přepisovalo. V šestapadesáté minutě vsítil poslední branku utkání Ondřej Havlíček, jenž tak upravil skóre zápasu na konečných 7:3.