Kališníci doma nezaváhali, Most opět nebodoval

WSM liga ČR - 24.kolo

HC Stadion Litoměřice

po 14.11.

Branky a nahrávky: 7. M. Ondráček (Hanták), 28. R. Pilař (O. Procházka, J. Dvořák), 60. Švagrovský (Hanták, Smetana) – 35. K. Černý (Divíšek, Rulík). Rozhodčí: Wagner – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 720. Střely na branku: Doplníme. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1

HC Stadion Litoměřice: J. Pavelka (Šindelář) – Smetana, Pavlas, Jebavý, J. Šulc, Barák, Piegl, Bílek – Jaroslav Kalla, Nedvídek, Paločko – Pletka, Rubeš, Švagrovský – M. Ondráček, Hanták, Půlpán – O. Procházka, R. Pilař, J. Dvořák.

HC Most: J. Hübl (Spěšný) – Charousek, Šefl, K. Černý, Rulík, Hora, Bednárik, Březák – Kubinčák, Smolka, Stříbrný – Rod, Divíšek, Slavíček – Řehoř, J. Šimeček, Dufek – Mical, Trübenekr, M. Havelka.

14.11.2016 | Michael Apeltauer, Redakce

Hned z úvodu uspěli Mostečtí, puk si odvezli z vhazování do svého obranného pásma. Do druhé minuty se hraje ve středním pásmu a střely k vidění zatím nebyly. Ve třetí minutě proběhlo vyloučení v týmu HC Most, kališníci se snažili hosty přelstít a po dobu vyloučení hráli s malými pauzami v útočném pásmu. Hra se střídá a domácí vyhazují puk, Hübl pro něj zajíždí za bránu, ale omylem nahrál Filipu Hantákovi, který bleskem poslal puk před bránu, kde ho Martin Ondráček jednoduše doklepl do prázdné branky - 1:0. Domácí se rozehráli, spíše útočili a hráli v obranném pásmu Mostu. V dvanácté minutě byl vyloučen Jan Dufek. Mostečtí hráli pod tlakem, domácí stříleli jednu ránu za druhou a zkoušeli své šance. V plném počtu se hosté dostali do útočného pásma, kde mali dvě větší šance, jedna mimo a druhá byla zastavena betonem Pavelky. Poslední dvě minuty byla hra proměnlivá, chvíli měl navrch Most a chvíli zase Litoměřice. První dějství končí se stavem 1:0.

Ve druhém dějství si puk z vhazování ukořistili hosté. Ti však na úvodu nebyli tak energičtí jako domácí, kterým se dařilo podstatně lépe. Velká šance ze strany Mostu přišla v dvacáté třetí minutě, kdy Havelka trefil břevno domácí branky. Nadále se vedlo kališníkům, hráli v útočném pásmu a hosté se odhodlali pouze na vyhazování puku. Když už ho ukořistili Litoměřičtí, jednoduše ho poslali zpět. Ve dvacáté sedmé minutě našel mezeru mezi betonem a tyčkou Radek Pilař s asistencí Ondřeje Procházky a Jaroslava Dvořáka – 2:0. Hra je proměnlivá, nejdříve bránu netrefil Smolka a poté byla na druhé straně ledu zastavena Hantákova prudká střela betonem Hübla. Kališníci se pak ocitli v oslabení a Most dokázal snížit na 2:1 v třicáté čtvrté minutě, zasloužil se o to Kamil Černý po bleskové nahrávce Tomáše Divíška. Kališníci se snažili zvýšit svoje vedení, ale v této třetině se jim to nepodařilo, stav tak zůstává 2:1.

Ve třetím dějství si kotouč konečně vybojovali Litoměřičtí, kteří Most na začátku mírně přehrávali, i přesto, že dělali drobné chyby. Hosté začali odolávat a odporovat. Buď kališníky nepustila obrana, nebo se kotouč nedostal za hostujícího gólmana. Most začal kousat a jejich snažení jim mařil připravený Pavelka, rozehráli se v polovině poslední třetiny během vlastní přesilovky. V padesáté osmé minutě zkusili hosté power play a hráli v šesti bez brankáře. O třicet sekund později byl však vyloučen Pavel Smolka, což naburcovalo domácí, kteří se prosadili patnáct sekund před koncem zápasu. Skóroval David Švagrovský do prázdné brány, zápas tak skončil se stavem 3:1.

Ohlasy k utkání

HC Stadion Litoměřice

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Myslím si, že dvě třetiny jsme hráli dobrý hokej a Most jsme jasně přehrávali, ale když odehrajeme takhle dvě třetiny, tak výsledek musí být 5:1 a ne 2:1. Oni využili jedinou přesilovku, kterou jsme jim nabídli a potom to byl boj až do konce. Bohudík, že i přes soupeřův tlak v závěru zápasu jsme vyhráli a máme strašně důležité tři body, protože se nám doma v poslední době moc nedařilo a jsme rádi, že jsme to konečně zlomili.

Jiří Doležal (HC Most): Samozřejmě mě mrzí, že jsme prohráli. První gól padl po naší chybě za bránou, a to potom určilo ráz zbytku první třetiny, kdy jsme byli ne úplně horším týmem, ale domácí byli trošku na koni. Postupem času jsme stáhli hru na tři útoky a chtěli jsme domácí dostat pod tlak, což se nám chvilkami dařilo. Je škoda, že jsme to nedotáhli na 2:2. Takže jsme z dnešního utkání zklamáni.