Litoměřice doma úspěšné! Mostu se body odvést nepodařilo

1. liga - 35.kolo, diváci: 800

HC Stadion Litoměřice

po 15.12., 18:00

Branky a nahrávky: 23. Bílek (Kalla, Procházka), 27. Novák (Ondráček, Švagrovský), 31. Kalla (Dvořáček, Bílek), 31. Švagrovský (Novák,Míka), 40. Ondráček (Míka) – 8. Havlíček (Nedrda), 36. Grin (Alinč), 60. Petruška (Havlíček, Tauš). Rozhodčí: Pražák – Kreuzer, Samuel. Vyloučení: 5:7. Využití: 4:2. Diváci: 800. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl – Šulc, D. Bílek, Míka, Plášil, Špelda, Kolář, Málek, Mikliš – V. Bílek, Kalla, Dvořáček – Novák, Švagrovský, Ondráček – Volek, Černoch, Procházka – Doležal, Racek, Schwamberger.

HC Most: Horák – Grin, Kousalík, Kasal, Procházka, Hora, Charousek, Kříž, Válek – Tauš, Smolka, Bojer – Nedrda, Havlíček, Petruška – Přeučil, Alinč, Slavíček – Jurčík, Šrámek, Písařík.

28.12.2014 | Redakce

Úvod zápasu se nesl ve velmi pomalém tempu. Ani jedno z mužstev se nehrnulo nijak aktivně do šancí a často se hra přerušovala. Do první velké šance zápasu se dostal domácí Kalla až v páté minutě, ale velkou příležitost před Horákem však nedokázal využít. Poté přišlo vyloučení Špeldy a Most hrál první přesilovou hru, kterou dokázal po minutě využít ve vedoucí branku. V závaru před domácím brankářem se kotouč odrazil k volnému Ondřeji Havlíčkovi, který neměl problém uklidit kotouč do litoměřické branky.

Hosté mohli jít dokonce do dvoubrankového vedení v 16. minutě, kdy Přikryl zlikvidoval několik šancí Mostu během několika vteřin. Nejprve domácí brankář zlikvidoval střelu Smolky a následně i dvě dorážky Tauše. Největší šanci na navýšení skóre měl Bojer, který měl před sebou odkrytou domácí klec, ale Přikryl reflexivně zastavil střelu hokejkou.

Do druhé třetiny Kališníci nastoupili jako naprosto jiný tým a začali svého soupeře přehrávat. Aktivita domácích vedla k první přesilové hře, kterou Stadion po necelé minutě využil ve vyrovnávací branku. Kalla z rohu našel mezi kruhy Vítězslava Bílka, který bez přípravy trefil mezeru mezi betony Horáka. Most měl s energii hýřícími domácími hráči značný problém a po další chvilce si šel na trestnou lavici odpočinout Grin. Domácí nezaváhali a využili další početní výhodu. Hora zastavil přihrávku směřující na Martina Nováka, ten ho však ale obral o kotouč a zavěsil do prázdné brány.

V polovině utkání Litoměřice přidaly další dvě branky. Třetí přesilovku domácích v zápase využil nejproduktivnější hráč Jaroslav Kalla, který po přihrávce od Dvořáčka překonal Horáka do protipohybu. Poté uběhlo pouhých šestnáct vteřin a Stadion slavil znovu. V signalizované výhodě se blýskl individuální akcí David Švagrovský, který si z rohu vyjel s kotoučem před Horáka a zakončil mezi nohy hostujícího brankáře.

Další branka v početní výhodě padla i ze strany hostů. Jakub Grin napřáhl z pravého kruhu a propálil Přikryla k levé tyči. Stadionu těsně před druhou přestávkou vrátil třígólové vedení Martin Ondráček, který tečoval střelu Míky od modré čáry. Pro Kališníky to byla jíž čtvrtá využitá přesilovka ze čtyř. Ve třetí třetině ještě hosté dokázali snížit v samém závěru, kdy nepozornosti domácí obrany využil Havlíček s Petruškou. První jmenovaný nabil Patrikovi Petruškovi a ten bez přípravy propálil Přikryla.