Mise Kadaň: SPLNĚNA! Tři body zůstávají pod Hněvínem

WSM liga ČR - 38.kolo

st 4.1.
SK Kadaň

Branky a nahrávky: 1. Mical (Divíšek), 10. Rod (Havlíček), 38. Kubinčák (Havlíček, Divíšek) – 23. Hejcman (Kůs, Hlava), 31. L. Chalupa (Chlouba). Rozhodčí: Jílek - Štofa, Votrubec . Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 267. Střely na branku: 29:30.

HC Most: Pinc - K. Černý, Strejček, Šefl, Kokeš, Drábek, Šesták, Charousek, Pilař, Hora - Kubinčák, Divíšek, Smolka, Mical, Válek, Rod, Havlíček, Hora, Alinč, R. Veselý, Babintse, Dufek.

SK Kadaň: Strmeň - Trefný, R. Černý, D. Šimek, J. Tomeček, R. Havel, L. Chalupa – Kůs, Hejcman, Hlava, O. Beránek, Osmík, Kohout, Slavíček, Chlouba, Chrpa, Wágner, M. Zadražil, Vaněk, L. Vrána.

4.1.2017 | Redakce

Záchranářský duel z chvostu tabulky načali zostra domácí, kteří se již po necelé minutě dočkali vedoucího gólu. Po Divíškově výzvě nabral rychlost Martin Mical, jemuž se podařilo sólový únik zakončit přesnou střelou nad Strmeňovu lapačku.

Most byl i nadále při chuti, Kokešovu ránu ještě Strmeň vyrazil. V 10. minutě už ale domácí odskočili o dvě branky. Tomáš Rod dostal zpětnou přihrávku od Havlíčka a poslal puk nekompromisně do branky.

Na druhé straně zkoušel odpovědět Beránek, rána byla tečována nad branku. Neujal se ani Havlův projektil, jenž proletěl těsně kolem tyče.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji Trhači. Po 15 sekundách hry měl velkou šanci Kůs, který zblízka Pince nepřekonal. Ve 23. minutě se černožlutým podařilo využít přesilovou hru. Po pěkné akci Kadaně se do odkryté branky trefil Darek Hejcman.

Další zásah mohl přidat Kohout, jenž se uvolnil v pravém kruhu, ovšem Pinc byl připravený. Zvýšena aktivita Kadaně nakonec přinesla vyrovnávací branku. V levém kruhu se do kotouč opřel Lukáš Chalupa a prostřelil změť hráčů před mosteckým brankářem.

Ve 34. minutě fauloval Charousek Beránka a sudí nařídil trestné střílení. Beránek zvolil přízemní střelu, trefil pouze Pincův beton. O slovo se znovu začali hlásit domácí a ve 38. minutě znovu Trhačům odskočili. Havlíček našel před brankou Vojtěcha Kubinčáka, jenž se dokázal uvolnit a zblízka usměrnil kotouč za záda Strmeně. V závěru mohl srovnat Chlouba, sólový únik na Pince ovšem nezakončil.

Na začátku závěrečné periody zahrozil Havlíček, Strmeň zasáhl lapačkou. Poté pláchli Havel s Osmíkem, zakončení prvně jmenovaného však nebylo úspěšné. O několik sekund později pádil na Strmeně Válek, jehož blafák gólman Kadaně zneškodnil. Trhači svého soupeře zmáčkli, ale Most se houževnatě bránil. Ke kýženému vyrovnání černožlutým nepomohla ani hra bez brankáře, plný počet bodů tak zůstal v Mostě.