Mohutný závěr nestačil. Mostečtí odjíždějí z Frýdku bez bodů

WSM liga ČR - 39.kolo, diváci: 1581

HC Frýdek-Místek

so 7.1.

Branky a nahrávky: 4. Půhoný (Štebih, Cienciala), 22. Marek Růžička (Štebih, Pechanec), 32. O. Kovařčík (M. Kovařčík), 40. Kania (Marek Růžička, Pechanec) – 7. Mical (Hora), 36. Divíšek (Kubinčák, Smolka), 53. Smolka (Dufek, Kubinčák). Rozhodčí: Fiala – Ganger, Gančarčík. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1581. Střely na branku: 22:25 (7:7, 8:10, 7:8). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.

HC Frýdek-Místek: Šimboch (Daneček) – Adámek, Kania, Bartko, Štebih, Matyáš, M. Jáchym, D. Stránský – Klimša (C), Rufer, Půhoný – Marek Růžička, Pechanec, Christov – O. Kovařčík, Cienciala, M. Kovařčík – Franek, Jaroš, Samiec.

HC Most: Pinc (Mouček) – Charousek, Šesták, Drábek, Hora, Šefl, Strejček, Rulík – Smolka, Divíšek (C), Kubinčák – R. Veselý, Alinč, Mical – Trübenekr, Dufek, Rod – Komínek.

7.1.2017 | Martin Sekanina, Redakce

Domácí konečně vyléčili nemocné hráče a po dlouhé době hráli v plné sestavě. Hokej tomu odpovídal, protože byl pohledný. Šance střídala šanci a zápas se divákovi musel líbit. Hned na úvod se domácím povedlo vstřelit gól, který je potřebně uklidnil. Ve 4. minutě se povedlo domácím proměnit přesilovku, když Jiří Půhoný dokázal dorazit puk za bezmocného brankáře. O chvíli později pálil Marek Růžička, bohužel pro domácí jenom do boční sítě. Z první vážnější akce hostí bylo vyrovnáno. Šimboch dokázal ještě vychytat Horu, ale na dorážku úplně volného Martina Micala byl už krátký. I nadále Frýdek určoval tempo hry a byl lepším týmem. Těsně před koncem první části hry projel celým středním pásmem Kania, který bohužel minul bránu soupeře.

Hned na úvod druhé třetiny se podařilo domácím znovu dostat do vedení. Antonín Pechanec naznačil ránu z levé strany kluziště, avšak ještě posunul kotouč k Marku Růžičkovi, který dostal puk do brány. Ve 24. minutě se dostal ke střele Klimša, bránu soupeře přestřelil. Ve 30. minutě se osmělili i Mostečtí. Kubinčák pálil od modré čáry nebezpečně, brankář Šimboch si však věděl rady. Ve 31. minutě napálil Štebih od modré lajny pouze tyč hostující brány. Odražený kotouč si přebral Michal Kovařčík, který objel bránu soupeře a nádherně předložil puk k Ondřeji Kovařčíkovi, který měl svou situaci velmi snadnou. Domácím se tak podařilo odskočit soupeři na dvoubrankové vedení. Nicméně to netrvalo dlouho. Přečíslení vyřešil Vojtěch Kubinčák přihrávkou na volného Tomáše Divíška, který blafákem našel mezírku mezi betony Šimbocha. Minutu před druhou sirénou se pokusil o střelu zápěstím Michal Kovařčík. Jeho střela jen těsně minula bránu soupeře. Pouhých 5 sekund před druhou přestávkou se podařilo Frýdku odskočit na dvougólové vedení. Marek Růžička přihrál doleva, kde si sjel volný Jakub Kania. Svou naprosto přesnou ránou vymetl horní růžek Pincovy brány.

Třetí část hry začali zase domácí. Hned na úvod se dopředu vydal Pechanec, který vyzkoušel střelu zápěstím. Brankář Pinc si nakonec se střelou poradil. Ve 48. minutě se Ondřej Kovařčík dočkal přihrávky do mezikruží, ze kterého ale vystřelil do dobře postaveného Pince. O chvíli později pálil Veselý. Šimboch si s jeho ránou poradil a vyrazil ji nad sebe. V 53. minutě se ke střele dostal Dufek. Brankář domácích jeho ránu vyrazil pouze před sebe, kde puk dorazil do brány Pavel Smolka. V 56. minutě se nikým nehlídaný před Pincem zjevil Vít Christov. S jeho střelou si dokázal s problémy poradit Marek Pinc. Hosté cítili šanci na vyrovnání a necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny odvolali brankáře. Svou početní výhodu se jim málem podařilo využít, když Juraj Šimboch zneškodnil všechny pokusy Tomáše Divíška. V čase 59:18 se nechal hloupě vyloučit Jan Strejček a vlastně tím potopil hostující možnost na body v tomto zápase.