Most bere tři body po výhře nad Benátkami

1. liga ČR - 18.kolo

st 28.10.
HC SOH Benátky n. Jizerou

Branky a nahrávky: 10. Havlíček (Mical), 14. Strejček (Baránek, Smolka), 18. Písařík (Válek, Zeman), 20. Gerhát (Divíšek, Smolka), 34. Baránek (Mical, Přeučil), 60. Písařík (Válek, Hanzl) – 26. Lakatoš (Jonák, Havlín), 27. Kůrka (Musil), 45. Špaček (Lakatoš). Rozhodčí:Smitka – Svoboda, Maštalíř. Vyloučení:3:1 . Využití: 0:2. V oslabení:0:0 .

HC Most: Petrásek – Zeman, Grin, Gula, Baránek, Černý, Strejček – Gerhát, Divíšek, Smolka – Kubinčák, Havlíček, Řehoř – Válek, Hanzl, Písařík – Slavíček, Přeučil, Mical

HC SOH Benátky n. Jizerou: Schwarz (21. Hosnedl) – Čermák, Kůrka, Trška, Ulrych, Kalina, Pabiška, Havlín – Víšek, Volf, Dlouhý – Vlach, Lakatoš, Jonák – Černoch, Musil, Ordoš – Matějček, Špaček, Huňa

28.10.2015 | Sabina Prantová

Od začátku 1. třetiny se zápas odehrával v celkem svižném tempu. První větší příležitost jsme mohli zaznamenat na straně Mostu, kdy měl hostující brankář problémy, ale kotouč udržel před brankovou čárou. Následovala šance i na straně hostí, ale Petráska nepřekonali. V 5. minutě došlo k prvnímu vyloučení na domácí straně. Benátky se několikrát snažili usadit v útočném pásmu, ale Most dobře vyhazoval. Následoval samostatný únik hostujícího Ordoše, ale Petrásek byl opět pozorný. Poté se po krásné akci 3/1 prosadili domácí hráči. V 10. minutě skóroval Ondřej Havlíček a otevřel tak stav utkání. Dále bylo k vidění po několika málo šancích i na straně Benátek, ale byl to opět Most, který se prosadil. Ve 14. minutě prostřelil Schwarze od modré čáry Jan Strejček a zvýšil už tak na 2:0. Obratem na to byl ve větší šanci opět Ordoš, ale Petráska znovu nepřekonal. Naopak opět Most přidal další branku v 18. minutě z hole Písaříka a následně se prosadil ještě v závěru třetiny mostecký Gerhát. Domácí měli v 1. třetině jistou převahu, které odpovídal i stav utkání 4:0.

Ve 2. třetině hosté vystřídali brankáře a hnali se po gólu. Na úvod byli v šanci, když orazítkovali Petráskovu tyč. Následovalo vyloučení na domácí straně. Benátky tentokrát svou početní výhodu využili ve 26. minutě střelou Lakatoše. Ihned na to opět hosté skórovali. Ve 27. minutě přidal další branku Kůrka a snížil tak na rozdíl dvou branek. Poté byl k vidění závar pře hostujícím brankářem, ale mostečtí hokejisté mu puk neprotlačili za záda. To se ovšem povedlo o pár chvil později Baránkovi, který skóroval ve 34. minutě a znovu navýšil stav utkání na 5:2. V závěru jsme mohli sledovat ještě pár šancí na obou dvou stranách, které vedly k menším strkanicím na ledě, ale žádná jiná branka už nepadla a tak byl stav po 2. třetině 5:2.

V úvodu 3. třetiny měl opět vyloženou šanci hostující Ordoš, ale nedokázal na dvakrát překonat domácího golmana. Dále došlo k vyloučení Mostu a Benátky se tak v přesilové hře prosadili. Ve 45. minutě přidal třetí gól Daniel Špaček. A znovu měli hosté dvě vyložené šance po sobě, nejprve zkoušel Petráska překonat Musil a po něm ještě Matějček. Následovalo vyloučení i na hostující straně, ale Most svou početní výhodu nevyužil. Hosté v závěru třetiny ještě zkoušeli hru bez brankáře a tak konečný stav utkání 6:3 pojistil do prázdné branky Písařík.