Most bere tři body po výhře nad Přerovem

1. liga ČR - 16.kolo

st 21.10.
HC Přerov

Branky a nahrávky:14. Smolka (Divíšek, Alinč), 35. Slavíček (Havlíček), 40. Chlapík (Grin) – 12. Běhal (Goiš), 51. Dostálek (Grof, Pšurný) . Rozhodčí:Grech – Kokrment, Malý . Vyloučení:3:4 . Využití:1:1 . V oslabení:0:0 .

HC Most: Horák – Zeman, Grin, Baránek, Bittner, Černý, Strejček – Chlapík, Divíšek, Smolka – Kubinčák, Havlíček, Přeučil – Válek, Hanzl, Písařík – Mical, Alinč, Slavíček

HC Přerov: Slovák (41. Klimeš) – Chmelíř, Grof, Pala, Sedlák, Běhal, Dujsík – Procházka, Pšurný, Dostálek – Mrázek, Sikora, Stoklasa – Goiš, Matai, Popelka – Kratochvíl, Šebek, Hrazdíra

21.10.2015 | Sabina Prantová

Od začátku utkání byla vidět aktivita u obou dvou celků. První větší šanci zaznamenala strana Přerova, když Hrazdíra přihrával na Šebka, ale Horák byl pozorný. Most se následně vydal do protiútoku, kde zahrozil Divíšek. Hra pokračovala nahoru dolu, ale žádnou vyloženou šanci to nepřineslo. V polovině třetiny došlo k prvnímu vyloučení na domácí straně a hosté svou přesilovou hru těsně před jejím koncem využili. Prosadil se ve 12. minutě Běhal. Následoval sled několika vyložených šancí na straně Mostu až musel Přerov faulovat a tak si první početní výhodu zahráli i domácí hráči. Most svou přesilovku využil poměrně rychle a tak stav utkání srovnal ve 14. minutě Pavel Smolka. Ihned na to se provinil ještě mostecký Válek, ale hostům se příliš nedařilo s jedním mužem na ledě navíc a tak byl stav utkání po první třetině nerozhodný 1:1.

V úvodu 2. třetiny byly k vidění spíše nepřesnosti na obou dvou stranách. Hosté se následně tlačili dopředu, ale Horáka nepřekonali. Opět se hrál dlouhý pas bez jediného vyloučení. K tomu následně došlo na straně hostí. Domácí se ze začátku nemohli usadit v pásmu a Přerov několikrát zahrozil i ve čtyřech. Poté byl k vidění obrovský závar před hostujícím brankářem Slovákem, ale Most za jeho záda puk neprotlačil. Následně po levé straně ujel mostecké obraně Goiš, ale střela skončila pouze na Horákovo hrudi. Naopak to byl opět Most, který navýšil už na 2:1, ve 35. minutě střílel z ostrého úhlu Bohumil Slavíček. V závěru třetiny se ještě provinili Zubři. Most početní výhodu nevyužil, ale prosadil se o chvíli později, když se po levé straně protáhl Adam Chlapík a mohl tak pohodlně zakončit. Po 2. třetině byl tak stav už 3:1.

Hosté v poslední třetině vystřídali golmany, za Slováka nastoupil Klimeš. Ihned v úvodu 3. třetiny se provinil přerovský Grof a nabídl tak další přesilovou hru Mostu, ten ji ovšem nevyužil. Naopak hosté o chvíli později zahrozili v přečíslení 2/1. Dále hra nepostupovala nijak zvlášť výrazně. Až do té doby než byl vyloučen domácí Hanzl. Hosté svou šanci využili a snížili v 51. minutě tečí Vlastimila Dostálka na 3:2. Přerov vstřelený gól nabudil a hnal se po vyrovnání. V závěru třetiny zkoušeli posunout zápas do prodloužení po odvolání brankáře. Obrovskou šanci měl ještě mostecký Válek, ale nastřelil pouze boční oblouk prázdné brány. Hosté si ještě vyžádali time out, ale k vyrovnání to nevedlo a tak byl stav utkání s konečným výsledkem 3:2.

Pro Most to byla třetí výhra v řadě a naopak Přerov svou sérii porážek prohloubil už na sedm utkání v řadě.