Most bojoval, ovšem o body přišel po těsné porážce 1:2

WSM liga ČR - 21.kolo, diváci: 512

so 5.11.
HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 31. Smolka (K. Černý, Divíšek) – 9. Pohl (Knot), 30. J. Novák (Kverka, Šafránek). Rozhodčí: Smitka – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 512. Střely na branku: 32:37 (14:9, 7:14, 11:14). Průběh utkání: 0:2, 1:2.

HC Most: Petrásek – K. Černý, Charousek, Strejček, Šesták, Kokeš – Gerhát, Divíšek, Smolka – J. Doležal, Kubinčák, Řehoř – Válek, J. Šimeček, Rod – Havlíček, Slavíček.

HC Slavia Praha: Frodl – Pohl, Knot, Kolařík, Holý, Bača, J. Novák – Kverka, Šafránek, M. Kadlec – Tejral, Dušek, P. Beránek – Jankovský, Kubica, Rys – Andrlík, Tulačka, Kružík.

5.11.2016 | Redakce

Do první třetiny utkání nevstoupili mostečtí vůbec dobře. Nejprve se ubránili nebezpečnému přečíslení Slavie dva na jednoho, o dvacet vteřin později šli ale do čtyř a rychle inkasovali. V deváté minutě utkaní našel Ronald Knot přesně Jana Pohla, který i s trochou štěstí propálil Petráska a Pražané šli do vedení! Ve třinácté minutě měli domácí obrovskou šanci na vyrovnání. Ivan Řehoř vybojoval kotouč ve středním pásmu, protáhl se až před Frodla, který ale skvěle zasáhl betonem a vykopl kotouč do rohu kluziště. V úplném závěru třetiny mohl vstřelit branku do šatny domácí Lukáš Válek, jenže o chloupek z dobré pozice minul Frodlovu bránu, a tak se šlo do kabin za hubeného vedení pro Slavii.

Začátek třetiny opět patřil hostům. V pětadvacáté ujel při špatném střídání Mostu Jankovský, ovšem Kokeš předvedl fantastický návrat a kotouč mu z čepele odpálil. V polovině utkání se hostující hokejisté radovali ze své druhé branky. Hostující Kverka v obrovském tlaku svého týmu našel přesnou přihrávkou na pravé straně volného Jana Nováka, který přesnou střelou pod vyrážečku Petráska skóroval proti týmu, v jehož barvách sezonu začal!

Nicméně domácí se ani po druhé brance Slavie nepoložili a rychle odpověděli nejlepším možným způsobem – gólem. Nahození Kamila Černého šikovně před bránou tečoval Pavel Smolka, na jehož teč neměl Frodl šanci zareagovat a bylo sníženo. O dvě minuty se zaskvěl domácí gólman Petrásek, a to když skvěle přečetl hru, vyjel proti vyhozenému kotouči hostů a byl u něj o vteřinku dříve, než dorážející Šafránek! V závěru třetiny se ještě o vyrovnání pokoušel Charousek, jenže oba dva jeho pokusy v přesilové hře dokázala hostující obrana v čele s brankářem Frodlem zlikvidovat, a tak i po této třetině se šlo do kabin za jednobrankového vedení pro Pražany.

Ve třetí třetině se bojovalo o každý centimetr ledu. Most dobýval pásmo Slavia, ta zase vyrážela do rychlých protiútoků. V pětapadesáté minutě mohl rozhodnout z brejku dva na jednoho Dušek, Petrásek ovšem skvěle reflexivně vyrazil kotouč ramenem. V osmapadesáté minutě se zase sám na Petráska řítil Kubica, jenže i v tomto okamžiku přečetl úmysl poslat kotouč mezi betony domácí brankář včas a kotouč vyrazil. V závěru se ještě pokoušeli domácí skórovat ve hře bez brankáře, jenže i tento tlak Mostu hostující obrana ustála, a tak se mohli Pražané radovat ze zisku tří bodů za hubené vítězství 2:1!