Most bojoval, přesto o gól podlehl Motoru

WSM liga ČR - 30.kolo

HC České Budějovice

so 3.12.

Branky a nahrávky: : 5. Chovan (Vráblík, Pajič), 35. Chovan (Nouza, Pavlin), 42. Škoda (TS) – 8. Kubinčák (Divíšek), 46. Divíšek (K. Černý). Rozhodčí: Grech – Krátký, Šmika . Vyloučení:5:6 . Využití:1:0 . V oslabení: 0:0.

HC České Budějovice: Kváča – Suchánek (A), Vráblík, Pavlin, Žovinec, Mazanec, Mucha, Zíb – Walker, Rob, Čermák – Nouza, Pajič, Chovan – Šulek, Škoda, L. Květoň (C) – Točík, Babka, Guman.

HC Most: Pinc – K. Černý, Rulík, Strejček, Šesták, Hora, Šefl – Kubinčák (A), Divíšek (C), Dufek – Rod, Alinč, J. Šimeček – Smolka, Řehoř, Stříbrný – Mical, R. Veselý, Trübenekr.

3.12.2016 | redakce

Start první periody nebyl v nějakém rychlém tempu a oba dva týmy si připsaly nějakou tu střelu na bránu. Jako první otevřel skóre hry domácí Motor. Roman Vráblík vypálil od modré a jeho ránu od modré tečoval Michal Chovan. České Budějovice mohly záhy vstřelit další gól poté, co vypadl Pincovi puk, ale na brankovišti pokrytý Šulek ho nedokázal poslat do brány. A tak přišel trest. Žovinec ztratil puk na útočné modré a hosté jeli dva na jednoho, Vojtěch Kubinčák se nerozpakoval, vypálil na bránu a srovnal stav utkání na 1:1. Také Mostečtí mohli vstřelit ihned další gól, ovšem nikým nehlídaný Smolka puk netrefil. Domácí se potom dostali do tlaku, ale jejich střely nebyly dost razantní ani přesné. Do konce první třetiny si již žádný z týmů nedokázal vytvořit tlak, a tak se šlo do kabin za vyrovnaného stavu.

Začátek druhé části se nesl ve znamení přesilovky Motoru, kterou si přenesli z první třetiny, ale zužitkovat ji nedokázali. Hned nato si zahráli přesilovku i Mostečtí, jenže ani oni nedokázali početní výhodu využít. Po oslabení měl velkou šanci Tomáš Nouza, jeho prudká střela letěla těsně vedle branky Pince. Další přesilovku si zahrál Motor. I přes tlak, který v početní výhodě měl, nedokázal přelít vedení na svou stranu. Domácí tým si zahrál ještě jednu přesilovku a v té se již dokázal prosadit. Tomáš Nouza vypálil od modré a Pinc jen vyrazil puk do klubka hráčů, kteří se nacházeli před bránou. Zde se nejrychleji zorientoval Michal Chovan, který si připsal druhý gól a vrátil vedení na domácí stranu. Další velkou šanci měl Škoda, který se dostal do samostatného nájezdu, jeho střelu mezi betony Pinc chytil. V oslabení ujel Michal Chovan, ale jeho bekhendový blafák mostecký gólman přečetl a nepustil kotouč za svá záda.

Velkou šanci měl ze začátku třetí části Tomáš Nouza, který z ničeho nic objevil sám před brankářem Pincem, ovšem jeho pokus šel nad branku. V oslabení ujel Vladimír Škoda, jenž byl hákován a dostal příležitost opravy v podobě trestného střílení. A Vladimír Škoda ho střelou po ledě proměnil a navýšil náskok Motoru na dva góly. A Škoda mohl ihned skórovat znovu, když se zjevil před Pincem, který ho dokázal vychytat. Co se nepovedlo na domácí straně, povedlo se na hostující. Černý poslal chytrou přihrávku na Tomáše Divíška, který propálil Kváču v bráně. Domácí si situaci zbytečně zkomplikovali a šli do čtyř. Toho Mostečtí využili ke hře bez gólmana. V závěru bylo utkání hodně vyhecované, přesto nakonec Budějovičtí udrželi hubené vedení.

Denisa Józsová

Ohlasy k utkání

HC České Budějovice

Martin Štrba (ČEZ Motor České Budějovice): „Těžko hodnotit. Jsme rádi za tři body. Po první třetině 14:4, pak 18:1 na střely a stav 2:1. Už to mělo být dávno rozhodnuté. Chyběl nám důraz v koncovce a pohotovost. Pinc soupeře hodně držel a myslím, že hlavně jemu vděčí soupeř za výsledek. Most vytěžil díky zkušeným hráčům z minima maximum."

Jaromír Šindel (HC Most): „Přijeli jsme sem hrát antihokej, abychom soupeře pozlobili. Až na výsledek nám to vyšlo. Nezkušenost našich hráčů, ale umožňuje soupeřům nás přehrávat. Všechny puky dostávají zadarmo. V závěru jsme se to pokoušeli ještě zdramatizovat, ale už to bylo marné.“