Most doma nebodoval

1. liga ČR - 44.kolo

po 25.1.
HC SOH Benátky n. Jizerou

Branky a nahrávky:8. Černý (Smolka, T. Doležal) – 9. Jonák (Říha, Pletka), 41. Černoch (Jonák, Pletka), 52. Říha (Pletka, Jonák), 58. Víšek (Černoch, Jonák). Rozhodčí: Bejček – Svoboda, Svobodová. Vyloučení:7:6 . Využití:1:2 . V oslabení:0:0 .

HC Most: Hanuljak – Zeman, Charousek, Kokeš, K. Havelka, Černý, Cvrk, Strejček – Kubinčák, Havlíček, Smolka – M. Havelka, Tauš, T. Doležal – Nedrda, Slavíček, Řehoř – Mical, Rod, Rindoš

HC SOH Benátky n. Jizerou: Lukáš – Kurka, Piskáček, Říha, Kajínek, Hubáček, Ulrych, Havlín – Jonák, Černoch, Pletka – Dlouhý, Paločko, Špaček – Hrníčko, Havlas, Víšek – Rys, Volf, Ďurač

25.1.2016 | Sabina Prantová

Na úvod první třetiny byli mostečtí mírně aktivnějším týmem, i když utkání začalo opatrně z obou dvou stran. Následně se Benátky provinily a domácí si tak mohli zahrát přesilovou hru, která ovšem netrvala příliš dlouho, protože se na mostecké straně nesmyslným faulem provinil Martin Havelka. Při hře 4/4 se provinil další mostecký hráč, takže hra pokračovala 3/4. Těsně po skončení trestu hostujícího hráče Benátky znovu faulovaly. Hra dále pokračovala 4/4 se zkrácenou přesilovkou domácího týmu. Početní výhodu Most využil, když v 8. minutě otevřel stav utkání na 1:0 Kamil Černý. Poté si i Benátky zahrály přesilovou hru, kterou rovněž využily. V 9. minutě vyrovnal na 1:1 Jiří Jonák. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou. Posléze se opět provinil Most, ale dobře se ubránil. V závěru si ještě zahrál zkrácenou přesilovou, ale žádná jiná branka už nepadla, takže byl stav po první třetině nerozhodný 1:1.

Druhá třetina začala minutovou přesilovou hrou, kterou si domácí přenesli z předešlé třetiny. Poté bylo k vidění něco málo šancí na obou dvou stranách, ale zároveň plno nepřesností. Následovalo oslabení hostujícího týmu. Těsně po jeho skončení fauloval i Most a Benátky si tak zahrály přesilovku, kterou ovšem nevyužily. Následovalo přečíslení 2/1 na straně hostí, ale Hanuljaka nepřekonali. Před koncem druhé třetiny si ještě domácí zahráli v početní výhodě, kde byl blízko ke gólu Charousek. Po druhé třetině byl tedy stav stále vyrovnaný.

Hned v úvodu třetí třetiny se prosadily Benátky. Ve 41. minutě zvýšil na 1:2 Jiří Černoch. Následně dostali domácí hráči šanci k vyrovnání v přesilové hře, která ovšem zůstala bez využití. Poté Most dvakrát po sobě fauloval. Benátky druhou přesilovou hru využily, když v 52. minutě zvýšil už na 1:3 Jiří Říha. Jenže hosté přidali o chvilku později ještě čtvrtou branku v řadě po střele Jana Víška, tak že bylo rozhodnuto a Benátky si tak odvážejí tři body po výhře 1:4.