Most ještě žije! S Havířovem padl až v závěrečné loterii

2:3sn
(0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
HC AZ Havířov 2010

Branky a nahrávky: 31. Babincev (R. Veselý), 56. Havlíček (Rod, Smolka) – 9. Pawliczek (Pořízek), 28. Kanko (Hlinka, Petran), rozh. náj. L. Bednář. Rozhodčí: Grech – Kajínek, Votrubec. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 92. Střely na branku: 26:23 (10:5, 8:11, 3:7, 5:0). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

HC Most: Pinc – Hora, Šefl, K. Černý, Šesták, Strejček, Frolo – J. Doležal, Havlíček, Smolka – Kubinčák, Divíšek, Řehoř – Rod, Alinč, J. Šimeček – T. Doležal, Babintsev, R. Veselý.

HC AZ Havířov 2010: Šafránek – Holomek, Chroboček, Krisl, Mrowiec, Dudek, Bahounek, Petran, Ševěček – Kalus, Hlinka, Kanko – Bambula, Maruna, Dvořáček – Kurovský, Pořízek, Pawliczek – Gřeš, Potočný, L. Bednář.

23.2.2017 | Redakce

Mostečtí hokejisté vstoupili do utkání aktivně, ovšem první, kdo se radoval ze vstřelené branky, byli hokejisté havířovského AZet! Krátce po skončení přesilové hry domácích se za obránce Mostu procpal Dominik Pawliczek, ve velké tísni ještě stihl plácnout do kotouče, který se štěstím propadl za Pincova záda – 0:1.

Ve čtrnácté minutě se mostečtí málem dočkali kýženého vyrovnání. Babintsev přes celé střední pásmo vyslal na zteč Radka Veselého, který upaloval sám na Šafránka. Únik nevyřešil dobře, hostující brankář zasáhl nadvakrát, když zlikvidoval také dorážku Babintseva. V sedmnácté minutě utkání první přesilovou hru odehráli také hosté a vytvořili si skvělou šanci. Pinc po těžkém zákroku vyrazil kotouč na hůl Maruny, ten ovšem trefil pouze lapačku Marka Pince. Nic víc v k vidění v první třetině už nebylo, a tak šli do kabin spokojenější hokejisté Havířova.

Zkraje druhé třetiny si mostečtí vytvořili hned několikanásobný tlak před Šafránkem, ovšem obrana Havířova spolu se svým brankářem vše přečkala, a nakonec šla v polovině utkání do dvoubrankového vedení! Střelu Michala Hlinky od modré čáry vyrazil Pinc před sebe, kde se strhla valná hromada. V ní našel jako první kotouč Petr Kanka, který dorazil kotouč do sítě – 0:2.

Mostečtí se dlouho ne a ne prosadit, až se jim to nakonec povedlo v jednatřicáté minutě. Velký důraz v brankovišti soupeře prokázal ruský útočník ve službách Mostu Semyon Babintsev, když spolu se svými spoluhráči dotlačil puk za brankovou čáru a bylo sníženo – 1:2. Mostečtí se i nadále tlačili za potřebným vyrovnáním. Velkou šanci na to měl v devětatřicáté minutě Vojtěch Kubinčák, ovšem jeho šikovná teč Šeflovy rány za záda Šafránka neprošla! Havířovští své vedení uhájili až do sirény, a tak i do třetí třetiny vstupovali s jednogólovým náskokem.

Mostečtí vstupovali do třetí třetiny s jasným cílem otočit průběh utkání, jinak poputuje do třetí nejvyšší soutěže. Tvrdý direkt mohl zasadit domácím ve třiačtyřicáté minutě Klaus, ovšem v samostatném úniku proti Pincovi selhal. V osmačtyřicáté minutě to byl opět Havířov, kdo kousal. Pořízek se po pravém mantinelu natlačil před Pince, ovšem ten mu vypíchl na poslední chvíli kotouč z hole.

Pravidlo nedáš - dostaneš potvrdili domácí brankou v šestapadesáté minutě, kdy vykřesali jiskru naděje. Rodovu nepovedenou přihrávku nešťastně na hůl Ondřeje Havlíčka srazil Hlinka a domácí forvard se krásným bekhendovým zakončením nad rameno Šafránka prosadil – 2:2. Utkání nakonec došlo až do atraktivního prodloužení tři na tři, ve kterém bylo k vidění mnoho šancí. Ty největší na straně Mostu, ovšem Šafránkovi dvakrát pomohla branková konstrukce. V nekonečně dlouhých samostatných nájezdech rozhodl až v deváté sérii krásným bekhendovým blafákem Lukáš Bednář