Most na ústecký Slovan nestačil

1. liga ČR - 1.kolo, arena: Zimní stadion Ústí nad Labem, diváci: 841

HC Slovan Ústečtí Lvi

st 9.9.

Branky a nahrávky: 23. Tůma (Kuchler, Smetana), 45. Kubica (Rys, Křivohlávek), 59. Vágner (Rys) – 40. Smolka (Černý, Kubinčák). Rozhodčí: Krob - Beneš, Štofa. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 841. Střely na branku: 38:37 (13:11, 12:14, 13:12). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1. Zakázaná uvolnění: 2:2. Ofsajdy: 3:5; z toho úmyslné 0:1. Vyhraná vhazování: 43:40 (13:10, 13:19, 17:11). Nejlepší hráči: Jakub Soukup - Lukáš Horák.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Soukup – Smetana, Pohl, Kurka, M. Vágner, Bernad, Hes, Skočovský – D. Tůma, Roubík, Kuchler – Rys, Kubica, Křivohlávek – Martin Baránek, Gengel, D. Novák – do 40. Macek, do 40. O. Kopta II, do 40. Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

HC Most: Horák – Hora, Havelka, K. Černý, Marek Baránek, J. Zeman, Kokeš – Smolka, Alinč, Slavíček – Řehoř, Havlíček, Kubinčák – Mical, Válek, Tauš – P. Přeučil, Zdeněk. Trenéři: Josef Řeháček, Jan Zachrla, Lukáš Bednařík.

9.9.2015 | Zdeněk Kamínek ml.

Na severočeském derby nebylo vůbec znát, že by se jednalo o úvodní zápas sezóny. Již od prvního vhazování mělo utkání vysoké tempo, ve druhé minutě špatnou rozehrávku Matěje Hese nepotrestal Lukáš Válek. Domácí měli následně možnost přesilové hry, ale Lukáš Horák nemusel nijak výrazně zasahovat.

Ani ve druhé početní výhodě, kterou Slovan dostal v jedenácté minutě, domácí neskórovali. Byli to naopak hosté, kteří o tři a půl minuty později šli málem do vedení. Přečíslení čtyři na dva nevyřešil Ondřej Havlíček po přihrávce Vojtěcha Kubinčáka podle svých představ. V závěru úvodního dějství hráli žlutomodří již třetí přesilovku, gólman Mostu se ale příliš nezapotil.

Na začátku druhé části odeslal hlavní rozhodčí Lukáš Krob na trestnou lavici čtvrtého hráče hostů, ale ani další početní převahu ústečtí hokejisté nezužitkovali. Svěřenci Miroslava Macha a Tomáše Mareše se prosadili až deset sekund po jejím skončení, kdy Jiří Kuchler nalezl v pravém kruhu nikým neobsazeného Davida Tůmu, který nedal brankáři hostů šanci na nějakou reakci.

Téměř v polovině druhé dvacetiminutovky dostali možnost přesilové hry také hráči Mostu, defenziva Slovanu se ale měla na pozoru. Během střetnutí bylo k vidění také několik menších potyček, vše vyvrcholilo až v čase 39:35 min., kdy po již trochu větší bitce byli vyloučeni oba aktéři – Jan Pohl a exústecký Jiří Zeman. V pěstním souboji obránců byl úspěšnější domácí zadák, jenž svému sokovi sundal helmu.

Scházelo čtrnáct sekund do druhé přestávky a za katr zamířil David Tůma, Slovan tak šel do tří. V čase 39:59 min. se podařilo Pavlu Smolkovi po přihrávce Kamila Černého z pravé strany srovnat skóre. Po poradě rozhodčích byl gól uznán.

Také do závěrečné třetiny vstoupil lépe Slovan. Ve čtyřicáté páté minutě si vyměnil Jiří Rys kotouč se Zdeňkem Kubicou, který z prostoru mezi kruhy vymetl pavučiny z pravého horního růžku hostující svatyně.

Most mohl vyrovnat za pět minut, když ve vlastním oslabení se do přečíslení dva na jednoho dostal tým pod vedením Josefa Řeháčka. Pavel Smolka ale podruhé na Jakuba Soukupa nevyzrál. Necelé dvě minuty před koncem řádné hrací doby Mostečtí využili možnost oddechového času a riskli hru bez brankáře. V čase 58:57 min. zatloukl hřebíček do hostující rakve Martin Vágner, jenž přes celé hřiště trefil prázdnou branku Mostu.

Slovan v závěru své vedení již udržel a může se radovat z prvního vítězství ve WSM Lize.

(foto Mostecký deník)

Ohlasy k utkání

HC Slovan Ústečtí Lvi

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): "Do zápasu jsme vstoupili nervózně, uskakovaly nám puky, pořádně jsme si nepřihráli. Do hry nás dostaly tři přesilové hry, kde jsme si vytvořili šance a mohli vstřelit gól. Bohužel se nám skórovat nepodařilo, navíc při hře pět na pět byl Most v úvodní třetině lepší. O první přestávce jsme si v kabině řekli něco ke druhé části, následně jsme šli zaslouženě do vedení. Když jsme obdrželi vyrovnávací gól v poslední sekundě druhého dějství, řekli jsme klukům, aby nás to nezlomilo, že máme dvacet minut před sebou, a když budeme hrát svoji hru, tak utkání vyhrajeme. To se potvrdilo, byli jsme v závěru lepší a zaslouženě jsme získali tři body. Musíme pochválit diváky, kteří fandili. Doufám, že atmosféra vydrží. V sobotu v Jihlavě můžeme uspět se stejnou hrou jako ve středu, musíme bojovat, vycházet z obrany a hrozit z protiútoků."

Josef Řeháček (HC Most): "Odjíždíme zklamaní. Věřili jsme alespoň v bod, zápas začal pro nás dobře. Jednalo se o vyrovnané utkání, potvrdilo se mi, že kdo dá první branku ve třetí třetině, vyhraje. Bohužel jsme se dopustili při rozehrávce v obranném pásmu chyby, ze které pramenil druhý gól domácích. Zkoušeli jsme power-play, ale to už je vabank. Třetím gólem se duel definitivně rozhodl, za stavu 2:1 jsme měli využít přečíslení dva na jednoho. V sobotním domácím utkání se Šumperkem musíme zvítězit za každou cenu."