Most nad Kladnem neuspěl

1. liga ČR - 30.kolo

so 5.12.
HC Rytíři Kladno

Branky a nahrávky: 16. Skuhravý (Gutwald, Ptáček), 28. Pitule (Růžička, Machač), 54. Pitule (Stach, Bílek). Rozhodčí:Pražák – Šperl, Jílek . Vyloučení:9:5 . Využití:0:2 . V oslabení:0:0 .

HC Most: Petrásek – Marek Baránek, Sklenička, Hora, Cvrk, Strejček, Havelka, Grin – J. Doležal, Tauš, Kubinčák – Mical, Slavíček, Rindoš – Nedrda, Hanzl, Martin Baránek – Přeučil, Trübenekr

HC Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Repe, Kolařík, Růžička, Gutwald, Ptáček – Machač, Skuhravý, Rudovský – Kindl, Stach, Bílek – Šilhavý, Pitule, Redlich – Horna, Lukáč, Strnad

5.12.2015 | Sabina Prantová

Úvodní třetina začala vyloučením na hostující straně. Domácí tým měl několik vyložených šancí, ale žádná neprošlo za Cikánkova záda. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou. Následovala individuální akce kladenského Horny, ale Petrásek byl pozorný. Hra se od začátku třetiny nesla ve velmi svižném tempu. V 16. minutě se jako první prosadilo Kladno. Skuhravý vyhrál buly na modrou na Ptáčka, který okamžitě vystřelil a Václav Skuhravý ještě před brankou stačil puk tečovat. V závěru třetiny znovu Kladno faulovalo a tak měli domácí možnost vyrovnat, ale provinili se také a tak byl stav po první třetině 0:1.

Druhá třetina začala oslabením domácího týmu, které si přeneslo z první třetiny. Domácí se dobře ubránili a tak hra pokračovala 5/5. Následovalo přečíslení Mostu 2/1, ale Rindošovi sklouzl puk po čepeli. Mostečtí se znovu provinili a následovala přesilová hra rytířů. Kladno svou početní výhodu využilo, když ve 28. minutě Růžička v situaci 2/2 přihrál na Tomáše Pituleho, který se zbavil bránícího hráče a střelou k tyči navýšil na 0:2 Poté došlo opět k vyloučení na straně Mostu a po chvilce i ke druhému, hosté tak měli možnost ve zkrácené přesilovce 5/3. Most se tentokrát ubránil a ihned vyrazil do protiútoku. Na druhé straně byl k vidění samostatný únik, ale domácí Petrásek byl na svém místě. Následně si i domácí hokejisté zahráli přesilovku, kterou ovšem nevyužili a tak byl stav po druhé třetině 0:2.

Do třetí třetiny vstoupili oba dva celky velmi aktivně. Mostečtí nabídli Kladnu opět přesilovou hru, ale dobře se ubránili, tak že z jejich šance nakonec nebylo nic. Poté došlo k vzájemnému vyloučení za bitku mezi Přeučilem a Skuhravým, oba 5 + do konce utkání. Opět následovalo vyloučení na mostecké straně, Kladno početní výhodu zužitkovalo. V 54. minutě Šilhavý si vybruslil s pukem zpoza branky a výbornou přihrávkou našel mezi kruhy znovu Tomáše Pituleho, který zvýšil už na 0:3. Po chvilce na to šel Most znovu do oslabení a následně se provinilo i Kladno, hrálo se 4/4 a poté začala zkrácená přesilovka Mostu. V závěru třetiny následovala ještě další bitka mezi Doležalem a Gutwaldem. Žádný jiný gól už nepadl a tak byl konečný výsledek zápasu 0:3.