Most nakonec po napínavém závěru neveze z Prostějova ani bod

WSM liga ČR - 16.kolo, diváci: 1421

HC Prostějov

st 19.10.

Branky a nahrávky: 36. Korhoň (Moskal, Protivný), 45. D. Kolář (Půhoný), 51. Protivný – 41. K. Černý (Alinč), 60. Dufek (J. Šimeček). Rozhodčí: Jílek - Lučan, Kis. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1421. Střely na branku: 30:26 (13:6, 9:7, 8:13). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

HC Prostějov: Kantor (Neužil) – A. Holík, T. Kvapil, Protivný, D. Kolář, V. Zadražil, Vokurka, Grebeňuk – Luňák (C), Venkrbec, Rudovský – M. Novák, Moskal, Korhoň – Půhoný, Augustin, Fiala – Hozák.

HC Most: Pinc (Spěšný) – K. Černý, J. Novák, Šesták, Strejček, Rulík, Hora, Charousek – Rod, Alinč, Smolka – J. Doležal, Divíšek, Slavíček – Mical, Trübenekr, Kubinčák – Řehoř, J. Šimeček (C), Dufek.

19.10.2016 | Redakce

Začátek utkání mezi domácím Prostějovem, hrajícím v červených dresech, a hostujícím Mostem, hrajícím v dresech bílých, nabídl divákům ihned od úvodního bully aktivní hokej nahoru dolů. V páté minutě se dopustil faulu mostecký útočník Martin Mical, který si šel odpykat na trestnou lavici dvě minuty za podražení. V přesilové hře se ke střele dostal Lukáš Luňák, který se ocitl sám před Pincovou bránou. Prudkou přihrávku však do odryté klece dopravit nedokázal. Ve dvanácté minutě se naskytla Lukášovi Luňákovi další velká příležitost vstřelit gól, tentokrát mu však v zakončení zabránil obránce hostí, jenž prostějovského útočníka podrazil. Sudím tak nezbývalo nic jiného, než nařídit trestné střílení. Ani v tom však Luňák na Pince vyzrát nedokázal. Ve čtrnácté minutě si první přesilovou hru zahráli také hosté. Během ní se však mosteckým nepodařilo vyslat na prostějovskou svatyni ani jednu střelu. I přesto, že se v první třetině bylo rozhodně na co dívat, gólu se fanoušci bohužel nedočkali a tak oba týmy odcházeli z ledové plochy za stavu 0:0.

Do druhé dvacetiminutovky vkročili lépe domácí, kteří zatlačili hráče Mostu do jejich obraného pásma. Jelikož se hostím dlouhou dobu nedařilo dostat puk pod kontrolu, vyžádal si trenér Mostu oddechový čas. Postupem času se začali mostečtí dostávat do tempa a tak i druhá čtvrtina nabídla divákům atraktivní hokej, plný střetů a zajímavých gólových šancí. Na první branku utkání se na prostějovském zimním stadionu čekalo až do šestatřicáté minuty, kdy se dokázal střelecky prosadit v dresu domácích Lubomír Korhoň. Mostečtí se snažili ihned poté odpovědět, nicméně prostějovského brankáře Pavla Kantora překonat nedokázali. Poslední minuty druhé třetiny nabídli ještě přesilovou hru hostujících hráčů, která pokračovala až do začátku třetí dvacetiminutovky.

Poslední část utkání měla původně začít dohrávkou přesilové hry hostujícího týmu. Hráči Mostu se však zdrželi v kabině o něco déle, než povolují pravidla, a tak si vykoledovali kolektivní dvouminutový trest za zdržování hry. I přesto, že byl od začátku třetí třetiny počet sil na ledě vyrovnaný, dokázali mostečtí v jednačtyřicáté minutě vyrovnat díky přesné střele Kamila Černého, který pálil po přihrávce Jana Alinče bez přípravy z levého kruhu. Domácí však dokázali na toto vyrovnání odpovědět už po pouhých třech minutách. Na 2:1 pro Prostějov zvýšil Daniel Kolář, který vyslal nechytatelnou dělovku od modré čáry. Mostecký brankář Pinc neměl o této střele díky clonícímu Jiřímu Hozákovi nejmenší tušení a tak na ni nemohl zareagovat. V dvaapadesáté minutě se hráči Mostu dopustily hrubé chyby, které využil Tomáš Protivný. Ten zvýšil náskok domácího týmu na 3:1 poté, co dostal na modré čáře přihrávku od hostujícího hráče. Poslední branku utkání vstřelil pouhých šestnáct vteřin před závěrečnou sirénou Jan Dufek, čímž upravil skóre na končených 3:2 pro Prostějov. Jestřábům se tak podařilo i napodruhé svého rivala z Mostu porazit.

Ohlasy k utkání

HC Prostějov

Kamil Přecechtěl (LHK Jestřábi Prostějov): Dnešní zápas pro nás byl nesmírně těžký. Musím klukům poděkovat za velice zodpovědný přístup, protože kdybychom toto utkání jenom trochu podcenili, z pohledu toho, že jsme třetí v tabulce a Most někde naspodu, tak bychom tento zápas nezvládli. Děkuji chlapcům za to, co dneska na ledě předvedli a jak se k celému zápasu postavili.

Jiří Doležal (HC Most): Z Prostějova budeme odjíždět zklamaní. Inkasovali jsme dva zbytečné góly. Ten první byl po naší chybě na modrý čáře. Další gól jsme pak obdrželi po té, co byl náš gólman atakován. Nebýt našich hrubých chyb, mohli jsme zde uhrát remízu. Musím však poděkovat Marku Pincovi, který odchytal výborné utkání.