Most neuspěl na ledě Kladna

1. liga ČR - 17.kolo

HC Rytíři Kladno

so 24.10.

Branky a nahrávky:10. Horna (Skuhravý, Růžička), 27. Pitule (Kindl, Ptáček), 42. Růžička (Stach, Bílek), 55. Růžička (Kindl, Machač), 59. Stach (Skuhravý, Bílek) – 1. Válek (Písařík), 19. Havlíček (Hora, Baránek), 30. Zeman (Divíšek, Řehoř) . Rozhodčí: Krob – Bosák, Šmika. Vyloučení:6:7 . Využití:2:2 . V oslabení:0:1 .

HC Rytíři Kladno: Mensator – Nash, Repe, Kehar, Růžička, Zajíc, Ptáček, Gutwald – Dvořáček, Skuhravý, Horna – Rudovský, Stach, Bílek – Kindl, Pitule, Redlich – Machač, Lukáč, Strnad.

HC Most: Horák (59. Mouček) – Zeman, Grin, Hora, Baránek, Černý, Strejček – Chlapík, Divíšek, Řehoř – Kubinčák, Havlíček, Slavíček – Válek, Hanzl, Písařík – Tauš, Přeučil, Mical.

24.10.2015 | Sabina Prantová

Most přijel do Kladna povzbuzen třemi vítězstvími v řadě a podle toho také začal. V první minutě ujela v oslabení dvojice Písařík – Válek a druhý jmenovaný zakončil přesně – 0:1. Domácí dostal do hry až důraz navrátilce do sestavy Tomáše Horny, který v desáté minutě našel před brankou volný kotouč a dopravil ho do branky – 1:1. Severočeši se však v průběhu celého duelu mohli spolehnout na výborně sehrané přesilové hry. První využili v závěru úvodního dějství, kdy Mensatora překonal Ondřej Havlíček – 1:2.

Hosty držel v průběhu druhé části brankář Horák. Nestačil až na teč Tomáše Pituleho, který usměrnil střelu Františka Ptáčka od modré čáry – 2:2. Pro zkušeného obránce Ptáčka se jednalo o první kladenský bod. V polovině utkání se prosadil po Havlíčkovi další kladenský odchovanec v barvách Mostu. Obránce Jiří Zeman si sjel na přihrávku Divíška a poslal puk za záda Mensatora – 2:3.

Poslední třetina patřila střelecky obránci Davidu Růžičkovi. Po 78 sekundách propálil Horáka poprvé – 3:3. Rytíři ve třetí periodě výrazně šlápli na plyn a konečně se jim začaly dařit přesilové hry. Tu nejdůležitější využil znovu David Růžička, který v 55. minutě propálil Horáka podruhé – 4:3. Závěr domácí zvládli výborně, po faulu Machače totiž měli k dispozici další početní výhodu, kterou zúročil David Stach – 5:3.

Zdroj: rytirikladno.cz