Most neuspěl v Havířově

1. liga ČR - 25.kolo

so 21.11.
HC Havířov Panthers

Branky a nahrávky:7. Slavíček (Kubinčák, Hanzl), 57. Baránek (Přeučil) – 10. Krisl (Kanko), 14. Korím (Sztefek, Krisl), 22. Kalus (Bahounek, Maliník), 30. Kalus (Korím, Kanko), 33. Štumpf (Kanko, Korím), 39. Hudeček (Ostrčil), 43. Sedláček (Mazanec, Meidl), 46. Kalus (Kanko, Mazanec), 58. Mazanec (Hudeček). Rozhodčí:Zubzanda – Svobodová, Špringl . Vyloučení:7:10 . Využití:1:2 . V oslabení: 0:1.

HC Most: Mouček (22. – 46. Horák) – Gula, Grin, Havelka, Strejček, Hora, Cvrk, Vaněk – Doležal, Tauš, Rindoš – Kubinčák, Hanzl, Slavíček – Baránek, Přeučil, Smolka – Procházka, Trübenekr

HC Havířov Panthers: Laco – Krisl, Bahounek, Mazanec, Graca, Ostrčil, Korým – Pechanec, Sztefek, Štumf – Sedláček, Meidl, Kanko – Maliník, Kalus, Tomi – Řeš, Matějíček, Hudeček – Kotala

21.11.2015 | Sabina Prantová

První dvacetiminutovka přinesla vyrovnaný hokej. V úvodu měli značnou převahu domácí hráči. V 7. minutě otevřel skore utkání domácí Bohumil Slavíček, když objel branku hostí a puk se od betonu Laca odrazil do branky. Toto skóre však nevydrželo dlouho. Už o tři minuty později se prosadili hosté. Kankovo střelu Mouček vyrazil k Sedláčkovi, jehož další střela se odrazila od obránců k Jiřímu Krislovi,který zpoza kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě. Dále následovala další větší šance na straně Havířova, když se ocitl v přečíslení 2/1, ale Mouček byl tentokrát pozorný. Poté došlo k prvnímu vyloučení na domácí straně. Hosté svou výhodu v přesilové hře využili. Ve 14. minutě Sztefek našel mezi kruhy Karola Koríma, který nejprve nastřelil Grina, puk se k němu ale odrazil zpátky a napodruhé proměnil. Dále bylo k vidění ještě po několika málo příležitostech na obou dvou stranách, ale žádná jiná branka už nepadla a tak byl stav utkání po první třetině 1:2.

Hned v úvodu 2. třetiny se opět prosadil Havířov. Ve 22. minutě po levé straně vystřelil Tomi, Mouček jeho střelu neudržel, puk zůstal ležet na brankovišti, což Mouček vůbec nezaregistroval a dojíždějící Marek Kalus v pádu přes dva hráče dokázal dorazit puk do branky. Následovalo vyloučení na hostující straně, ale domácí se v přesilové hře nedokázali prosadit. O chvíli později opět Havířov fauloval, ale ani tentokrát Most svou početní výhodu nevyužil. Naopak chvíli po ukončení přesilovky se znovu prosadili hostující hráči. Ve 30. minutě Korímovu střelu od modré tečoval před Horákem opět Marek Kalus a hosté tak odskočili na rozdíl tří branek. Dále se znovu provinili hráči z Havířova, Most se v přesilovce neprosadil, naopak hosté zaútočili ve čtyřech a tak ve 33. minutě skóroval Daniel Štumpf. Následoval sled vyloučení na obou dvou stranách. V závěru třetiny hosté zvýšili už na 1:6 po střele Jana Hudečka.

Na začátku 3. třetiny byl vyloučen domácí Baránek. Hosté ve 43. minutě přidali už sedmý gól, když využili přesilovku. Meidl přihrál na modrou na Mazance, který se zbavil obránce Strejčka a vystřelil. Jeho střelu ještě před Horákem dokázal tečovat Pavel Sedláček. O tři minuty později nastalo na hostující straně přečíslení 2/1 a tak ve 46. minutě zvýšil na 1:8 Marek Kalus. V závěru třetiny dokázal Most ještě snížit po brance Baránka. Nato hosté ještě odpověděli devátým gólem v řadě. V 58. minutě se prosadil Martin Mazanec. Konečný stav utkání byl tak 2:9.