Most opět prohrál a topí se na dně tabulky

WSM liga ČR - 26.kolo, diváci: 215

so 19.11.
HC Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 37. Divíšek (Kubinčák) – 5. Klimša (Chmielewski), 17. Marek Růžička, 31. Chmielewski (Jank, Klimša), 40. Jašek (M. Kovařčík, O. Kovařčík), 48. Jank (Adámek, Marek Růžička). Rozhodčí: Würtherle – Coubal, Toman. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Střely: 34:55 (10:17, 14:18, 10:20)

HC Most: Petrásek – Charousek, Strejček, K. Černý, Rulík, Hora, Šesták, Březák – Kubinčák, Divíšek, Slavíček – Rod, Smolka, Řehoř – Dufek, J. Šimeček, Mical – Trübenekr, M. Havelka.

HC Frýdek-Místek: Šimboch – Michal Roman, Matyáš, Jeník, Zahradníček, Jank, Adámek, D. Stránský – Rufer, Cienciala, Klimša – Jašek, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Chmielewski, Pechanec, Miloš Roman – Christov, Marek Růžička.

19.11.2016 | Redakce

Do první třetiny vstoupili lépe hosté. Už ve druhé minutě vyslal Zahradníček do brejku Chmielewského, který ovšem Petráska nepřekonal. Následovalo vyloučení na domácí straně. Frýdek-Místek svou přesilovku využil, když v 5. minutě otevřel stav utkání David Klimša. Mostečtí se poté marně snažili dostat do útočného pásma až opět zahrozili hosté. Kovařčík se protáhl až před domácího golmana, ale ten tentokrát svůj tým podržel. Následně si v početní výhodě zahrál i Most. Frýdek posléze fauloval znovu, takže si domácí zahráli zkráceně 5/3. Hosté oslabení přečkali v klidu a ihned se ujali puku. V 17. minutě navýšil při klasickém přečíslení 3/2 Marek Růžička. Most sice v závěru držel útočné pásmo, ale žádná jiná branka už nepadla. Stav byl tedy po první třetině 0:2.

V úvodu druhé třetiny šli hosté do oslabení. Mostu se opět v přesilovce příliš nedařilo. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou, než se znovu provinili mostečtí. V přesilovce Frýdku nejprve nastřelil Matyáš tyč a ihned na to ve 31. minutě navýšil už na 0:3 Aron Chmielewski. Následovala opět vyloučení na domácí straně a vzápětí i na hostující, takže hra pokračovala 4/4. Ve 37. minutě se konečně prosadili i mostečtí hráči. Kubinčák našel dobře postaveného Tomáše Divíška, který snížil na 1:3. Tento stav nevydržel ale příliš dlouho, protože domácí znovu faulovali a těsně před koncem druhé třetiny přidal Frýdek už čtvrtou branku v řadě. Ve 40. minutě se prosadil Lukáš Jašek.

Na začátku třetí třetiny byl ve veliké šanci hostující Kovařčík, ale mostecký golman si z jeho střelou dokázal poradit. Následovala příležitost i na straně Mostu, kdy se snažil Šimbocha překonat Šimeček. Jenže vzápětí na to hosté přidali už pátou branku, když se ve 48. minutě prosadil Bohumil Jank. Následovalo vyloučení mosteckého Havelky 5 + do konce utkání za vražení na hrazení. Dále po chybě Matyáše postupoval úplně sám na hostujícího golmana Divíšek, ale bez úspěchu. Poté došlo ke vzájemnému vyloučení po menší potyčce na ledě. Domácí Adam Rulík dostal 5 + do konce utkání za vražení na hrazení. Mostečtí už jakoby rezignovali, takže se ještě v postupných šancích objevil nejprve Pechanec a po něm ještě Michal Roman. Hosté v třetí třetině dominovali a odvážejí si po výhře 1:5 všechny tři body. Mosteckým narostla tak ztráta z posledního místa už na sedm bodů.