Most podlehl Kladnu 2:4

WSM liga ČR - 7.kolo

so 24.9.
HC Rytíři Kladno

Branky a nahrávky:24. Smolka (Alinč), 47. Doležal (Stříbrný, M. Hanzl) – 4. Machač (Kubík, Tůma), 8. Cetkovský, 10. Burger (R. Přikryl, Ptáček), 25. Strnad (R. Přikryl, Ulrych) . Rozhodčí: Jílek – Belko, Šmika. Vyloučení:3:6 . Využití:2:0 . V oslabení:0:1 .

HC Most: Pinc (21. Spěšný) – Kokeš, J. Novák, Černý, Hora, Strejček, Cvrk – Kubinčák, Havlíček, Řehoř – Doležal T., Hanzl, Stříbrný – Rod, Alinč, Smolka – Válek, Slavíček, Šimeček

HC Rytíři Kladno: Hanuljak – Hořava, Růžička, Repe, Drtina, Ulrych, Ptáček, Matula – Tenkrát, Burger, Ton – Machač, Kubík, Tůma – Strnad, Přikryl, Jánský – Pekr, Zikmund, Cetkovský

24.9.2016 | redakce

Hned v úvodu první třetiny prověřili domácí hráči 3x za sebou Hanuljaka, ale ten byl připraven. Jenže pak stačila jedna rychlá akce Kladna a Marek Pinc inkasoval. Ve 4. minutě otevřel skore utkání Patrik Machač. Most se hnal po vyrovnání, ale to bohužel nepřišlo. Naopak domácí obrana chybovala a z toho těžil v 8. minutě Jiří Cetkovský. Dále došlo k vyloučení na straně hostí, jenže Mostu se přesilovka vůbec nevyvedla. Po skončení početní výhody Kladno odskočilo už na rozdíl tří gólů. V 10. minutě skoroval Jiří Burger. Domácí dostali šanci v další přesilovce, ale ani tentokrát ji nedokázali využít. Rytíři byli jasně lepší a Most tahal za kratší konec. Následně hosté dostali puk do brány i po čtvrté, ale Burger si pomohl vysokou holí, takže gol neplatil. V závěru třetiny se ocitli v obrovské šanci ještě domácí hráči, ale nedokázali trefit prázdnou bránu. První třetina tak skončila 0:3.

Od začátku druhé třetiny došlo ke střídání domácích golmanů. Odstoupil Marek Pinc a do brány se postavil Patrik Spěšný. Následovala v pořadí již třetí přesilovka domácích, tu už také dokázali využít. Ve 24. minutě snížil na 1:3 Pavel Smolka. Ihned na to došlo k dalšímu vyloučení na straně Kladna. Most se v přesilovce nedokázal patřičně zorientovat, toho Kladno využilo a přidalo v oslabení čtvrtý gól v řadě. Ve 25. minutě se prosadil Jakub Strnad. Po tomto inkasovaném golu jakoby Most vypadl ze hry, navíc fauloval, takže si první přesilovku zahráli i hosté. Kladenští měli pár šancí, ale Most se dokázal ubránit. Hrálo se ve vysokém tempu a bylo to opět Kladno, které mělo více šancí. Ke konci třetiny došlo ještě k samostatného úniku hostí, ale Spěšný Most podržel. Po druhé třetině byl stav 1:4.

V úvodu třetí třetiny šel úplně sám na Spěšného Tůma a poté si ještě mostecký golman dokázal poradit s dorážkou Kubíka. Následoval obrovský závar před kladenskou brankou. Most toho dokázal využít, když ve 47. minutě dorazil puk za brankovou čáru Tomáš Doležal. Poté došlo k vyloučení Kladna a následně i Mostu. Další větší šanci zaznamenal Cetkovský, který z dorážky těsně minul domácí branku. To samé bylo k vidění i na opačné straně, kdy si Stříbrný sjel před Hanuljaka. Následně šel Most do oslabení, které ale ustál. V závěru došlo ještě k přečíslení na straně Kladna, ale žádný další gol už nepadl, takže konečný stav utkání byl 2:4.