Most podlehl Ústí

1. liga ČR - 27.kolo

HC Slovan Ústečtí Lvi

so 28.11.

Branky a nahrávky: 6. Látal (Kuchler, Melka), 31. Kuchler (Melka, Dalecký), 38. Křivohlávek (Gengel, Holomek), 47. Gengel (Andres, Křivohlávek), 57. Pohl (Melka, Kuchler) – 10. Tauš (Rindoš, Doležal). Rozhodčí: Würtherle – Šmika, Štětina.. Vyloučení: 5:9, navíc Baránek, Bittner (oba MST) a Gengel (UNL) 5 minut + do konce utkání . Využití:2:0 .

HC Slovan Ústečtí Lvi: Soukup – Pohl, M. Vágner, Vl. Brož, Holomek, J. Látal, Smetana, Skočovský – Tenkrát, Roubík, J. Kloz – Gengel, Andres, Křivohlávek – Dalecký, Melka, Kuchler – Kopta. Trenér: Mach.

HC Most: Petrásek – Sklenička, Chaloupka, Hora, Cvrk, Havelka, Strejček, Bittner – T. Doležal, Tauš, Rindoš, J. Doležal, Slavíček, Kubinčák, Přeučil, M. Hanzl, M. Baránek, Nedrda, J. Procházka. Trenér: Beránek

28.11.2015 | Sabina Prantová

Utkání začalo v mírném tempu. Mostečtí vyhráli úvodní vhazování, ale vážněji Soukupa neohrozili. Na druhé straně Petráska mohl propálit Pohl, ale hostující gólman schoval puk do lapačky. V další šanci se ocitl Roubík, pozorného Petráska však nepřekvapil. Skóre zápasu otevřel v šesté minutě Jan Látal, když střelou z mezikruží prostřelil Petráska. Modrožlutí se tak ujali vedení 1:0. Hosté měli dlouhou dobu problém s přechodem do útočného pásma.

O chvíli později rozjeli útočnou akci a ta se jim povedla. Na 1:1 srovnal v desáté minutěZdeněk Tauš, jenž zpracoval přihrávku od Lukáše Rindoše a střelou z blízkosti překonal Soukupa. Za hákování byl vyloučen Přeučil. Ústečtí ale výhodu nevyužili. Jednoho muže v poli navíc měli poté i hosté, ale ani oni gól nevstřelili. Půl minuty před první sirénou byl potrestán Kubinčák. Na stavu se ale již nic nezměnilo a po první části platil stav 1:1.

Do druhé periody si Slovan přenesl početní výhodu. Ta zůstala nevyužita. Hra se přelévala ze strany na stranu. Žlutomodří uzamkli soupeře v obranném pásmu, ale ani tentokrát gól nepadl. Na druhé straně se dostal do vyložené šance Hora, ale přestřelil. Na obou stranách došlo postupně k vyloučení a hra pokračovala ve čtyřech. Góly z této nestandardní situace nepadly. Stav na tabuli se měnil znovu v jednatřicáté minutě, když Antonín Melka našel rozjetého Jiřího Kuchlera a ten se nemýlil. Slovan se tak dostal do vedení 2:1.

Oba kluby bojovaly naplno a diváci mohli vidět mnoho povedených hokejových akcí. Ke konci prostřední části hosté zrychlili tempo a modrožlutým se snažili znepříjemnit hru. Domácí byli nepozorní a do úniku se dostal Kubinčák. Kotouč nezpracoval a střela minula Soukupovu klec. Na 3:1 zvýšil ke konci druhé třetiny Jan Křivohlávek, který po nahrávce od Ladislava Gengela doklepl puk do brány. Bílomodří se z nezdaru nezhroutili a dál Soukupa ostřelovali. Do konce třetiny se skóre nezměnilo a po dvou dvacetiminutovkách vedli domácí 3:1.

Také ve třetí části nebyla nouze o parádní akce. Hosté se usadili v útočném pásmu, ale domácí jim kotouč odebrali. Modrožlutí úřadovali před Petráskem. To se nelíbilo Rindošovi, který byl potrestán za krosček. Toto provinění potrestal Ladislav Gengel, když dostal puk od Tomáše Andrese a střelou mezi betony přelstil Petráska. Ústečtí tak už vedli 4:1. „Dejte jim bůra,“ ozývalo se z tribun. Domácí fanouškům toto přání splnili. Antonín Melka našel dobře postaveného Jana Pohla a ten hostujícího gólmana propálil. Slovan si tak zajistil vedení 5:1.

Na ledě se strhla bitka mezi Gengelem a Baránkem. Rozhodčí měli co dělat, aby oba kohouty od sebe rozdělili. Oba účastníci rozepře tak odešli předčasně do sprch a od sudích vyfasovali pětiminutový trest a současně trest do konce utkání. O chvíli později se strhla další bitka, kterou vyvolal mostecký Bittner. Také on odešel předčasně do šatny. Ústečtí trenéři si vyžádali oddechový čas, aby uklidnili situaci. Do konce zápasu se již nic nezměnilo a tři body za výhru 5:1 zůstaly v krajském městě.

zdroj: hcusti.cz

Ohlasy k utkání

HC Slovan Ústečtí Lvi

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): „My jsme dneska nepodali takový výkon jako proti Třebíči. Rozpadla se nám jedna pětka, máme 4 hráče buď zraněné, nebo nemocné. Takže jsme rádi za dnešní tři body, i když se to možná divákům nelíbilo. Ale uhráli jsme tři body a ty jsme chtěli.“

Josef Beránek (HC Most): „Myslím si, že to utkání ve hře bylo vyrovnané. Rozhodlo to, že Ústí využilo šance, které si vytvořilo. V tom zastáváme. Myslím si, že je to určitá nervozita, kdy se nám nepodaří dát gól a pak to přenášíme do hry. Nemáme takový klid na hokejkách, abychom ten gól dali.“