Most podlehl těsně Kladnu 3:2

1. liga ČR - 43.kolo

HC Rytíři Kladno

so 23.1.

Branky a nahrávky: 3. Šilhavý (Strnad, Lukáč), 37. Stach (Bílek), 44. Stach (Redlich, Nash) – 49. Charousek (Písařík, Slavíček), 59. Havlíček (Kubinčák, Zeman). Rozhodčí:Schmejkal – Coubal, Kokrment. Vyloučení:9:6 . Využití:1:1 . V oslabení: 0:0.

HC Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Kehar, Těrnavskij, Růžička, Zajíc, Ptáček – Machač, Skuhravý, Račuk – Kindl, Stach, Bílek – Redlich, Pitule, Dvořáček – Šilhavý, Lukáč, Strnad

HC Most: Hanuljak – Zeman, Charousek, Kokeš, J. Havelka, Černý, Cvrk, Baránek – Kubinčák, Havlíček, Smolka – M. Havelka, Tauš, Doležal – Řehoř, Slavíček, Písařík – Nedrda, Rod, Rindoš

23.1.2016 | Sabina Prantová

Rytíři vstoupili do zápasu velice aktivně a ihned z toho v úvodu těžili. Po střele Strnada se kotouč odrazil od zadního mantinelu k volnému Vojtěchu Šilhavému, který se následně už nemýlil a přesným zakončením otevřel skóre utkání - 1:0. O chvilku později mohl zvyšovat Kindl, ten dostal ideální nabídku od Bílka, ovšem v rozhodujícím momentě branku minul. Další gólovku Kladna si po několika minutách připravil Račuk, jenž stál před zcela odkrytou brankou hostí, jeho střela se ale mezi tři tyče nevešla.

Úvod druhé dvacetiminutovky byl trochu vlažnější a na větší šanci jsme si museli počkat až do devětadvacáté minuty, kdy Bílek vyslal do samostatného úniku Stacha, ten se pokoušel zakončovat mezi Hanuljakovy betony, neuspěl. Po chvilce hry se dostal Most do přečíslení dva na jednoho, to řešil individuální akcí Kubinčák, ovšem Cikánek svůj tým podržel. Před koncem periody poslal Bílek kotouč mezi kruhy, kde byl připraven pálit David Stach, kladenský útočník se s ničím nepáral a zvýšil na rozdíl dvou branek - 2:0.

Na začátku poslední části vyslal Redlich do brejkové situace Davida Stacha, který zrovna opouštěl trestnou lavici, nejproduktivnější hokejista WSM ligy zamířil velice přesně a střelou nad lapačku zvýšil již na - 3:0. Netrvalo to dlouho a ruce nad hlavu zdvihli i Mostečtí. Po přihrávce Písaříka se na modré čáře napřáhl Kamil Charousek, jenž tvrdou střelou o tyčku pokazil Cikánkovi čisté konto - 3:1. V samotném závěru dostali Mostečtí k dispozici početní výhodu pět na tři, tu si hosté ještě vyšperkovali odvoláním gólmana a byla z toho dvojnásobná přesilová hra, tu po několika střelách využil Ondřej Havlíček a pečetil skóre na finálních - 3:2.

zdroj: rytirikladno.cz