Most polovinu zápasu Rytířům vzdoroval, nakonec ale padl

WSM liga ČR - 46.kolo, diváci: 2088

HC Rytíři Kladno

so 28.1.

Branky a nahrávky: 34. Zikmund (Ulrych), 35. Tůma (J. Kloz, J. Drtina), 38. J. Kloz (Burger), 42. Ton (Ptáček, D. Růžička), 58. Gratton (Zikmund), 59. Machač (Tenkrát, Ton) – 24. Divíšek (K. Černý, Havlíček), 43. Kubinčák (Smolka). Rozhodčí: Jílek – Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2088. Střely na branku: 41:21 (14:8, 11:6, 16:7). Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 6:2.

HC Rytíři Kladno: Hanuljak (Cikánek) – J. Drtina, P. Hořava (A), Zelingr, D. Růžička, Ulrych, Ptáček (A), Repe – J. Kloz, Burger (C), Tůma – Strnad, R. Přikryl, Jánský – Tenkrát, Machač, Ton – Cetkovský, Zikmund, Gratton.

HC Most: Pinc (42. Spěšný) – Frolo, Kokeš, K. Černý, Walter, Strejček, Šefl, Šesták, A. Rulík – Kubinčák (C), Divíšek, R. Veselý – Hora (A), Havlíček, Smolka – Rod, J. Šimeček, Jícha – Mical, Komínek, Řehoř.

28.1.2017 | Redakce

Utkání odstartovalo hodně vlažně, a tak se na první šance čekalo. Až v polovině třetiny se pak prodral až před Hanuljaka Veselý, který ale individuálně neuspěl. Vzápětí měli dvě tutovky v přesilové hře Rytíři, když nejprve dorážel Tenkrátovu střelu do odkryté klece Ptáček, ale Pinc se výborně natáhl a vytěsnil kotouč mimo tři tyče. Po chvíli se ještě pokoušel zasunout kotouč za hostujícího brankáře Burger, gólman mu ovšem puk vypíchl. V závěru ještě dostal k dispozici trestné střílení Jánský, jeho střelu však Pinc zneškodnil.

Hosté vstoupili do druhé části dobře a v přesilové hře se radovali. Tomáš Divíšek vypálil přesně z pravého kruhu a uklidil puk nad Hanuljakovo rameno – 0:1. Vedení však vydrželo Mostu jen deset minut. Pak vystřelil přesně z levé strany Ladislav Zikmund, který rozvlnil síť – 1:1. Hned po 32 vteřinách navíc šlo Kladno do vedení. David Tůma projel kolem brankoviště a odrazem od Pincovu lapačku dostal kotouč do branky – 2:1. O chvíli později navíc přišel s přesnou střelou Jan Kloz, jenž vymetl horní roh brány – 3:1. Vzápětí ještě za zády hostujícího brankáře dvakrát zazvonila tyč – nejprve po střele Přikryla, následně zasáhl horní část brankové konstrukce Ulrych.

Rytíři vstoupili do třetí periody dobře a navýšili svoje vedení. Petr Ton si sjel před brankoviště a dorazil kotouč rovnou do sítě, čímž vyhnal Pince z klece – 4:1. Hned nato ale Mostečtí odpověděli a prosadit se dokázal Vojtěch Kubinčák – 4:2. Hosté v závěru ještě zariskovali, když tři minuty před koncem odvolali gólmana, to ale potrestal Josh Gratton – 5:2. V předposlední minutě pak výborně zakončil přečíslení Patrik Machač a stanovil konečné skóre – 6:2.