Most porazil České Budějovice a zaslouženě bere tři body

1. liga ČR - 23.kolo

po 16.11.
HC České Budějovice

Branky a nahrávky: 11. Kubinčák (Havlíček, Baránek), 42. Smolka (Baránek), 55. Kubinčák (Havlíček, Smolka), 60. Kubinčák (Baránek, Smolka) – 28. Nouza (Heřman), 30. Zíb (Mikyska). Rozhodčí:Doležal – Polák, Rampír . Vyloučení:2:3 . Využití: 1:0. V oslabení:0:0 .

HC Most: Mouček – Zeman, Grin, Baránek, Černý, Hora, Havelka, Vaněk – Tauš, Alinč, Slavíček – Kubinčák, Havlíček, Smolka – Válek, Hanzl, J. Procházka – Mical, Přeučil

HC České Budějovice: Bláha – Kolmann, Mucha, Vráblík, Suchánek, Žovinec, Zíb – Chovan, Pajič, Marek – Heřman, Straka, Nouza – Rob, Švihálek, Žálčík – Kuchejda, Babka, Mikyska – Guman

16.11.2015 | Sabina Prantová

Do utkání vstoupila obě mužstva ve svižném tempu. Most byl v celku aktivnějším týmem. Vypracoval si několik gólových šancí, ale žádná neprošla za záda hostujícího golmana. Poté se hrálo nahoru dolu na obou dvou stranách, ale ve větších příležitostech byl vždy Most. První polovina třetiny se hrála bez jediného vyloučení. K tomu došlo následně na straně Motoru. Most svou přesilovou hru využil, když v 11. minutě Havlíček poslal přihrávku téměř na brankovou čáru, odkud Vojtěch Kubinčák dokonale zaskočil brankáře Bláhu, který zřejmě vůbec nepočítal s tím, že by z tak těžkého úhlu mohl vůbec střílet. Poté se do větší šance dostali i hosté. Nouza proskočil mezi dvěma zadáky, ale dal si puk příliš daleko a těsně prohrál sprinterský souboj s gólmanem Moučkem, který na puk pohotově vyjel a byl u něj o zlomek dříve než forvard Jihočechů. V závěru si zahrál ještě v početní výhodě hostující celek, ale domácí neměli problém se ubránit. Následovaly ještě dvě obrovské šance Mostu. Nejprve byl Válek úplně sám před Bláhou, který s obrovským štěstím vyrazil jeho střelu hranou lapačky a následně ještě Tauš, který byl po střele Havelky zcela sám s pukem před ležícím Bláhou, ale dokázal trefit jenom hokejku gólmana Motoru. Po 1. třetině byl tak stav utkání 1:0.

Do 2. třetiny vstoupili mírně aktivněji hosté. Větší příležitost zaznamenali, když Vráblík postupoval úplně sám na Moučka, ale ten v leže vyrazil jeho střelu betonem do rohu. Vzápětí na to byla k vidění úplně stejná situace i na domácí straně. Hosté se prosadili až o chvíli později. Ve 28. minutě Tomáš Nouza dostal od mantinelu přihrávku od Heřmana, popojel si s pukem až k Moučkovi a střelou na bližší tyč vyrovnal na 1:1. Tento stav však nevydržel dlouho. Už ve 30. minutě bylo k vidění přečíslení 2/1. Lukáš Zíb, dojel s pukem až před Moučka, kterého s velkou dávkou štěstí překonal, když mosteckému brankáři nešťastnou náhodou propadl puk výstrojí do branky. Následovalo oslabení hostů, kteří se sice ubránili, ale hned na to byli opět vyloučeni. Most svou výhodu k vyrovnání nevyužil a tak byl stav utkání po 2. třetině 1:2.

Na úvod 3. třetiny Most vyrovnal po výborné akci Marka Baránka, který potáhl puk ze středního pásma až před Bláhu, načež fantasticky přihrál mezi kruhy na Pavla Smolku, který vyrovnal na 2:2. Most se vyrovnáním vrátil zpět do hry a dostal České Budějovice pod tlak. Obrovskou šanci poté ještě znovu zaznamenal výše jmenovaný Smolka, ale štěstí stálo při hostujícím brankáři. Následovalo vyloučení na domácí straně, která se opět dobře ubránila. V 55. minutě strhl Most zápas na svou stranu, Havlíček poslal pěknou přihrávkou od tyčky na mezikruží na Vojtěcha Kubinčáka, který bekhendem trefil poloprázdnou branku Motoru. Hosté to v závěru třetiny ještě zkoušeli bez golmana, ale byl to znovu Vojtěch Kubinčák, který pojistil konečný stav utkání do prázdné brány.

Konečný stav utkání 4:2.