Most porazil Jestřáby a je definitivně zachráněn!!!

1. liga - PO1, diváci: 256

st 11.2., 17:30
HC Prostějov

Branky a nahrávky: 2. Alinč (Bojer, Procházka), 18. Slavíček 5/4 (Alinč, Havlíček), 51. Písařík 4/5 – 40. Luňák (Kňazev, Matyáš), 59. Moučka (Duba, Látal) . Rozhodčí: Würtherle – Kreuzer, Šmika. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 256. Střely na branku: 36:36. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

HC Most: Horák – Kousalík, Kasal, Černý, Procházka, Baránek, Havelka – Nedrda, Alinč, Slavíček – Bojer, Smolka, Písařík – Mical, Havlíček, Budínský

HC Prostějov: Šimboch – Kužel, Roupec, Husák, Matyáš, Malý, Látal – Indra, Krejčík, Meidl – Luňák, Venkrbec, Kňazev – Moučka, Duba, Stejskal

11.2.2015 | Jiří Rybář

Most nemohl vstoupit do zápasu lépe. Už po 65 vteřinách nahodil Bojer od modré puk na branku Jestřábů, kde u tyčky dobře postavený Jan Alinč jenom vložil do přihrávky hůl a k tyčce otevřel skóre utkání 1:0. Jestřábi se dostávali do hry jen velice pozvolna. Ani vyloučení Bojera jim žádnou zvláštní výhodu nepřineslo. Až v 11. minutě tečoval Kňazev střelu od modré do tyčky. Na druhé straně našel Budínský před brankou osamoceného Havlíčka, který ovšem trefil pouze beton prostějovského gólmana. V 17. minutě byl za hákování vyloučen hostující Meidl. A Most dokázal svojí první přesilovku využít. Alinčovu střelu od mantinelu vyrazil Šimboch pouze k Bohumilu Slavíčkovi, který se do prázdné branky nezmýlil 2:0. Ještě dvě minuty před koncem šli Písařík se Smolkou 2 na 1, jenže Písařík nastřelil pouze padajícího obránce.

Ve druhé části tempo hry poněkud opadlo. Oba týmy nevyužily po jedné početní výhodě. Ve 32. minutě se před Horáka protáhl Meidl, domácí gólman však jeho střelu dokázal vytěsnit vyrážečkou. O minutu později trefil na druhé straně Havlíček tyč, na kterou posunul puk Šimboch svou lapačkou. Ve 37. minutě šel úplně sám na Šimbocha Slavíček. Zvolil zakončení mezi betony, ale ani nadvakrát se mu puk nepodařilo dostat do branky. V poslední minutě pálil z kruhu Kňazev, Horák vyrazil puk jen k Lukáši Luňákovi, který u tyčky vrátil puk bekhendem do branky 2:1

V poslední třetině hosté nejdříve přežili dvě oslabení, aby poté dostali sami možnost zahrát si přesilovku. Jenže těsně před jejím koncem se ve středním pásmu zmocnil puku Pavel Písařík, postupoval sám na Šimbocha, kterému provedl forhendovou kličku a do prázdné brány upravil na 3:1. Jestřáby inkasovaná branka srazila trochu do kolen, trvalo hodně dlouho, než se dostali zase zpátky do zápasu. Snížit se jim podařilo až 75 vteřin před koncem. Jaroslav Moučka si vybruslil s pukem od mantinelu na pravý kruh, odkud našel přesně mezeru ve skrumáži hráčů před Horákem 3:2. V závěrečné minutě se Prostějov ještě dostal ke hře bez brankáře, ale k vážnějšímu ohrožení domácí branky už nedošlo. Most si tak výhrou nad Prostějovem zajistil účast v 1. lize i pro příští sezónu.

Ohlasy k utkání

Václav Baďouček:"Jsem rád za tři získané body, které nám zajistily definitivní záchranu. Navíc jsme předvedli dobrý výkon, hráli jsme zodpovědně dozadu, vstřelili jsme i tři branky. Kluci zaslouží za předvedený výkon pochvalu."

HC Prostějov

Zdeněk Čech::"Do zápasu jsme nevstoupili dobře, dostali jsme gól hned z druhého střídání, což jsme nechtěli. V přesilovce jsme potom dostali další, takže jsme rázem tahali za kratší konec. Druhá třetina byla z naší strany dobrá, měli jsme dost šancí, ale dali jsme z nich pouze jeden gól. Rozhodla jedna chyba v poslední třetině při naší přesilovce. Potom už jsme to honili jak se dalo, ale nedohonili jsme to."