Most porazil oslabenou Třebíč a přiblížil se definitivní záchraně

1. liga - 50.kolo, arena: ZS Most, diváci: 217

so 31.1., 17:30
HC Třebíč

Branky a nahrávky: 21. Černý (Písařík, Smolka), 52. Petruška (Havelka, Kokeš) – 26. Wasserbauer (Dolníček, Bartoň). Rozhodčí: Sýkora – Belko, Kokrment. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 217. Střely na branku: 28:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

HC Most: Horák – Kousalík, Charousek, Černý, Kasal, Kokeš, Havelka, Baránek, Kříž – Slavíček, Alinč, Budínský – Bojer, Smolka, Písařík – Nedrda, Havlíček, Petruška – Mical, Válek, Čmolík

HC Třebíč: Horčička – Jaroš, Bartoň, Šaur, Zdráhal – Wasserbauer, Dolníček, Havel – Řípa, Raška, Čuřík – Čech, Juráň, Paták – Kadela

31.1.2015 | Jiří Rybář

Most se pustil do hodně oslabené Třebíče s vervou. Po dobrém pasu Havlíčka měl u tyčky velkou šanci Mical, jenže Horčička proti němu vytáhl dobrý zákrok betonem. Hosté se dostávali do hry pozvolna. Přesto po střele Zdráhala od modré a teči jednoho z hráčů, zazvonilo za Horákem břevno. V přesilovce promáchl před prázdnou brankou Čuřík přihrávku Rašky. Průnik přes tři hráče předvedl Alinč, který poslal zpětnou přihrávku Charouskovi, jenž ještě upřednostnil před brankou Slavíčka, jehož střelu bravurně zneškodnil Horčička. První třetina se tak obešla bez vstřelené branky.

V první minutě druhé části se dostal Most do vedení. Při signalizované výhodě nahodil Kamil Černý obloučkem puk na branku a ten si přes houštinu hráčů našel cestu do branky 1:0. Hosté se však poměrně záhy dočkali vyrovnání. Jan Wasserbauer se přes bránícího Černého protáhl až před Horáka, kterého bekhendovou střelou do horní části branky překonal 1:1. Poté obě mužstva nevyužila po jedné přesilovce. V polovině zápasu zůstal sám s pukem před Horčičkou Písařík, jenže jeho střela skončila pouze na betonech hostujícího gólmana. Po Kousalíkovo nahození se dostal k dorážce Budínský, Horčička byl opět na svém místě. Ve zbývajícím čase byla hra vyrovnaná, ale Most si těsné vedení udržel.

Poslední třetinu zahájil Most hodně aktivně, bylo znát, že by se přes oslabenou Třebíč rád dočkal konečně zase výhry. Jenže v době, kdy byl v náporu, tak udělal zbytečný faul Charousek, čímž mostecký nápor výrazně otupil. Poté v přesilovce předvedl hezkou akci Alinč, jenže Horčička jeho úmysl, prostřelit ho mezi betony, vystihl. Přesto se Most na konci 52. minuty dočkal. Havelka pálil od modré, puk prošel Horčičkovi mezi betony a zůstal ležet těsně před brankovou čárou. Nejlépe se zorientoval Patrik Petruška, který puk pohotově dorazil do prázdné branky 2:1. Budínský se neprosadil ze samostatného úniku, akci ještě dokončoval Slavíček, ale Horčička svůj tým opětovně podržel. Necelé tři minuty před koncem si hosté vzali time out, odvolali gólmana a zkusili to 6 na 5. Unikajícího Smolku ale musel faulovat Dolníček, čímž bylo o osudu utkání rozhodnuto. Most se tak přesně po třech týdnech dočkal další výhry, která ho významně posunula k záchraně v soutěži.

Ohlasy k utkání

Václav Baďouček:"Jsem spokojený se ziskem tří bodů. Třebíč odehrála svůj klasický zápas. Perfektní obrana středního pásma a nebezpečné protiútoky. My jsme dnes ale po dlouhé době měli štěstí, že jsme nedostali žádnou branku z dorážek. Dokázali jsme vstřelit více než jednu branku, což dnes stačilo, takže převládá spokojenost."

HC Třebíč

Jiří Mička:"Chtěli jsme v Mostě samozřejmě vyhrát, jenže jsme přijeli v hodně oslabené sestavě. Snažili jsme se dostat do vedení, aby Most musel dotahovat, ale to se nám nepodařilo. Zápas byl přesto vyrovnaný, o jeho osudu rozhodla naše individuální chyba ve třetí třetině, kterou Most potrestal."