Most poslal Šumperk znovu na dno tabulky

1. liga ČR - 28.kolo

po 30.11.
Salith Šumperk

Branky a nahrávky:34. Válek (Hora, J. Doležal), 53. Marek Baránek (Havlíček), 53. Marek Baránek (J. Doležal, Válek) – 10. Milfait (Fořt), 20. Drtil (Holík, Vrdlovec) . Rozhodčí:Grech – Kokrment, Malý . Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení:0:0 .

HC Most: Petrásek – Hora, Cvrk, Marek Baránek, Chaloupka, Strejček, Sklenička, Havelka – Válek, Tauš, Doležal J. – Kubinčák, Havlíček, Jurčík – Smolka, Gerhát, Rindoš – Martin Baránek, J. Procházka

Salith Šumperk: Svoboda – Puzič, Drtil, Holík, Bail, Gewiese, Zdráhal, Prokop – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Půhoný, Ostřanský, Šebek – Brunec, Šimun, Hroch – Panna, Pipek

30.11.2015 | Sabina Prantová

Od 1. třetiny se utkání neslo ve velmi svižném tempu. První větší šance byla k vidění na straně Šumperka, když Pipek unikal sám na Petráska, který si s jeho střelou poradil. Hned na to došlo k přečíslení i na domácí straně, ale i zde byl hostující golman pozorný. Poté následovala opět velká šance Mostu, až si hosté pomohli k uklidnění situace faulem, a tak si domácí zahráli přesilovou hru. Šumperk se ubránil a dokonce zahrozil i ve čtyřech. Hosté se prosadili až o chvíli později. V 10. minutě došlo k přečíslení 2/1. Fočt přihrál Milfaitovi, který napoprvé nastřelil Petráska, ale z opakované střely už Jan Milfait otevřel skóre zápasu. Následovalo vyloučení na domácí straně, ale Šumperk se příliš do žádných šancí v přesilové hře nedostal. V závěru třetiny si zahráli ještě domácí hráči v početní výhodě, kterou nezužitkovali. Naopak došlo i k vyloučení na domácí straně a tak Šumperk přidal těsně před koncem z hole Tomáše Drtila po využité přesilovce gól. Stav po první třetině byl tak 0:2.

Na začátku 2. třetiny měl domácí Jurčík obrovskou šanci snížit, když orazítkoval tyč šumperské brány. Poté se hrálo nahoru dolu a bez jediného vyloučení. K tomu došlo následně na straně hostí. Mostu se v početní převaze příliš nedařilo a Šumperk opět zahrozil ve čtyřech. Po skončení přesilovky se prosadili i domácí hráči. Ve 34. minutě Hora nahazoval od modré puk na branku, kde se k němu dostal Lukáš Válek a snížil tak na 1:2. Domácí byli mírně aktivnějším týmem. V závěru ještě fauloval mostecký Smolka. Domácí oslabení přečkali a tak byl stav po 2. třetině 1:2.

Ve 3. třetině měl větší příležitost hostující Šebek, ale Petráska nedokázal překonat. Následovalo vyloučení na domácí straně, ale Most se bez větších problémů ubránil. Poté došlo k vyloučení i na straně Šumperka. Most v přesilové hře dvakrát nastřelil tyč, ale dočkal se i branky těsně po skončení početní výhody. V 53. minutě Havlíček naservíroval od mantinelu přihrávku před branku na Marka Baránka, který nadvakrát dostával puk do branky a vyrovnal tak na 2:2. Most pokračoval v tlaku, který si vytvořil a byl to znovu Marek Baránek, který poslal Most v téže minutě do vedení. Hosté to v závěru třetiny zkoušeli ještě bez golmana, Kubinčák jen těsně minul prázdnou branku. A tak byl konečný stav utkání 3:2.