Most s Přerovem nebodoval

1. liga ČR - 42.kolo

ne 31.1., 16:00
HC Přerov

Branky a nahrávky:12. Rod (Strejček, Rindoš) – 2. Kovářík (Goiš, Ferenc), 40. Stoklasa (Sikora, Pala), 58. Popelka, 60. Sýkora. Rozhodčí: Zubzanda – Hejl, Podražil . Vyloučení:3:7 . Využití:0:0 . V oslabení:0:0 .

HC Most: Hanuljak – Kokeš, Šesták, Hora, Strejček, Cvrk, Zeman, Pokorný – Kubinčák, T. Doležal, I. Řehoř – Nedrda, Rod, Slavíček – Tauš, Alinč, Smolka – Hanzl, Rindoš

HC Přerov: Šimboch – Chmelíř, Grof, Hořava, Pala, Novotný, Ferenc, Vágner, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Stoklasa – Goiš, Popelka, Kovařík – Kratochvíl, Král, Blinka

31.1.2016 | Sabina Prantová

Most měl hned na začátku první třetiny gólovou šanci, jenže to byl poté Přerov, který skóroval. Ve 2. minutě otevřel stav utkání na 0:1 Lubomír Kovařík. Dále došlo k vyloučení na straně hostí, ale Most přesilovku nedokázal využít. Následovala další velká šance Mostu, ale ani tentokrát Šimbocha domácí nepřekonali. To se jim ovšem povedlo o chvíli později. Ve 12. minutě vyrovnal na 1:1 Tomáš Rod. Posléze došlo k přečíslení 2/1 na straně Přerova, ale Hanuljak byl pozorný. Následně došlo k vyloučení na domácí straně a po chvíli i na hostující. První třetina přinesla vyrovnaný hokej s nerozhodným výsledkem 1:1.

Na úvod druhé třetiny si zahráli domácí v početní výhodě, kterou ovšem nezužitkovali. Poté hra nepostupovala nějak zvlášť výrazně. Most si sice vytvořil určitý tlak, ale žádná další branka z toho nepadla. Následovala přesilovka domácího týmu, ale také bez využití. Posléze se ocitl ve velké šanci mostecký Alinč, ale Šimboch výborným zásahem zakročil. Těsně před koncem druhé třetiny Přerov zvýšil na 1:2, když se prosadil Filip Stoklasa. Ve druhé třetině byl Most jasně lepším celkem, přesto Přerov odskočil na rozdíl jedné branky.

Ve třetí třetině bylo k vidění na úvod několik málo šancí na obou dvou stranách, ale zároveň i plno nepřesností. Následovalo oslabení hostů, kteří se ovšem dobře ubránili. Dále došlo ke vzájemnému vyloučení, takže hra pokračovala 4/4. Při tomto počtu hráčů na ledě ještě jednou hosté faulovali, takže se pokračovalo 4/3. Kubinčák při této výhodě nakonec natrefil jen břevno. O utkání definitivně rozhodla branka Přerova, když se v 58. minutě prosadil Michal Popelka. Most to sice zkoušel poté ještě v power play, ale Přerov jen potvrdil své vítězství trefou Tomáše Sýkory do prázdné brány.