Most schytal v Třebíči debakl a odváží si semigólový příděl

1. liga - 37.kolo

HC Třebíč

so 20.12., 17:30

Branky a nahrávky: 6. Erat (Dolníček, Dočekal), 8. Holec (Havel), 12. Dolníček (Erat, Přibyl), 17. Dočekal (Zdráhal, Erat), 19. Dočekal (Erat, Malena), 30. Pekr (Bartoň, Zdráhal), 44. Wasserbauer (Holec, Zdráhal) – 13. Grin (Kousalík, Slavíček), 36. Bojer (Hora, Tauš), 47. Čmolík (TS). Rozhodčí: Kubičík – Novák, Kašík. Vyloučení: 6:7. Využití: 4:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1610. Střely na branku: 33:27. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:3.

HC Třebíč: Kašík – Bilčík, Malena, Bartoň, Zdráhal, Přibyl, Šaur, Jaroš, Čejka – Dočekal, Dolníček, Erat – Pekr, Holec, Wasserbauer – Čuřík, Raška, Králík – Havel, Mrázek, Čech.

HC Most: Habal (21. Soukup) – Kousalík, Grin, Procházka, Kasal, Havelka, Kříž, Hora – Slavíček, Alinč, Přeučil – Petruška, Havlíček, Nedrda – Bojer, Smolka, Tauš – Čmolík, Válek, Mical.

28.12.2014 | Redakce

Výsledek dnešního utkání se rodil převážně v první třetině, do které nastoupily oba týmy aktivně a hrál se rychlý, kombinační hokej. To více vyhovovalo Horácké Slavii, která hrála po vyloučení mosteckého Procházky již ve 4. minutě první z řady přesilových her. A ty dnes domácí dokázali zužitkovat. První přesilovou hru proměnili po krásné kombinaci, kdy zpoza branky nahrál David Dolníček na hůl nepokrytého Romana Erata, který si již před Habalem věděl rady a poslal domácí do vedení.

Netrvalo ani minutu a Bílé Hvězdy hrály další přesilovku, když si šel kapitán hostujícího mužstva Vítězslav Nedrda odpykat svůj trest. A tak v čase 7:19 po zadovce od Lukáše Havla vyslal krásnou a hlavně přesnou střelu k levé tyči Miroslav Holec a zvýšil tak vedení domácích.

V této fázi hry Horáci dominovali a po střele Jakuba Čuříka to mohlo být již o tři branky, ale jeho střelu zastavila tyč. V čase 11:40 však již třetí branka padla. Roman Erat zavezl puk do třetiny, zbavil se obránce a krásně jej předložil Davidu Dolníčkovi, který střelou do šibenice Habalovy branky skóroval.

Vše vypadalo ideálně, ale hosté o sobě dali vědět když, také v přesilové hře, snížili na 3:1. Konkrétně po nahrávce od Petra Kousalíka střílel od modré čáry Jakub Grin a střela skončila až za Kašíkovými zády. Domácí gólman toho totiž při střele moc neviděl.

Třebíč to však příliš z míry nevyvedlo a opět se hnala do útoku. Matěj Pekr ve 13 minutě ujel mosteckým obráncům, ale tváří tvář Habalovi skórovat nedokázal. Ale za 3 minuty už bylo opět veselo. Po krásném Zdráhalově obkroužení branky a následné přihrávce byl zcela sám mezi kruhy v ideální pozici Martin Dočekal, který si ještě počkal na pohyb brankáře a nekompromisně zavěsil puk do branky.

Tečkou za první třetinou byla opět využitá přesilovka v podání domácích. Tentokráte vše vymyslel Roman Erat, když krásnou přihrávkou našel před brankou volnou hůl Martina Dočekala a ten už pouze usměrnil puk za bezmocného Habala. První třetinu tak Bílé Hvězdy vyhrály zaslouženě 5:1 a bylo v podstatě hotovo.

Do druhé třetiny Most vystřídal brankáře, když místo Habala nastoupil Jakub Soukup. Třebíč, zřejmě si vědoma svého náskoku, mírně zvolnila a hra již neměla takové tempo. Šance Wasserbauera, kdy měl před sebou po nahrávce Pekra odkrytou branku, gólem neskončila. Mosteckého Smolka pak o něco později vychytal Kašík.

Téměř v polovině utkání, kdy zbývaly tři vteřiny z přesilové hry domácích se dokázal prosadit Matěj Pekr, když jeho nahrávku nešťastně tečoval do vlastní branky hostující Kousalík. Z dalších šancí domácích, stojí za zmínku ta Lukáše Havla, kdy nedokázal nasměrovat odražený puk u zadní tyče do branky.

Že dnes padalo hodně branek v přesilovkách, potvrdil i mostecký Jan Bojer, který už ve velmi snadné pozici, pouze dorazil puk po odrazu do zcela volné klece. Hosté tak snížili na 6:2. V dalším průběhu druhé třetiny se hra vyrovnala a Třebíč si kontrolovala vývoj utkání. Druhou třetinu zakončil velkou šancí hostující Nedrda, ale nevyšla mu koncovka a Kašíka tak nepřekonal.

Na začátku třetí třetiny, v čase 43:05 opět skórovala Horácká Slavia, to když skvěle nahrával Holec na hůl Jana Wasserbauera a ten vsítil jubilejní stou branku Třebíče v této sezóně a nadělil tak všem domácím fandům malý předvánoční dárek.

Třetí třetina již nenabídla tak pohledný hokej a z jejího dalšího průběhu vyčnívalo pouze proměněné trestné střílení z hole mosteckého Jakuba Čmolíka. Nutno však říct, že nájezd proměnil s velkým štěstím, už se totiž zdálo, že mu puk sjel z hokejky, ale na poslední chvíli si jej ještě dokázal stáhnout a překonat tak z bezprostřední blízkosti Kašíkův natažený beton. Hosté tak kosmeticky upravili konečný výsledek.

SK Horácká Slavia vyhrála i třetí vzájemné utkání v této sezóně a je na třetím místě tabulky, kde má stejně bodů jako druhé České Budějovice, které dnes padly na nájezdy doma s vedoucím Chomutovem, HC Most je i nadále dvanáctý.

Ohlasy k utkání

HC Třebíč

Radek Novák - SK Horácká Slavia Třebíč: „My jsme rádi, že jsme byli dnes v přesilovkách produktivní a poté jsme si vývoj utkání pohlídali až do konce, takže hráčům chceme poděkovat. Stejně tak divákům za skvělou kulisu. Na přesilovkách stále pracujeme a jsme rádi, že to dnes bylo vidět. Hráči nyní dostanou čtyři dny volno, poté se sejdeme 25. a 26., protože již 27. hrajeme v Benátkách nad Jizerou. Divákům přeji k Vánocům především štěstí a zdraví a aby nás i nadále podporovali.“

Václav Baďouček - HC Most: „Já budu stručný, my jsme první třetinu odehráli bez obránců a to bohužel nejde. V první třetině jsme inkasovali pět gólů a připravili domácím předčasný Štědrý den a bylo prakticky po zápase. Naším problémem jsou především zbytečné fauly, kdy se i v 1. lize zpřísnil trend jejich pískání. Neřekl bych, že by nás domácí vyloženě přehráli, ale my jsme jim góly darovali.“