Most se z Přerova vrací bez úspěchu

1. liga ČR - 29.kolo

HC Přerov

st 2.12.

Branky a nahrávky:30. Šťastný (Hořava), 46. Goiš (Král), 51. Mrázek, 60. Král (Goiš, Mrázek) . Rozhodčí:Přikryl – Reich,Měkýš . Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. V oslabení:0:0 .

HC Přerov: Klimeš (Slovák) – Chmelíř, Grof, Hořava, Šnajnar, Vágner, Ferenc, Novotný – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Šťastný – Goiš, Král, Mrázek – Blinka, Kovařík, Stoklasa – Š. Kratochvíl.

HC Most: Petrásek (Mouček) – Hora, Grin, Strejček, Cvrk, Vaněk, Havelka – Doležal, Tauš, Kubinčák – Mical, Slavíček, Rindoš – Přeučil, Hanzl, Baránek – Nedrda, Trübenker.

2.12.2015 | Sabina Prantová

Na začátek se předvedli v tandemu Procházka s Dostálkem, kteří proti Petráskovi neuspěli. Po této akci byla nařízena přesilovka Mostu, v níž hosté chybovali v rozehrávce, a jejich gólman musel betonem zasahovat proti Procházkovi. Nejproduktivnější hráč Zubrů Dostálek v páté minutě poslal Pšurnému nabídku na teč, ale puk směr neměnil. Následně podržel Most opět Petrásek vypíchnutím touše unikajícímu hráči.

V druhé bráně pak zachraňoval i Klimeš proti Rindošovi. V polovině první části se Grof dostal ke střele od odraženého puku a totéž střídání s první formací hodně Mosteckým zavařilo. Dobré příležitosti nevyužili ani Kovařík se Stoklasou, mostecký muž s maskou totiž předváděl soustředěný výkon. Na druhé straně měl velkou šanci Hanzl, jenž sedícího Klimeše nepřekonal a Petrásek si připsal další zákrok, když lapil Šťastného pokus.

Mezi spletí hráčů v modrobílém se probojoval Mrázek, ale byl faulován. V početní výhodě pak Procházka namířil kotouč brankovištěm, ten ale kolem Dostálka s Pšurným projel. Petrásek byl opět klíčovým mužem, když zabránil dalším tutovkám.

Mrázek se dostal do podobné situace na začátku druhé periody. Na řadu přišla přerovská přesilovka a po ní následovala i mostecká. V ní Grin pálil jen do Klimeše. Krátce poté za brankou atakoval Rindoš domácího strážce kasy nevybíravým způsobem a šel si za to odsedět dvouminutový trest. Ten se však nenaplnil, když po devíti vteřinách pálil Hořava a po následném důrazu Davida Šťastného se na domácí straně konečně rozsvítila jednička.

Zubři ožili a Mrázek vybojoval další faul, když chtěl hostům prchnout. Velmi dobrým zákrokem se opět prezentoval Petrásek, který vyzrál na Pšurného. Přesilovka zůstala nevyužita a další se naskytla znovu tmavě modrým. Tu však Mostečtí nesehráli dobře. Celkově druhá třetina oproti úvodní postrádala trochu hokejové krásy.

Poslední část hry začala přesilovkou domácích. Ferenc mohl z předbrankového prostoru poprvé skórovat, ale proti byl Petrásek. Na druhé straně ujel Tauš, ale ve finále se mu kotouč dostal z hole. Šestačtyřicátou minutou domácí publikum ožilo znovu. Na levém křídle útočil Jiří Goiš a trefil nechytatelně pravý horní rožek branky Severočechů.

Mostečtí hokejisté sehráli přesilovku mizerně a „odměnou“ jim byl zářez Petra Mrázka, který si po dnešním výkonu skórovat rozhodně zasloužil. Jeho bekhendový pokus byl úspěšný. Rindoš se snažil něco změnit s výsledkem, ale Klimeš byl naopak stoprocentní.

V 54. minutě byli hosté opravdu malý kousek od gólu, když puk projel modrým půlkruhem podél brankové čáry. Chvíli na to se opět blýskl Klimeš pohotovým přesunem proti Rindošovi. V posledních minutách už sudí nechávali poměrně volný metr. Stejně se však vylučovalo ještě jednou. Po střele Grofa tečoval Stoklasa puk těsně nad horní tyč a pět sekund před koncem zmíněné početní výhody stanovil definitivní výsledek 4:0 pro domácí Tadeáš Král. Zubři tak vybojovali další tři body a poskočili před Třebíč na šesté místo.

zdroj: hokejprerov.cz

Ohlasy k utkání

HC Přerov

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Byl to hodně těžký zápas, což jsme však očekávali. První třetinu jsme si představovali trochu jinak, ale Most hrál na tři pětky a byl ve větším tempu. My jsme se rozjížděli pomaleji, ale tím, že jsme měli ve třetí třetině více sil, jsme dokázali rozhodnout. Ve třetí třetině jsme zblokovali hodně střel a pomohli jsme Klimešovi k nule. Chytal výborně a zasloužil si ji. Vlastimil Dostálek má po utkání drobné zranění, ale věříme, že bude v pořádku.

Josef Beránek (HC Most): Myslím si, že jsme zápas odehráli dobře, ale soupeř dal góly a my ne. Kluci to odmakali, hráli takticky, jenže jsme neproměnili ani jednu šanci. Přerov měl přesilovky, z nichž dvě využil. Bohužel, bez gólu se uspět nedá.