Most si výhrou v Šumperku takřka pojistil záchranu v soutěži

Salith Šumperk

st 4.2., 18:00
2:4
(2:2, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Plášek (Popelka, Vrdlovec), 20. Žálčík (Rimmel, Moskal) – 14. Bojer (Černý, Smolka), 17. Bojer (Smolka), 21. Slavíček (Jurčík, Šrámek), 25. Písařík (Černý, Bojer). Rozhodčí: Přikryl – Adamec, Kašík. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 434. Střely na branku: 39:33. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4.

Salith Šumperk: Svoboda – Novotný, Bail, Sedlák, Gewiese, Slavík, Drtil, Prokop – Popelka, Plášek, Vrdlovec – Rimmel, Moskal, Žálčík – Vachutka, Berger, Brunec

HC Most: Horák - Kousalík, Gula, Kříž, Černý, Kasal, Kokeš, Procházka, Baránek - Jurčík, Slavíček, Šrámek - Bojer, Smolka, Písařík - Nedrda, Havlíček, Budínský

4.2.2015 | Jiří Rybář

Utkání začalo poměrně vlažně, ani jeden z týmů se nikam netlačil. První velkou šanci zápasu měl v 9. minutě mostecký Šrámek, který se z pravé strany protáhl až před Svobodu, ale trefil tyč. Necelou minutu poté se radovali domácí. Popelka našel z levého kruhu u tyčky zcela nepokrytého Karla Pláška, pro kterého nebyl žádný problém trefit prázdnou branku 1:0. Most odpověděl brankově za pět minut. Černého nahození z poloviny hřiště Svoboda pouze vyrazil k Janu Bojerovi, který ač tísněn, dokázal pohotově poslat puk do branky 1:1. Most mohl do vedení poslat Slavíček, který ovšem v sólovém nájezdu přestřelil. I tak se Most ale do vedení dostal. Smolka, který byl atakován dvěma protihráči, přihrál zpoza branky na Jana Bojera, který se ani podruhé zblízka nezmýlil 1:2. Mostu však nebylo souzeno udržet vedení až do konce třetiny. 17 vteřin před koncem adresoval Moskal z pravého kruhu přihrávku na najíždějícího Lukáše Žálčíka, který udělal kličku obránci Černému a z mezikruží bekhendem k tyčce překonal Horáka 2:2

Druhou třetinu zahájil Most výborně. Už po 22 vteřinách pálil Jurčík z levého kruhu, Svoboda puk vyrazil na pravou stranu, odkud ho osamocený Bohumil Slavíček poslal do prázdné branky 2:3. V 25. minutě se protáhl po levé straně až k brankové čáře Černý, našel zpětnou přihrávkou Pavla Písaříka, který prostřelil Svobodu 2:4. Most byl i nadále aktivní, velkou šanci měl Slavíček, který byl sám před brankou, ale skóre se neměnilo. Ve druhé polovině prostřední části to byli Draci, kteří zvýšili svou aktivitu. Jenže Horák pochytal dobré šance Drtila i Brunce, takže Most si udržel po druhé třetině dvě branky náskoku.

Poslední třetina už postrádala větší nasazení. Most se soustředil na pozornou obranu, aby si udržel náskok, který si vybudoval, Drakům zase chyběla větší motivace k tomu, aby se snažili výsledek zvrátit. Domácí sice byli opticky aktivnější, ale do větších šancí se dostávali jen sporadicky. V polovině třetiny jel Plášek sám na Horáka, ale nastřelil pouze jeho beton. Most si velmi pozornou defenzívou už ale důležité tři body vzít nenechal. Při prohrách Prostějova a Havl. Brodu v posledním kole znamená tříbodový zisk Mostu ze Šumperka takřka jistou záchranu. Pravděpodobnost, že by v šesti kolech play out ztratil na obě mužstva náskok 12 bodů je minimální.