Most těsně podlehl Kadani 3:4

1. liga ČR - 34.kolo

po 14.12.
SK Kadaň

Branky a nahrávky: 4. Doležal (Kubinčák, Tauš), 17. Nedrda (Hanzl), 49. Kubinčák (Tauš) – 5. Szathmáry (Hlava), 9. Dušek (Račuk), 29. Hlava (Hejcman, Szathmáry), 57. Kverka (Vrána, Kadlec). Rozhodčí: Grech – Štofa, Beneš. Vyloučení:5:5 . Využití:0:3 . V oslabení: 0:0.

HC Most: Mouček (9. Horák) – Hora, Cvrk, Baránek, Zeman, Procházka, Havelka, Strejček, Bittner – Doležal, Tauš, Kubinčák – Rod, Alinč, Slavíček – Nedrda, Hanzl, Řehoř – Mical, Přeučil, Rindoš

SK Kadaň: Čech – Charousek, Tejnor, Szathmáry, Trefný, Drobný, Rohan, Černý, Blaha – Sloboda, Dušek, Račuk – Hlava, Hejcman, Kadlec – Vrána, Kverka, Vaněk – Ringler, Šťovíček, Chrpa

14.12.2015 | Sabina Prantová

Do úvodní třetiny vstoupili aktivněji domácí hráči. Už ve 4. minutě otevřel stav utkání Jiří Doležal, poté co Kubinčák u mantinelu obral o puk bránícího hráče Kadaně, posunul ho na Doležala na mezikruží, který střelou mezi betony překonal Čecha. Ihned na to bylo k vidění přečíslení na druhé straně, domácí si pomohli k vyřešení situace faulem a šli do oslabení. Kadaňští v přesilové hře vyrovnali. V 5. minutě Hlava posunul kotouč na modrou čáru na Šimona Szathmáryho, který nahazoval na branku a puk skončil až v síti. Posléze došlo opět k vyloučení na domácí straně. Kadaň znovu svou přesilovku využila. V 9. minutě Račuk z levého kruhu nejprve nastřelil bránícího hráče, na podruhé už ale našel křížnou přihrávkou Antonína Duška, který si puk nejprve zpracoval, a pak ho uklidil do odkryté sítě. Po druhém obdrženém golu došlo na straně Mostu ke střídání golmanů. Místo Moučka nastoupil Horák. Poté si i domácí zahráli v přesilové hře, ale oproti Kadani ji nevyužili. To mohli napravit o chvíli později, když šla Kadaň znovu do čtyřech. Ale ani tentokrát domácí nevyrovnali. To se jim povedlo následně v 17. minutě,Hanzl dojel odražený kotouč za mantinelem, z první ho bekhendem posunul na levý kruh na Vítězslava Nedrdu, který dělovkou propálil Čecha. Stav utkání byl tedy po první třetině 2:2.

Do druhé třetiny vstoupila aktivněji Kadaň. Došlo k vyloučení na domácí straně, ale o chvíli později i na té druhé a tak hra postupovala 4/4. Hosté se náhle ocitli v situaci 2/1, ale branka z toho nepadla. Následně se opět provinil Most a Kadaň už tak přidala třetí gol v řadě. Ve 29. minutě Hejcman našel z pravé strany u levé tyčky dobře postaveného Nicolase Hlavu, který hned z první přesně zamířil. Poté hra nepostupovala nějak výrazně, Most se snažil brankové manko odčinit, ale příliš se mu nedařilo udržet v útočném pásmu. Navíc znovu došlo k vyloučení, když byla potrestána hráčská lavice za příliš mnoho hráčů na ledě. Kadaň byla v přesilovce celkem nepřesná a tak zůstala nevyužita. Most dostal šanci na vyrovnání v závěru třetiny, ale bez úspěchu a tak byl stav po druhé třetině 2:3.

Na začátku třetí třetiny měli obrovskou šanci hosté, poté co přes dva zadáky Mostu šel sám Ringler na Horáka, ale ten jeho střelu pokryl. Následně Most vyrovnal. Ve 49. minutě se prosadil Vojtěch Kubinčák. O pár chvil později došlo ke vzájemnému vyloučení a hrálo se dál 4/4. Následně se prosadili opět hráči Kadaně. V 57. minutě navýšil stav na 3:4 Kverka. Most se hnal v závěru třetiny po vyrovnání, aby dostal zápas do prodloužení. Zkusil to při hře bez golmana, ale bohužel vyrovnávací gol nepadl a tak si Kadaň odváží tři body po těsné výhře 3:4.