Most ukázal srdce! Martynek pomohl dvěma góly ke třem bodům

po 30.1.
4:2
(0:0, 1:1, 3:1)
HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 40. Havlíček (K. Reichel, Divíšek), 41. Martynek (Kubinčák, Divíšek), 48. Martynek (Kubinčák, Hora), 60. K. Černý (Smolka) – 22. Schleiss (Pohl), 46. M. Kadlec (Šagát). Rozhodčí: Wagner – Bosák, Kajínek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 273. Střely na branku: 29:27 (6:7, 12:8, 11:12). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

HC Most: Spěšný – Frolo, Kokeš, Strejček, K. Černý, Walter, Šesták, Šefl – Kubinčák, Divíšek, Martynek – Rod, K. Reichel, Jícha – J. Doležal, Havlíček, Smolka – R. Veselý, J. Šimeček, Řehoř – Hora.

HC Slavia Praha: Frodl – Pohl, A. Růžička, Kolařík, Knot, Bača, J. Novák, J. Holý – Jankovský, Šafránek, P. Beránek – Pletka, Kubica, Schleiss – M. Kadlec, Šagát, Rys – Šmerha, Krliš, Půhoný.

30.1.2017 | Redakce

Utkání začalo v dobrém tempu a rozhodně se bylo na co dívat. První větší šanci si vytvořili domácí v jedenácté minutě. Šimeček spolu s Veselým vyrazili v oslabení na zteč a vytvořili si brejk dva na jednoho. V něm se Veselý rozhodl uvolnit před prázdnou bránou Šimečka, jenže ten na puk nedosáhl. O dvě minuty později našel zpoza brány Reichel volného Doležala, jenže ani on si nedokázal kotouč pořádně zpracovat, natož zakončit.

V patnácté minutě se připomněla také hostující Slavia. Jan Schleiss obral o kotouč Frola a poslal ho ihned před bránu. Tam si na něj počkal zkušený Pletka, jenže Spěšný mu rychle zmenšil úhel a předvedl důležitý zákrok. V osmnácté minutě mohl otevřít skóre domácí Jaroslav Šimeček. Mostecký útočník se houževnatě prodral až před Frodla, jenže ani on se nenechal zahanbit a rychlým postřehem zastavil šanci Mostu. Nic víc k vidění v první třetině už nebylo, a tak se šlo do kabin nerozhodného, bezbrankového stavu.

To, co se ani jednomu týmu nepovedlo v periodě první, se povedlo hned na začátku té druhé. Plzeňský odchovanec v dresu Sešívaných Jan Schleiss posílal kotouč od pravého mantinelu před bránu, kde ho velice nešťastným způsobem srazil za záda vlastního brankáře Daniel Hora a hosté šli do vedení – 0:1. Mostečtí měli obrovskou šanci na vyrovnání v pětatřicáté minutě. Tomáš Divíšek jel od modré čáry po skvělém pasu obránce úplně sám mladého Frodla. Pokusil se ho překonat svižnou střelou mezi betony, jeho záměr ovšem brankář přečetl a šanci zlikvidoval. O minutu později se v přesilové hře do stoprocentní šance dostal Kubičnák, jenže bránu minul.

Tvrdý direkt mohli zasadit Sešívaní domácím v sedmatřicáté minutě. Kubica se v oslabení dostal do brejku, Spěšný ale krásným zákrokem betonem podržel svůj tým, což bylo pro následující část zápasu klíčové. V poslední minutě druhé třetiny totiž dostali mostečtí šanci v podobě přesilové hry, kterou zužitkovali! Ondřej Havlíček předvedl neskutečnou individuální akci, z rohu kluziště se parádní kličkou dostal až před Frodla, něhož krásným bekhendovým zakončením do růžku brány poprvé v utkání rozvlnil síť za jeho zády – 1:1!

Branka do šatny domácí nakopla a ti se ihned z kraje třetí třetiny dostali poprvé v utkání do vedení. Vojtěch Kubinčák nejprve zblízka nepřekonal Frodla, na brankovišti si ale jako první volného kotouče všiml Rostislav Martynek, který s chladnou hlavou poslal kotouč za záda bezmocného Frodla – 2:1. Z vedení se domácí ovšem neradovali příliš dlouho. V šestačtyřicáté minutě ztratil kotouč za svou bránou domácí obránce Šefl, hostující Šagát ho poslal rychle před bránu na čepel Martina Kadlece, který pohotovým zakončením mezi ruku a tělo Spěšného rychle vyrovnal stav utkání – 2:2!

Ani po této brance se na další nemuselo čekat příliš dlouho. V osmačtyřicáté minutě vysunul krásnou průnikovou Kubinčák Rostislava Martynka, který se prodral mezi obránci a jel sám na Frodla. Kotouč si v závěru akce přehodil rychle na bekhend a přesnou střelou nad vyrážečku vstřelil důležitou branku – 3:2. O tři minuty později to hořelo opět před bránou domácích. Kadlec se dostal do samostatného úniku, roztáhl si Spěšného, ten ovšem se štěstím vyrazil kotouč do rohu kluziště!

Ve třiapadesáté minutě dostali Pražané k mání přesilovou hru. Tu sehráli skvěle, když se po celou její dobu drželi před Spěšným. Byla z toho obrovský šance Pohla, jenže ten napálil pouze tyč Spěšného branky. Dvě minuty před závěrečnou sirénou propasíroval Schleiss kotouč před bránu na Pletku, jenže Spěšný se ovšem vyznamenal. V samotném závěru utkání se odhodlali hosté k power-play a padla ještě jedna branky. Smolka v útočném pásmu uvolnil Kamila Černého, který golfákem od modré propálil vše, co stálo kotouči v puku do prázdné brány a bylo rozhodnuto – 4:2!