Most v derby proti Ústí neuspěl

1. liga - 44.kolo, arena: ZS Most, diváci: 455

st 14.1., 17:30
HC Slovan Ústečtí Lvi

Branky a nahrávky: 36. Slavíček 5/4 (Kousalík, Alinč), 52. Přeučil (Alinč, Slavíček) – 10. Rod (Roubík), 13. Baránek (Vágner, Kloz), 32. Roubík 4/5 (Rod, Holomek), 60. Roubík (Tůma, Rod). Rozhodčí: Hrubý – Rozlílek, Toman. Vyloučení: 5:7 + Kříž (MST) 5 minut + OT hrubost, Baránek (UNL) 10 minut hrubost. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 455. Střely na branku: 33:39. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.

HC Most: Horák – Kousalík, Charousek, Kříž, Procházka, Kokeš, Gula – Slavíček, Alinč, Petruška – Přeučil, Smolka, Tauš – Jurčík, Šrámek, Písařík - Mical

HC Slovan Ústečtí Lvi: Petrásek – Holomek, Kolafa, Vágner, Brož, Smetana, Černý – Rod, Roubík, Tůma – Merta, Kloz, Baránek – Vávra, Gengel, Pořický – Suchan, Hanzl, Vykouk

14.1.2015 | Jiří Rybář

Hned po minutě hry byl vyloučen hostující Baránek, ale domácí hráči početní převahu využít nedokázali. Podobně se nevedlo ani Slovanu při vyloučení Písaříka. Hosté byli ale nebezpečnějším týmem, což jim v 10. minutě vyneslo vedení. Petruška, po vyhrané buly v obranném pásmu, hledal jednoho z obránců, ale našel pouze hůl Roubíka, který posunul puk na Tomáše Roda, jenž zblízka otevřel skóre utkání 0:1. Ve 13. minutě se Vágnerova střela od modré odrazila od tyče k Martinu Baránkovi, který do prázdné branky navýšil na 0:2. Tři minuty před koncem to mohlo být už o tři branky. Tůma přihrál před branku na zcela volného Roda, který se mu ale přihrávku snažil zcela nepochopitelně ještě vrátit, což se mu nepodařilo. I tak si Slovan držel po prvním dějství dvě branky k dobru.

Ve 22. minutě postupoval v oslabení úplně sám na Horáka Merta, domácí gólman se však proti jeho střele prezentoval efektním semaforem. Dalším, kdo mohl navýšit skóre, byl v přesilovce Rod, jenže nedokázal přehodit bezmocně ležícího Horáka. Ve 31. minutě byl vyloučen ústecký Gengel. Slovan se dostal v oslabení do přečíslení 3 na 1, Rod šikovně prohodil puk na Jaroslava Roubíka, jenž sám před Horákem nezaváhal 1:3. Po střele Alinče ležel puk volně v brankovišti, jenže nikdo z domácích hráčů se k němu nedostal. Přesto Most dokázal snížit v přesilovce při vyloučení Merty. Domácí zakombinovali v útočném pásmu, Kousalík našel báječně Bohumila Slavíčka, který se zcela sám u tyče nezmýlil 1:3. Ještě v poslední minutě předvedl hezký průnik Písařík, ale Kokeš jeho akci nedokázal zakončit gólovou střelou.

Do poloviny poslední třetiny se nedělo nic mimořádného, Ústí kontrolovalo puk, Most se do žádných větších šancí nedostával. Poté však přišly dvě velké šance pro hosty. Nejdříve Baránkova dorážka Brožovy střely od modré jenom těsně minula tyčku domácí branky, aby chvilku na to upadl na vlastní modré Charousek, hosté se dostali do přečíslení 3 na 1, jenže Vávra při zakončení dokázal nemožné, minul úplně prázdnou branku. A přišel okamžitě trest. Slavíček našel od mantinelu Alinče, jehož střelu dokázal ještě před Petráskem tečovat Petr Přeučil 2:3. Možné drama narušil 7 sedm minut před koncem svým faulem domácí obránce Kříž, který nejdříve fauloval Baránka, aby za následnou bitku, kterou sám vyprovokoval, dostal další trest na 5 minut a do konce utkání. Ústí tak mělo k dispozici pětiminutovou přesilovku. Tu ale ukončil po třech minutách útočným faulem Tůma. V situaci 4 na 4 mělo každé z mužstev po jedné šanci, ale skóre se nezměnilo. Minutu před koncem si domácí vybrali oddechový čas, odvolali Horáka a zkusili to 6 na 5. Jenže tři vteřiny před koncem pečetil Jaroslav Roubík výsledek střelou do prázdné branky 2:4.

Ohlasy k utkání

Václav Baďouček (Most):"Dnešní utkání jsme odehráli velice špatně. Přišlo mi to, jako by to bylo ze strany hráčů bez zájmu. Chybělo nám nasazení, špatně jsme řešili většinu herních situací. Ústí dnes vyhrálo zcela zaslouženě, bylo bojovnější, a ve velké části zápasu bylo i hokejovější."

HC Slovan Ústečtí Lvi

Tomáš Mareš (Ústí):"Jsme spokojeni se ziskem tří bodů, chtěli jsme vykompenzovat bodovou ztrátu doma proti Kadani. Myslím si, že dnes jsme byli po celý zápas lepším mužstvem, hlavně potom v první třetině, kde jsme mohli dát těch branek ještě více. Trošku nás srazily naše vyloučení, domácí se dostali zpátky do hry. V poslední třetině to byla přetahovaná, domácí nám pomohli tím nesmyslným faulem, potom už jsme to udrželi."