Most veze tři body z Benátek

1. liga ČR - 31.kolo

HC SOH Benátky n. Jizerou

po 7.12.

Branky a nahrávky: 45. Čermák (Plodek, Pletka), 50. Jonák (Dlouhý, Pabiška) – 2. Slavíček (Nedrda, Hora), 16. Hanzl (Hora), 31. Hanzl (Rod), 41. Doležal (Kubinčák, Tauš). Rozhodčí: Bejček – Bosák, Štofa. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 236. Průběh utkání: 0:4, 2:4.

HC SOH Benátky n. Jizerou: Habal (Hosnedl) – Trška, Čermák, Ulrych, Havlín, Kajínek, Pabiška, Kalina – Špaček, Plodek, Pletka – Ordoš, Jonák, Dlouhý – Černoch, Volf, Kuťák – Havlas.

HC Most: Petrásek (Mouček) – Sklenička, Baránek, Cvrk, Hora, Havelka, Strejček, Bittner – Kubinčák, Tauš, Doležal – Šimeček, Slavíček, Nedrda – Smolka, Hanzl, Rod – Řehoř, Rindoš.

7.12.2015 | Martina Nová, Sabina Prantová

Úvod zápasu prakticky nastínil průběh celého večera. Již ve druhé minutě si s přihrávkou zpoza branky poradil Bohumil Slavíček, který z těžkého úhlu nasměroval kotouč do pravého růžku Habalovy branky. Most to patřičně nabudilo a začalo více tlačit na Benátky, z toho vyplynul i faul Kajínka, avšak hosté přesilovku nezužitkovali, i když velmi blízko gólu byl Baránek. Dokonce si šanci vypracovali i Černoch s Ordošem, ten však nepřekonal gólmana Petráska. Domácí se začali oklepávat v polovině první dvacetiminutovky, ale vyrovnání z toho nebylo. Naopak v 16. minutě Benátkám Most navýšil manko, když po špatném bránění mosteckých hráčů, Hora přihrál Martinu Hanzlovi před Habala, kterého s lehkostí překonal. Vzápětí mohl snížit Havlas, jenže Petrásek jeho střelu vyrazil do ochranné sítě. Ke konci třetiny přišly ještě dvě vyloučení, po jednom na obou stranách, ale skóre se nepohnulo.

Do druhého dějství vstoupily oba mančafty vyrovnaně, ani jeden celek neměl větší „gólovku“, oba brankáři měli spíše zahřívací tempo. Jenže v polovině zápasu opět po chybě v benátské defenzívě nejprve neuspěl Smolka, ale dorážející Martin Hanzal pokořil Habala již podruhé během večera. O pár vteřin později Ordoš inkasoval dvě trestné minuty, nicméně tento trest zůstal nepotrestán, i když velmi blízko ke gólu měl Nedrda, skrz betony benátského maskovaného muže ale puk neprocpal. Benátčané se snažili ještě se zápasem něco udělat, měli více puk pod kontrolou, jenže přílišné kombinace nepřelstili mostecký obranný val a gólman Petrásek byl stále neprostřelen.

Pokud měli domácí jakékoliv plány do třetí třetiny, tak ty jim jednoznačně zhatil v 41. minutě Jiří Doležal, jenž zcela nestřežen dostal přiťuknutí od rovněž volného Kubinčáka, kterému přihrál Tauš, který objel benátskou bránu a započal celou situaci. V rychlém sledu o sobě se na trestné lavici vystřídali mostečtí Cvrk a Rod, u druhého jmenovaného konečně Benátčané přelstili hostujícího brankáře. Konkrétně se to povedlo Romanu Čermákovi po přihrávkách Plodka a Pletky. V 49. minutě fauloval další hráč Mostu, nyní Hora a Benátkám se povedlo zmírnit nehezky vypadající výsledek trefou Víta Jonáka. Jenže takřka ihned po snížení na 2:4 měl pátý gól na holi Smolka, jemuž smůla nasměrovala puk do Habalovy lapačky. Na benátské straně se pokoušel ještě něco vymyslet Černoch, avšak ozvalo se jen zacinkání brankové konstrukce. Kromě třech vyloučení domácích hráčů, kteří museli v závěru utkání ještě přetrpět dvakrát hru 3 na 5, se nic zásadního nestalo. Benátky nad Jizerou doma padly s Mostem konečným výsledkem 2:4.

Ohlasy k utkání

HC SOH Benátky n. Jizerou

Antonín Nečas (Benátky nad Jizerou): Nespokojenost z našeho vystoupení před domácím publikem. Maximálně deset minut jsme předváděli hru, kterou chceme hrát. Absolutně jsme si tento zápas prohráli sami. Doufám, že z Jihlavy přivezeme lepší výsledek.

Josef Beránek (Most): Odehráli jsme dobré utkání. Už několik zápasů před tím jsme hráli dobře, avšak nebyli jsme schopni vstřelit branku. Dnes se to podařilo. Tím, že jsme byli schopni skórovat, byli jsme také schopni zápas vyhrát.