Most vstoupil do nového roku prohrou s Kladnem

1. liga - 40.kolo

HC Rytíři Kladno

so 3.1., 16:00

Branky a nahrávky: 2. Kaberle (Rudovský, Dragoun), 19. Hořava (Eberle, Lukáč), 29. Tenkrát (Kaberle), 35. Horna (Dragoun), 53. Dragoun (Rudovský, Švaňhal), 56. Hořava (Pitule, Kaberle) – 32. Charousek (Petruška, Havlíček). Rozhodčí: Krob – Rozlílek, Toman. Vyloučení: 3:7. navíc Horák (MOS) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2504. Střely na branku: 43:19.

HC Rytíři Kladno: Lukáš (Švihálek) – Klouček, Kaberle, Růžička, Lukáč, Kolářík, Chalupa, Kehar – Rudovský, Dragoun, Švaňhal – Horna, Stach, Tenkrát – Eberle, Pitule, Hořava – Strnad, Dalecký, Redlich.

HC Most: Horák (Soukup) – Kousalík, Grin, Charousek, Kasal, Havelka, Hora, Kříž, Procházka – Slavíček, Alinč, Bojer – Havlíček, Smolka, Tauš – Petruška, Válek, Nedrda – Mical, Čmolík.

3.1.2015 | Redakce

Rytíři předvedli nekompromisní začátek. Už v druhé minutě se dopustili hosté faulu, který promptně potrestal střelou od modré čáry Kaberle – 1:0. Favorit utkání byl od počátku jasný, ale na druhý gól si přeci jen domácí příznivci museli počkat. Propuknout v jásot mohli v 11. minutě, ale Strnad našel pouze lapačku gólmana Horáka. Stejně dopadl v 17. minutě Dalecký, jehož plachtící střelu brankář hostí zkrotil. To se mu ovšem už nepovedlo o dvě minuty později, kdy se Hořava sám vyslal do samostatného úniku a pomocí chytrého bekhendu navýšil kladenské vedení – 2:0.

Most ovšem nepůsobil docela pasivně. Finální tah na branku ovšem hostům chyběl. Výjimkou byla situace z 24. minuty, kdy Bojer před domácí brankou zatopil ovšem bez gólové jiskry. Zvyšovali tak Rytíři, kteří měli opět herně navrch. Kaberle vracel zleva puk před branku, kde do něj plácl najíždějící Tenkrát a upravil na 3:0. Domácí posléze pykali za nedovolený zákrok a Most zkorigoval stav. Charousek pálil od modré a Lukáš měl pramálo šancí tuto střelu zastavit – 3:1. Následné provinění hostů Kladno nepotrestalo, ale hned po vypršení trestu Mosteckých přišel čtvrtý gól domácích. Krásnou kombinaci skrze pásmo zakončil Dragoun, který poslal na levou stranu na Hornu. Kladenský útočník nejprve napálil beton Horáka, ale napodruhé už rozvlnil síťku – 4:1. Neuplynula ani minuta a Most mohl inkasovat znovu, ale Redlich v nenadálé šanci trefil tyč.

Nic nenasvědčovalo tomu, že by se měl ve třetí části odehrávat odlišný hokej. To se také brzy potvrdilo. Rytíři měli zápas pod kontrolou a vyhlíželi další zářez. Nepřišel hned, čekalo se až do 53. minuty. Rudovský trefil tyč, puk si našel Dragouna, který objel branku zleva a zvedl puk ke vzdálenější tyči – 5:1. Hosté byli definitivně zlomeni a faulovali. Vteřinu před vypršením přesilovky 5 na 3 stanovil konečné skóre Hořava po chytré příhře Pituleho – 6:1. Jednoznačný zápas byl touto trefou z 56. minuty pomyslně uzavřen.

Ohlasy k utkání

HC Rytíři Kladno

Jiří Kopecký - Rytíři Kladno: „Byli jsme připraveni, že soupeř bude ze začátku kousat. Povzbudil nás první gól, druhý zklidnil a nakonec jsme v pohodě dovedli zápas k vítězství. Trápí nás neustále ztráta puků v útočném pásmu, což se nám proti jiným mužstvům nemusí vyplatit. Každopádně jsme rádi, že jsme po čtrnácti dnech zápas takhle zvládli.“