Most vstoupil do nového roku výhrou

1. liga ČR - 37.kolo

po 4.1.
(0:1, 1:0, 1:1 - 0:0 - 1:0)
HC Dukla Jihlava

Branky a nahrávky:22. Kubinčák (Rindoš, Alinč), 59. Tauš (Doležal), rozh. náj. Hanzl – 16. Dobrovolný (Beránek), 51. Skořepa (Zadražil, Štebih) . Rozhodčí:Schmejkal – Bosák, Šmika . Vyloučení: 9:8 . Využití:0:1 . V oslabení:0:0 .

HC Most: Petrásek – Hora, Cvrk, Zeman, Strejček, Kokeš, Havelka, Černý, Pokorný – Kubinčák, Tauš, Smolka – T. Doležal, Alinč, Rindoš – Nedrda, Rod, Písařík – Mical, Hanzl, Slavíček

HC Dukla Jihlava: Škarek – Šafář, Štebih, Baránek, Kaláb, Grebenyuk, Parýzek, Zadražil, Dobrovolný – Harkabus, Skořepa, Důras – Diviš, Melenovský, Tomeček – Beránek, Flek, Kohout – Anděl, Březina, Malec

4.1.2016 | Sabina Prantová

Začátek utkání se nesl ve velmi svižném tempu. Hned na úvod měl Most několik šancí po sobě, ale i Dukla prověřila mosteckého golmana. Most byl v celku aktivnějším týmem. V polovině třetiny došlo k prvnímu vyloučení na domácí straně. Dukla svou přesilovku nevyužila, ale natrefila alespoň tyč domácí branky. Jakmile se srovnal počet hráčů na ledě, došlo ihned k dalšímu vyloučení opět na straně Mostu. Jenže to se provinili i hosté a tak se poměr hráčů na ledě srovnal 4/4. Při tomto počtu hráčů Jihlava znovu faulovala a tak hra pokračovala 4/3. Posléze následovala zkrácená přesilová hra domácího týmu 5/3 a 5/4. Tuto početní výhodu po několika vyložených šancí nakonec Most nezužitkoval. Ihned na to se znovu provinili domácí hráči. Most v oslabení dobře bránil, dokonce zaútočil ve čtyřech, až si Dukla pomohla k vyřešení situace faulem a tak se poměr sil na ledě vyrovnal. Při tomto počtu hráčů Jihlava vstřelila gol. V 16. minutě Jiří Dobrovolný vybruslil před branku a z těžko uvěřitelné pozice prostřelil Petráska mezi tyčkou a jeho tělem. V závěru třetiny došlo ještě k vyloučení na straně Mostu, ale žádná jiná branka už nepadla a tak byl stav po první třetině 0:1.

Na úvod druhé třetiny Most vyrovnal na 1:1. Ve 22. minutě našel Rindoš před branku najíždějícího Vojtěcha Kubinčáka, který prostřelil Škarka. Ihned na to šel Most do oslabení a vzápětí se provinil ještě jednou a tak hra pokračovala 3/5. Domácí tým se bez větších problémů ubránil. Poté si i domácí hráči zahráli v situaci 5/3. Při této hře Most nastřelil 2x tyč. Hned na to se i Dukla dostala do obrovské šance. Při tomto aktu si domácí pomohli faulem a tak si Jihlava zahrála přesilovou hru. Tu následně nevyužila, takže byl stav po druhé třetině vyrovnaný 1:1.

Na začátku třetí třetiny si domácí tým zahrál v početní výhodě, kterou ovšem nevyužil. O pár chvil později byl ve veliké šanci jihlavský Březina, ale Petráska nakonec nepřekonal. Ihned na to se provinili hráči Mostu. Dukla tentokrát přesilovku využila, když v 51. minutě Zadražilovu střelu od modré dokázal před Petráskem šikovně tečovat Josef Skořepa a zvýšil tak stav utkání na 1:2. Poté byl v další větší šanci jihlavský Harkabus, ale Petrásek byl tentokrát pozorný. Následovalo vyloučení na straně hostí a tak dostal Most šanci k vyrovnání v přesilové hře. To ovšem nepřišlo, tak domácí zkusili v závěru třetiny ještě power play. To se Mostu vyplatilo a z hole Zdeňka Tauše vyrovnal na 2:2.

V prodloužení se dostal do obrovské šance domácí Nedrda, ale nakonec přestřelil Škarkovu bránu. Poté byl v šanci ještě Kubinčák s Alinčem. Na druhé straně dorážel Zadražil, ale také bez gólu, proto došlo na samostatné nájezdy.

V samostatných nájezdech se prosadil domácí Hanzl a tak Most bere dva body po výhře 3:2.