Most zaskočil Slavii a veze tři body

WSM liga ČR - 8.kolo

HC Slavia Praha

po 26.9.

Branky a nahrávky:20. Kverka (M. Drtina) – 24. Alinč (Rod, Kokeš), 35. Válek (Řehoř), 50. J. Šimeček (Mráz), 58. Rod . Rozhodčí:Tomáš Luczków, Jan Čížek,David Potůček . Vyloučení:2:5 . Využití:1:2 . V oslabení:0:0 .

HC Slavia Praha: Hylák (Frodl) – M. Drtina, Pohl, Štebih, Knot, Hraško, A. Růžička, Andrlík – Kverka, Šafránek, Mikulík (C) – Rys, Chlouba, Jiránek – Kern, Tuominen, Markovič – Kubica, M. Kadlec.

HC Most: J. Hübl (Spěšný) – Rulík, J. Novák, Kokeš, Hora, Strejček, K. Černý – Rod, Alinč, Smolka – Kubinčák (C), Válek, Řehoř – Mráz, J. Šimeček, Stříbrný – Mical, Slavíček, Trübenekr.

26.9.2016 | redakce

Úvodní perioda nenaznačovala, že by měl mít papírový favorit zápasu se Severočechy nějaké větší potíže. Slávisté nastoupili do zápasu plně koncentrovaní a brzy zamkli svého soka v jeho obranném pásmu. Zdálo se, že je jen otázkou času, kdy se Slavia poprvé prosadí a úvodní brankou položí základ ke snadnému vítězství. Nakonec skutečně úvodní branka přišla ještě před první sirénou. Do té doby výborného Hübla překonal při přesilové hře dorážející Jaromír Kverka.

Prostřední dvacetiminutovka ale přinesla zcela odlišný obraz hry. Mostečtí se sice nemohli opřít o byť jediného fanouška ve svém sektoru, vše ale vynahradili houževnatostí a bojovností. Nejprve ještě rozhodčí pro kopnutí neuznali gól sešívaných, následně už přišel obrat hostů. Ve 24. minutě doplatili Vršovičtí na pasivitu ve vlastní třetině, kterou potrestal přesným projektilem k tyčce z mezikruží Jan Alinč.

Pražané se snažili najít ztracený klid, jenže marně. Navíc bylo brzy ještě hůř. Ve 35. minutě potrestali Hraškovu lehkovážnou rozehrávku Řehoř s Ivanem Válkem, první jmenovaný našel druhého u vzdálenější tyčky a Hylák se proti střele z první přesunout nestačil. Snaha slávistů o odpověď v prostředním dějství srovnání nepřinesla, a tak ležel na bedrech domácí před závěrečnou částí úkol, neočekávaný, ale o to obtížnější a nakonec také neřešitelný. Slávisté sice měli herně navrch, chyběla ale jakákoliv překvapivá myšlenka. Proti byl také jistý Hübl. Naopak s postupem času kupili sešívaní stále více chyb a po jedné z nich udeřili hokejisté Mostu potřetí. Hosté jeli do přečíslení dvou na jednoho, které Jaroslav Šimeček přetavil v branku přesnou střelou pod horní tyčku.

V závěru duelu sáhli červenobílí pochopitelně ke hře bez brankáře, jenže ani ta druhý zásah nepřinesla, naopak. Domácí nehráli v šesti ani deset vteřin, když přes celé hřiště trefil odkrytou svatyni Slavie Tomáš Rod, jenž tak pečetil velmi překvapivou, ale zaslouženou výhru Mostu.

autor: Adam Kolář