Most zaslouženě obral Motor o tři body

1. liga ČR - 49.kolo

po 8.2.
HC České Budějovice

Branky a nahrávky:5. Hora (Alinč), 12. Alinč (Havlíček, Zeman), 43. Šrámek (Havlíček), 54. Nedrda (Havlíček, Alinč) – 25. Chovan, 33. Straka (Květoň, Suchánek) . Rozhodčí:Würtherle – Štofa, Štětina . Vyloučení:3:2 . Využití:2:0 . V oslabení:0:0 .

HC Most: Hanuljak – Hora, Cvrk, Kokeš, Černý, Zeman, Strejček – Kubinčák, Doležal T., Řehoř – Doležal J., Havlíček, Šrámek – Tauš, Alinč, Smolka – Nedrda, Rod, Slavíček

HC České Budějovice: Kváča – Kříž, Kolmann, Suchánek, Vráblík, Tintěra, Zíb, Klinecký – Nouza, Pajič, Chovan – Květoň, Straka, Švihálek – Žalčík, Mikyska, Babka – Točík, Marek, Kuchejda

8.2.2016 | Sabina Prantová

V první třetině to byl domácí Most, který jí ovládl. Už v 5. minutě otevřel stav utkání na 1:0 Daniel Hora. Ihned na to mohli mostečtí přidat další branku, když se do samostatného úniku dostal T. Doležal, ale Kváču tentokrát nepřekonal. Poté se hrálo nahoru dolu, ale žádná vyložená akce vidět nebyla. Až o chvíli později se dostal před Kváču domácí Řehoř, jehož střelu jenom se štěstím budějovický golman vyrazil. Následovalo první vyloučení zápasu na straně hostí. Most přesilovku dokázal využít, když ve 12. minutě zvýšil na 2:0 Jan Alinč. Most si dokázal vytvořit určitý tlak, protože se dostal do dalších šancí J. Doležal, ale Kváča tentokrát nezaváhal. Stav po první třetině byl tedy 2:0.

Do druhé třetiny vstoupil Motor o něco aktivněji. Ve 25. minutě se prosadil Michal Chovan, který snížil na 2:1. Následovalo oslabení na domácí straně. Hosté měli několik šancí, ale Most se i přesto ubránil. Dále se domácí ocitli v další dobré pozici, ale ani tentokrát Kváču nepřekonali. Naopak to byl opět Motor, který skoroval. Ve 33. minutě vyrovnal na 2:2 Josef Straka. Poté byl vyloučen domácí Hora, ale Budějovice početní výhodu nevyužily. Motor v závěru třetiny tlačil a vynutil si další přesilovku,kterou ale nezužitkoval. Po druhé třetině byl tak stav nerozhodný 2:2.

Úvod třetí třetiny patřil znovu Mostu. Další branku přidal ve 43. minutě Jakub Šrámek, který získal opět vedení 3:2 na domácí stranu. Poté byly k vidění šance na obou dvou stranách. Nejprve se ocitl úplně sám před Hanuljakem Švihálek, ale nedokázal z této příležitosti nic vytěžit. Na druhé straně došlo k přečíslení 3/1, ale ani tentokrát z toho žádná branka nepadla. Dále došlo k vyloučení na hostující straně. Most svou přesilovku dokázal bleskově využít, když v 54. minutě zvýšil už na 4:2 Vítězslav Nedrda. Motoru nezbývalo příliš mnoho času s výsledkem zápasu něco udělat. Mostečtí se v závěru třetiny už jen soustředili na dobré bránění a to jim stačilo k tomu, aby dnes zaslouženě brali tři body po velmi dobrém výkonu.