Most zdolal Benátky a připisuje si tři body

WSM liga ČR - 5.kolo

so 17.9.
HC SOH Benátky n. Jizerou

Branky a nahrávky: 49. K. Černý (J. Novák), 59. Rod – 5. Bělohorský (A. Dlouhý, Kočí) Rozhodčí:Sýkora – Barvíř, Gančarčík . Vyloučení:6:6 . Využití:1:0 . V oslabení:0:0 .

HC Most: Pinc – Černý, J. Novák, Strejček, Hora, Kokeš, Cvrk, Šefl – Kubinčák, Divíšek, Havlíček – Rod, Alinč, Smolka – Stříbrný, Válek, Řehoř – Havelka, Trübenekr, Mráz

HC SOH Benátky n. Jizerou: Kváča – Kolman, Krejčí, Kurka, Pyrochta, Kočí, Mikliš, Havlín – Prokeš, Plodek, Hrníčko – Bittner, Volf, Víšek – Janele, Hrabík, Havel – Dlouhý, Bělohorský, Ďurač – Musliu

17.9.2016 | redakce

Od začátku první třetiny byly aktivnější Benátky. Následovala jejich obrovská šance, když Pincovi vypadl puk z lapačky a z brankové čáry ho následně musel odklízet mostecký hráč. O pár chvil později se Benátky přesto prosadily. V 5. minutě skoroval zcela volný Matouš Belohorský. Dále došlo k prvnímu vyloučení na straně hostí, jenže Mostu se v přesilovce příliš nedařilo. Poté hra nepostupovala nějak zvlášť výrazně, hrálo se nahoru dolu, ale žádná větší příležitost nepřišla. Až v závěru třetiny došlo k dvojitému vyloučení na straně Benátek, takže Most měl šanci srovnat při hře 5/3. Tuto výhodu si mostečtí přenesli i do začátku druhé třetiny, ale ani tentokrát ji nevyužili. Mostečtí poté také faulovali, takže si první přesilovku zahráli i hosté, jenže také bez úspěchu. Jakmile skončila tato přesilová hra, tak šel Most znovu do oslabení, ale i tentokrát se dobře ubránil. Druhá třetina se nesla v duchu vyloučení, protože si v početní výhodě znovu zahrál Most, ale ani tentokrát nedokázal vyrovnat. Následoval samostatný únik Benátek, ale Pince v Bráně přesto nepřekonaly. Dále si Most vytvořil určitý tlak, ale golu se znovu nedočkal. V závěru třetiny si ještě jednou Benátky zahrály v 5/4, ale svůj hubený náskok nedokázaly navýšit. Druhá třetina tak skončila 0:1. Do třetí třetiny vstoupil aktivněji Most, měl hned na úvod tři střely, ale ani jedna neprošla za záda hostujícího golmana. Posléze došlo k dalšímu vyloučení na straně domácích. V této výhodě měli hosté obrovskou šanci odskočit na rozdíl dvou golů, když Plodek minul na brankovišti výbornou přihrávku od Prokeše. Poté následovala dvě vyloučení na straně Benátek, při tom druhém už se konečně prosadil také domácí tým, když ve 49. minutě napřáhl od modré Kamil Černý. Dále Most ustál další vyloučení a hra pokračovala 5/5. Závěr třetí třetiny si Most malinko zkomplikovat, když opět faulovat, jenže Benátky tuto situaci nedokázaly patřičně využít. Naopak zaúřadovali domácí hráči a minutu před koncem třetí třetiny se prosadil Tomáš Rod. Most tak po sérii proher konečně na domácím ledě bodoval a porazil tak Benátky 2:1.